Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Загуба на връзка с оператора (проблем с GSM модема)


trader

Въпрос

На някой случвало ли му се е нещо подобно:

1b06871bd0bd3380.jpg

Симптоми:

- няма интернет нищо, че показва 3G

- успява да набере при 1 от 5 опита (при другите 4 мълчи без сигнал минута и после излиза Call Failed)

- при опит да бъде набран казва, че телефона е изключен

- забележи какво показва на скрииншота :)

- преди да загуби ума и дума не е инсталирано нищо и не е настройвано нищо

3.1.3, ФО, без джейл, 3GS

Редактирано от trader
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

20 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Да. На много потребители ползващи 3G и твоя мобилен оператор. Днес в София беше ужасно. Не знам... някакви настройки ли правят или снега примесен с пустинен пясък....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Публикувано (редактирано)

Абе шофьора ми е със същия оператор и злорадстваше, че с неговия телефона за 1,99 лв :) няма никакви проблеми. Даже най-благородно ми услужи да проведа няколко разговора. Симптомите се появиха около 13:30 изведнъж. Е ако готвят пускане и те в продажба на iPhone, половин ден се търпи ... но можеше да не е точно 8 Март.

Редактирано от trader
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Публикувано (редактирано)

Сега като се доъпдейтне ще му сложа една глобулска карта с телефония и пакет данни да видим дали е със сигурност от оператора.

ПП. Вече знам какво искам от 4G - USB 3.0 и по-бърза памет!!!

Редактирано от trader
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

На твое място отдавна да съм направил Hard Reset. Случва се веригата за проверка на бейз/ОС да се срине - рестарт и се оправя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

В интерес на истината с МТел–ския не ми се е случвало ( на 3G е тя обикновено), но честичко се случва на Глобулския (3GS) с пакет, какъвто се каниш да вземеш.

Не ми е хрумвало да взема да им разменя картите да видим дали не е от апаратите...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Публикувано (редактирано)

При проблеми не бързам с преинсталациите веднага. Потвърждавам, че проблема е в Мтел - сложих Глобулската СИМ карта и всичко се оправи. После върнах Мтел-ската изключих 3G-то и пак всичко се оправи. Явно Мтел правят някакви настройки на мрежата си. При включен 3G с Мтел проблема пак се появява, а при изключване веднага се оправя.

acc55b357612df84.jpg

Редактирано от trader
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Е, стига де.

Днес, по едно и също време (след 13:00) проблем с 3G имаме - аз, жена ми, един мой колега, johnnybravo, trader и т.н.

Всичките сме с iPhone, ползваме 3G, един и същ мобилен оператор и се намираме в София.

Как мислите?! Дали е описван проблема, дали са ни се повредили картите или ОС-а ...дрън дрън

И като превключим на EDGE няма проблеми....

П.С. Много офенс нещо. Един пише за шофьора си, друга за колата си, трети за часовника си...Защо едното да е мерене, а другото - НЕ. Дайте да не търсим под вола теле. Ако някой някому не е симпатичен има си ЛС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

trader проблемът не е в твоя iPhone. Ползвам същият оператор и от няколко седмици мрежата е меко казано отвратителна. Няколко приятели и роднини също се оплакаха. Звънели са ми хора, а не само, че не ми ги показва в пропуснати, а и не получавам смс за такива. Пред мен ми се обадиха и при пълен обхват отсреща чух "Телефонът на абоната е изключен или извън обхват" .

Редактирано от d3s7r0y3r
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ти хубаво си написал горе "Не е ползвал 3G.", ама кой да вдене, че иде реч за шофьора и скромния телефон(който няма 3G). Лъсна работата - профилактика в ментел, това е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Сега разговарях с друг мой приятел, същата работа днес. Интересното е, че явлението се наблюдава само с iPhone. Почвам да си мисля, че вече са сключили договор с Apple и си правят някакви експерименти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Е, много розов ме изкара :tease1:

Както и да е :)

Имам следната молба. Който днес е бил в София, ползвал е iPhone 3GS с карта на Мтел, имал е активиран 3G + мобилен интернет и е НЯМАЛ проблеми да постне в тази тема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз днес нямах проблеми, но ми беше изключен 3G. Явно само там са правили нещо, но според мен е някаква повреда, а не тестове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

На мен ми се случва същото във Варна обаче,едно приятелче от Мтел ми даде карта която не е 3Г и сега нямам никакви проблеми.Спомена ми,че не съм първият с IPHONE който се оплаквал от тия 3Г-карти, от тогава нямам никакви проблеми вече повече от седмица.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Днес всичко е ОК. Явно са си настроили мрежата за iPad ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Около мен вчера имаше хора и със други телефони, които имаха проблеми. Предположихме че е свързано с милионите SMS & MMS, които флуднаха мрежата на Mtel.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз звънях в 02:00 на *88 и потвърдиха, че имат проблеми в София с 3Г и работят по проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Проблема пак се появи май ... Ще ни лазят по нервите с тази профилактика. Бях на 3G и взеха да ме търсят на стационарния щото другия давал изключено хех.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И аз имам проблем с един iPhone 3G ФО restore-нат до 4.0.1. Пробвам с мтел и виваком, но постоянно губи обхват. Сега го jailbreak и гледам логовете няма краш на bb . От време на време ми показва, че батерията му е изтощена и след това напълно заредена, мисля си дали не е от нея :? Въпрос от прецакана батерия може ли телефона да губи сигнал?

IMG_0003.PNG

IMG_0004.PNG

IMG_0005.PNG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...