Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Любопитни факти


Grievous

Recommended Posts

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 328
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • foxy

    52

  • The Shaman

    40

  • Alxx®

    39

  • LUBECA

    38

Хахаха, да ги еб@ в тарикатите. Стряскащ е клипът. Знам аз, искаш ги наяве, с големи...сини очи и руси коси ;D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

1006237_520953584639178_1397480764_n.jpg

Чудих се, закъде е точно тази снимка. На какво ли не е способен човешкият мозък, за да се адаптира към условия?! Ха, да ви видя сега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В Китай построиха най-голямата сграда в света

cea-mare-cladire-lume.jpg?width=950

Дубай и Китай продължават да се съревновават един с друг, представяйки все по-амбициозни архитектурни проекти. Ето поредното постижение на китайците – съоръжение, което може да се счита за най-голямата сграда в света. Името на постройката, която действително удивлява със своите размери е New Century Global Center. Дължината на сградата е 500 метра, височината й – 100 метра, а ширината – 400 метра. Самата тя е 20 пъти по-голяма от сградата на операта в Сидни и 3 пъти по-голяма от Пентагона.

Общата площ на помещенията в гигантското съоръжение е 1.7 милиона квадратни метра. В сградата се помещават офиси, търговски центрове, петзвездни хотели, плаж, аквапарк, кино IMAX Cineplex, огромна ледена пързалка и дори средиземноморско селище. Може да видите повече подробности за New Century Global Center в прикаченото видео.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Гладуването увеличава продължителността на живот

unu8a4ep.jpg

Учените стигнаха до важен извод – гладуването може да увеличи продължителността на живот. Те отчели, че нискокалорийната диета може да увеличи дължината на човешкия живот с около 30-40 процента.

Специалистите стигнали до този извод след опити, направени с лабораторни мишки. Продължителното гладуване им въздействало, като подобрило състава на микрофлората в стомаха и въздействало положително върху обмяната на веществата. В стомасите на животните почти не съществували опасни микроби, а полезните бактерии увеличили сериозно количеството си. Едновременно с това се подобрила и работата на имунната система. В резултат на това гризачите живели с няколко седмици повече от контролната група.

Подобен ефект се предполагаше, че е възможен и по-рано. Сходни резултати са получени и при други опити от този тип. При експерименти с примати обаче се оказва, че ефектът не е толкова положителен.

HiComm

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Утре мой приятел, Захари Дамянов, ще се бие за нова световна титла по Карате Киокушин в Ню Йорк.

Стискайте му палци за да прослави отново България!!!

Вижте го в акция, N 22

No comment

Ус

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето и от мен един много добър приятел които не е известен в България за съжаление. Но в Европа е доста популярен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отново първи!!!

1] ZAHARI DAMYANOV, BULGARIA

2] DARMEN SADVOKASOV, RUSSIA

3] ALEJANDRO NAVARRO, SPAIN

4] DEJMA BELKODJA, FRANCE

В 5.30 тази сутрин ми ги пратиха.

За четвърти път е шампион!!!

Ус

post-217-0-37395000-1380445998_thumb.jpg post-217-0-02754500-1380446000_thumb.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

http://gotvach.bg/n5-38791-Джейми_Оливър_осъди_Макдоналдс

Маките ми порастнаха в очите - четете текста.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Някой с разумно обяснение на това:

???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Луда работа,... тея или са прекалили с дрогата, или имат нужда от екзорсист.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лъче, теглиш ме за езика да ти сипя. К'ва дрога те гони, ти видя ли какво се случи в клипа и какви реплики се размениха??? Ще ти разкажа минимална част от продължението: никакви наранявания!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ще можете ли… :smile:

Този тест показва сблъсъка между лявата и дясната страна на мозъка. За мнозина е трудно да кажат какво пише, а посочват само цвета на думата. Пробвайте, за да разберете коя страна на мозъка ви е водеща.

5uwc.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм Далтонист,и пак никакви конфликти :smiley-face:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Далтонизъм" е невъзможност да различиш червения цвят, не всичките. Ако ще играеш в сеир, поне измисли основа. ;)

Аз нямам конфликт, мога да изговоря написания и реалния цвят на всичките за около 40 секунди. Два пъти пробвах. Все не могат да ми определят водещото полукълбо, де'а :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

655-402-svetkavica.jpg

Властите в района Кататумбо във Венецуела обявиха територията му за световна столица на мълниите.

Властите направиха това изявление, след като "Книгата на рекордите Гинес" оповести, че в района Кататумбо е регистрирана най-голямата в света концентрация на атмосферни електрически разряди - 250 на кв. км годишно.

Предишният рекорд принадлежеше на района Кифука в ДР Конго, където мълниите са 152 на кв. км годишно.

Учените смятат, че в долината на река Кататумбо, която се влива в езерото Маракайбо, мълниите надхвърлят 1 милион годишно.

При това акустичен ефект от електрическите разряди няма - те възникват на височина до 10 км и осветяват огромна територия.

В древността моряците наричали този природен феномен "Фарът Кататумбо", тъй като непрестанните мълнии били видими от разстояние 400 км.

Учените обясняват невероятния брой на мълниите с уникалното съчетаване на природни фактори.

Разположената близо до езерото Маракайбо планинска верига на Андите, която се издига на височина 5 км, блокира ветровете.

Затова обилните изпарения от повърхността на езерото формират огромни облаци.

В резултат на почти непрекъснатите мълнии през 140-160 нощи през годината Кататумбо си е спечелил името "природна фабрика за озон", тъй като електрическите разряди изхвърлят в атмосферата до 10 на сто от общия обем на озона на Земята.

Източник: БТА

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това донякъде е един обикновен язовир в Национален парк в Северна Италия. В него се крие нещо. Можете ли да видите какво е?

39151ff5d9b25d56.jpg

Какво ще кажете сега? Не? Сега продължете и превъртете надолу.

cdafe19afddd5797.jpg

ПОЧАКАЙТЕ, КАКВО! Това са КОЗИ!?

9b1b2e28fab6ac3b.jpg

Наистина са кози, които си играят със смъртта на този язовир.

cd2d101db0a1ce86.jpg

Защо си тук, малко приятелче?

df7bbe2e2a58a5ad.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...