Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

MacBook - Какво да гледам като купувам?


petkoxray

Recommended Posts

Здравейте.

Утре ще купувам MacBook Pro Late 2013.По серийния номер вади че произведен февруари 2014(тоест е ползван около година,година и нещо).Пълен комплект е с кутии и всичко.Запознат съм с продуктите на Apple,но не съм ползвал MacOS освен някои основни неща.Интересното е че показва,че Battery CycleCount e около 30,което ми се струва доста малко.Може ли да е манипулиран или сменяна батерията(или въобще дали е отварян), и как мога да разбера ако е така.Също какво друго да гледам ?

Благодаря и поздрави!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледай да няма акаунт и да не му е локнат фърмуера. Гугълни как се проверява. Сайкъл каунта вероятно е нисък, защото е ползван като десктоп на бюро, което е нож с две остриета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще рече че е нож с две остриета? Няма icloud акаунт само ми казаха че има парола като се логвам,но ми е казаха.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На година и нещо й няма нищо на батерията. Моят е лейт 2013 на 87 цикъла и си държи доста време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нож с 2 остриета за батерията, че е ползвана вероятно почти постоянно на щепсел. Това води до по-лошо здраве и по-скорошна смяна с нова.

via Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нож с 2 остриета за батерията, че е ползвана вероятно почти постоянно на щепсел. Това води до по-лошо здраве и по-скорошна смяна с нова.

via Tapatalk

Ползвам Macbook Pro Retina Late 2013 вече повече от година и половина. Батерията е на 36 цикъла, през повечето време е на контакт. Държи си като нова. Моделите, които са от 2012/13 насам нямат такъв проблем да стои на контакт. Тази защита е създадена от както се появиха "вградените" батерии. По този въпрос е многократно писано във форума на Apple.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Говорено е, че батерията трябва да се ползва така както ти е кеф. Но да ми кажеш, че да стои постоянно на контакт е хубаво, тц. Отвори сайта на Епъл да видиш какво препоръчват за батериите.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами и ти отвори де. Ще разбереш, че батерията не се скапва при новите модели ако стои на контакт. Просто като се зареди, след това никакъв ток не минава през нея. ;)

Единственото нещо, което е значително поне веднъж на един месец да се използва батерията без зарядното до 20%.

EDIT:

Да уточня: Като не ползвам лаптопа, изключвам го и не стои никакво зарядно в него, разбира се. Да не си помисли някой, че стои нон стоп включено. :smile:

Редактирано от emco83
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз моят Macbook Pro Late 2013 си го използвам точно, както телефона - зареждам го до 100% и си го ползвам докато падне до 20% и зареждам отново. Батерията ми е на 179 цикъла и 95% здраве...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Просто като се зареди, след това никакъв ток не минава през нея. ;)

Сега ще кажеш, че лаптопът ти изобщо не се нагрява, хеле па дънната платка?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Купих го вече мака :) За сега съм супер доволен макар че още свиквам.Благодаря за съветите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честито!

Гога, под "грее" не визирам прегряване, а нормалното вдигане на температурата до 40-50°, което леееекичко еб* м*мата на батерията. Лаптопът е устройство за ползване в движение, не постоянно на бюро.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...