Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Мнението ми за Алекс сервиз


AirCraftRU

Recommended Posts

Здравейте слагам темата тук та да не каже някой, че е в неправилен раздел. Искам да изразя личното си мнение за Алекс сервиз. Преди няколко дни изпратих iPhone 5s за диагностициране поради това, че имаше прекалено холяма консумация. Както е реда с Еконт, застрахован и за моя сметка. Стига апарата там и в същият ден обяснявам по телефона(вероятно на техника) какви оплаквания имам. На следващият ден най забележително ми обясняват каква е играта около апарата. Извинявам се, но да се обяснява на клиент за игра около устройство е смешно, както и да е. Ремонта струвал 120 лв. Попитах дължа ли нещо за диагностицирането съответно ми заявиха, че не дължа нищо. Днес отивам до офиса на куриера да си взема апарата и се оказва, че той пътува без застраховка и следователно няма описание на товарителницата какво е съдържанието. За мен това е безотговорно. Сега ако апарата е счупен с липсваща част или каквото и да било друго аз не мога да предявя претенции. И най глупавото, е че днес се опитах да звънна 3-4 пъти и никой не вдига телефона. Мислех, че прехваленият Алекс сервиз знае как да се работи с клиенти, според мен нивото на обслужване и комуникация е под нивото и на най изпадналият провинциален сервиз.

С уважение

Георги Чернев

iPhone 5 using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Kaто днес е почивен ден,кой очакваш да вдигне.

http://www.alekserviz.com/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво ще звънна в понеделник. Афектиран съм и за това не съм погледнал, че днес почиват.

iPhone 5 using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах има ли проблем с телефона и ако да, какъв е той?

Ако няма, просто си чешеш пръстите!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Апарата не е ремонтиран. Проблема, е че ми е изпратен без да бъде застрахован с куриера.

iPhone 5 using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може би трябваше да го споменеш на сервиза;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може би сервиза трябва да е наясно след като работи с куриер как се праща ;)

iPhone 5 using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Посочва се обявена стойност на дадената пратка. Така куриера носи отговорност за обявената стойност. Ако апарата бъде загубен, увреден или му бъде нанесена щета може да се предяви претенция за обезщетение.

iPhone 5 using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обявяваш стойност на пратката, за което заплащаш допълнителна такса. В случай че се изгуби, открадне, повреди или друго, да ти бъде заплатена обявената стойност.

Точно благодарение на тази опция, ми бе заплатен телефон, изпратен на купувач, който го подмени и отказа покупката. Описанието на IMEI, снимки на състоянието в офиса на еконт, както и изключително коректното и професионално отношение към проблема, ме направи техен клиент за дълго.

А по темата, Можело е да предупредиш каква да бъде пратката, както и стойноста и за застраховане. Няма кой да предвиди желанието ти, както и да оцени нещо твое вместо теб. Аз лично винаги указвам в пратката да има ли преглед, тест, застраховка и на каква стойност. 

 

Писали сме по едно време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз изпратих апарата към тях с описание, застраховка и приоритет за доставка. Следователно без нужда да обяснявам трябваше да бъде върнат така.

iPhone 5 using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нормалния път за решаване на настоящия "проблем", поне според мен беше, да си беше сложил очилата. Така щеше да видиш работното им време в сайта. В понеделник щеше да им се обадиш и те ако реагират адекватно, да си посипят главите с пепел. Ако ли не, идваш и ревеш тук, че телефона ти няма проблем, но неадекватното им отношение, евентуално би довело до такъв! Евентуално, може би.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не им разбирам и аз на тия куриери кое как трябва да стане, но си мисля, че за да застраховаш нещо трябва да му знаеш стойността и тъй като тук не става въпрос за чисто нов апарат от магазина с доказана с бон стойност, как очакваш от сервиза да знаят ти за каква стойност си представяш, че е твоя апарат или ако дадат тяхна оценка и изчезне дали ще са уцелили исканото от теб число?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Все пак тук си се насилил доста. И комуникацията и обслужването са на нормалното за България ниво (мое лично мнение от богат опит), но има нещо, което може би ни спестяваш. Ти си знаеш, но цялата тази ярост не е заради едно описание в товарителницата, нали?

Проблема е че апарата ми се връща в неясно състояние. Може да е разглобен, натрошен и още какво ли не. Както и да е. Като попаднете в подобна ситуация ще разберете за какво говоря. Нищичко не спестявам. Темата е общодостъпна. Не говоря напразни приказки. Ето как съм изпратил телефона. В понеделник ще снимам как ми бива връщан. Как ще доказвам стойността на устройството пред куриера е лично мой проблем.

fa265c55a4d344c8e8ddfca80c88101c.jpg

iPhone 5 using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом е изваден сериен номер значи се включва и работи до някакво положение. Както и да е.

iPhone 5 using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето още едно доказателство на моите думи, както и на ayl. Аз бих оценил 5S без нужда от ремонт, за 400 лв. За такъв с проблем на 300, но ти си го оценяваш на 500.

В случая е надзастраховане. Реалната застрахователна стойност, е тази за която обявената застрахователна стойност да съответства и отговаря на стойноста за придобиване на същата стока, със същото качество и овехтяване.

Пак казвам, в описанието изпратено към тях, си пропуснал да споменеш условието за връщане.

В противен случай, застраховка на висока стойност, респективно увеличена такса за връщане с куриера, отново създава предпоставка за недоволство от твоя страна, че е прекалено скъпо. А недай боже да се случи нещо, да доказваш, че повреден (изпратен към сервиз и не ремонтиран ) iPhone 5S струва 500лв.

デシスラブ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А какво е това с "играта около телефона", не го разбрах.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Думите на техника бяха : "Сега ще Ви обясня каква е играта около телефона."

iPhone 5 using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи, разбирам нещо да е станало с телефона ти, че да ревеш по форумите, но при положение, че нямаш никакъв проблем, освен, че си пропуснал да изкомуникираш до сервиза да ти върнат телефона със застраховка, това ми лъха на смешен опит за анти реклама. Няма да казвам колко е некоректно в случая.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По принцип Еконт не приемат за пращане скъпа техника без застраховка. Трябва човек да настоява едва ли не. 

В случая разбирам какви са опасенията, но след като няма проблеми с телефона при връщането, за какво е тази тема, за какво са всичките тези писания? От сервиза най-малкото са ти спестили някой лев. 

Така и не каза дали пратката е била добре опакована? Предполагам да? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Телефона не е взет още. Ще чакам в понеделник комуникация със сервиза. Не ми е до спестяването. Дори съм платил за приоритетна доставка.

iPhone 5 using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо нападате човека правил бил опит за антиреклама или нали бил в ред телефона,защо се оплаквал.Той е прав и аз го разбирам.Ако нещо се случи с телефона кой ще поеме отговорност,ако не е застрахован? По-странното е,че два пъти съм използвал услугите на сервиза и след всеки път ми звъняха да ме попитат дали да се прави застраховка на апарата и на каква стойност при изпращането.Не знам,обаче защо с теб не са се свързали относно това?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този лаф за форумите не е много подходящ за случая, защото по-скоро такива като мене се чувстват тъпи (аз така и не разбрах какъв е проблема). Ако си им написал, че при връщането искаш застраховка за твоя сметка, е наистина пропуск от тяхна страна. Но ако си получил вече телефона без проблеми, значи всичко е точно. Ако са ти го загубили куриерите вече е друго, тогава може или да са изпратили друг телефон, твоя да са взели, защото е много готин и му няма нищо, или да са постъпили коректно и да са пратили твоя без застраховка и в този случай ти дължат 500 лв или там колкото се разберете.

Ако не са ти изпратили протокол какво му е, значи си избрал диагностиката да е безплатна. От къде накъде ще ти описват проблемите безплатно. Това е мое заключение, аз така бих направил. Като не ти се плаща за ремонт, плащаш 50 лв за диагностика, поръчваш си частите от ибей и сам си правиш ремонта. Като не разбираш - плащаш! Строго правило, от което няма къде да се скриеш в живота.

Какъв е извода: Купувайте си нови телефони, бе хора! Всяка година или най-много през година и няма да има проблеми със сервизи, куриери, застрахователи...

Редактирано от ayl
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...