Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Аудио - дом.кино


Monro

Recommended Posts

Привет :)

Имам вкъщи две хубави колони, които не използвам, дали мога някак с тях да направя система 5.1 за филми ?

Какво ми е необходимо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

"две хубави колони" е доста неясен и относителен израз. Иначе принципно освен двете колони, които да използваш за фронтове, ти трябват източник, рисивър, централна и съраунд колони, субуфър, кабели и евентуално стойки. B) Нищо и никакво дет се вика :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Имам едно питане. Имам LG блурей 3Д домашно кино, но ми изкарва много слаби баси. На какво може да се дължи това. Дали защото субуфера е пасивен. Благодаря предварително на отзовалите се.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма връзка с пасивния субуфер.Виж в менюто трябва да имаш настройка за всяка колона по отделно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

+1

Ако това не помогне са възможни още един куп причини за слаби баси: качество на записа, неправилно настройки на каналите, голямо помещение или кофти акустика на помещението, неправилно разположен субуфер, слаб усилвател, некачествен говорител на субуфъра и пр., ама само можем да гадаем без повече подробности.

Но първо виж това което pepo1919 препоръчва и дано това да е причината.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мислех да търся готова система 5.1, но тези които слушах в магазините ми се сториха доста слаби и се размислих дали няма вариант с вече двете налични колони да купя още три и усилвател и да стане нещо по-добро?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямам, преди години ми ги направи една фирма уж да слушам музика ама така си и остана, по метър са високи и 40-50см дълбоки и широки с по два говорителя и посредата пищялка. Не помня нито ватове нито марки на говорителите но свиреха силничко когато се ползваха

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре е да се разбере поне мощността (W), чувствителността (dB) и импеданса (Ohm). Иначе изборът на рисивър ще е приключение. 

Другият проблем е, че препоръчват фронталните колони и центъра да са една марка и модел, за да си паснат темброво.

Ако решиш да се откажеш от двете колони и да направиш нова 5.1 система, мога да препоръчам компоненти (минах по тоя път последните няколко години по трудния начин с опити и грешки), но е добре да се знаят няколко неща - какъв бюджет си готов да отделиш, колко е голямо помещението, само видео ли ще пускаш или и музика, искаш да се чува “силно” или да се чува качествено.

Иначе пръчките, които продават по технотата по мое скромно мнение за нищо не стават (никого не искам да обидя), но аз съм взискателен към звука, на други хора им харесват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...