Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Помощ със субтитри


white_tees

Recommended Posts

Здравейте колеги,

моля за помощ. Имам проблем със субтитрите на 5KPlayer - иконата се промени стана черна и в нея се вижда текст Еxec. Пускам филма - ОК, давам зареждане на субтитри и забива плеъра. Инсталирах си VLC и Movist там пък субтитрите излизат на маймуница. Преди няколко дни всичко си беше наред, не съм променял шрифтове или нещо подобно. 

С 10.11.2 El Capitan съм.

 

Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Супер си, а някаква идея защо .srt файловете ми изглеждат по този начин ? Да не съм пипнал някой вирус 

128px-ExecutableBinaryIcon.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Десен бутон, гет инфо и виж с коя програма се отварят по дефолт. Мисля, че ти е променено на терминал, но защо си нямам идея. Смени го с текст едит и дай отдолу чейндж ол.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На Гет инфо показва, че се отваря с 5KPlayer, иконата е бяла. Следвах инструкции от форума на Епъл със следните команди в терминал:

sudo find /private/var/folders/ \

  -name com.apple.dock.iconcache -exec rm {} \;

 

sudo find /private/var/folders/ \

  -name com.apple.iconservices -exec rm -rf {} \;

 

sudo rm -rf /Library/Caches/com.apple.iconservices.store

Но проблема се появи преди това. С тези команди очаквах да се оправят нещата, но не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен .srt файловете, които са на диска на компа, са с икона на VLC и се отварят по подразбиране от VLC. Повечето ми филми обаче по принцип са на NAS и там .srt файловете са с икона EXEC както при теб. Въпреки това Get info показва, че се отварят по дефолт с VLC и като кликнах двукратно се отвори плеъра, а не терминала, след което о-о чудо, иконите и на NAS се оправиха.

Така че си мисля че няма съществен проблем, ОС-та нещо не е визуализирала иконите коректно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И субовете, и някои текстови файлове на български език ми излизат на маймуница.

Субтитрите и в TextEdit и във VLC, Movist изглеждат по този начин. 5KPlayer забива при зареждане на субтитрите. 

Пробвах с промяна в енкодинга на Cyrilic Windows, UTF-8, UTF-12, Chinese, Japanese .... без промяна :ph34r:

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...