Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Прроблем с хард диска на Макбук еър


Steven Dimitrov

Recommended Posts

Здравейте,

не видях подобна тема, затова отварям такава.

Хардиска ми е само 120 ГБ, ичистил съм повечето неща, общо взето имам само програми и най-необходимите наща на него, но продължавам да имам проблеми с паметта. Показва ми, че имам много малко памет  - около 700 мб свободни. Почиствам го чрез Aplications  - Disc Utilities - verify - repair , след което свободното място става 2 гб. Импортивам във Фотос няколко снимки, след което свободното място намалява, но когато ги изтрия , след като ги прегледам не се освобождава място. Трябва пак да правя цялата процедура с почистването. Защо като трия снимките от Фотос не се освобождава място? Дали не ги трия както трябва? Има ли начин, по който да се премахват напълно, забелязвам, че като ги изтрия не отиват в кошчето.

 

Предварително благодаря за отговора и за съвет как да ги трия и има ли друг начин за почистване и освобождаване на място.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като изтриеш снимките те оставт в коша на Photos.

show-recently-deleted-photos-mac-osx.jpg

Опитаи с CleanMyMac да почистиш харда!

Редактирано от KurtiMakarov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, Steven Dimitrov said:

Почиствам го чрез Aplications  - Disc Utilities - verify - repair , след което свободното място става 2 гб.

Прочетете в ръководството за какво служи Диск ютилити(ако името не ви подсказва). Нищо не се "чисти" по този начин. Съветът на колегата е много удачен, предвид факта, че не сте запознат с МакОС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Определено в твоя случай CleanMyMac(ако слагаш кракнат трябва да спираш нета като го ползваш) върши чудесна работа - ползвам го не повече от 2 пъти годишно и съм доволен. За другите неща ползвам DaisyDisk ,но там трябва да се внимава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...