Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проблем с Tv Loewe и звук по HDMI


gosta

Recommended Posts

Знам , че форума не е точно за това , но може някой да се е сблъскавал.

Вчера всех един Hd приемник от булсат закачих , го по Hdmi за телевизора (Loewe Xelos a32) 

и картина тръгна , но звук няма никакъв . Закачих си лаптопа със същия кабел към телевизора и картина и звук работят без проблем.

Приемника е пробван на друг телевизор и си има звук . 

Остава точно моя телевизор да не се разбира нещо със звука( може би стандарта му ) на приемника .

Голямо ръчкане направих по менютата , но никакъв резултат. В крайна сметка пуснах Sd Сигнал през чинчове и Scart и там си има звук , но нали идеята е HD.

Някой, да се е сблъскавал с такова нещо и евентуално решение?

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж версията hdmi на двете устройства, някои не са съвместими. При мен има такъв проблем между 2009-та лаптоп и Филипс 2015-та модел.  Аз съм направил рядка цигания: от лаптопа hdmi to dvi, после до тв-то dvi to hdmi, като вадя звука от аналоговия изход от първия преходник, а на тв-то си имам вход за звук, който работи при всички случаи. Имам вход и на втория преходник, който също бачка, явно минава през някакво конвертиране и няма проблем, докато директно не ще.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи има още едно рядко решение. Пробвай с друг по скъп HDMI кабел. Някой кабели не са full HDMI така да се каже. Аз например имах такъв проблем с ТВ Панасоник и саунд бар на Панасоник. Значи с блутут саунд бара имаше звук от телефона връзвам с ТВ и няма звук. Ходих да го връщам(саунд бара) в магазина го пробват пред мен работи. Продавача ме пита с какъв кабел съм и му казвам най обикновен и евтин, той каза там е проблема че някой кабели не били фулл, и така се оказа, след като взех скъп HDMI кабел звука тръгна. Пробвай с друг кабел. Има кабели от 3£ от 30£ и сигурно от 300£. Аз взех някакъв на Панасоник за 40-50£ и бачка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма такъв филм, "не са full hdmi" FullHD е видео стандарт, HDMI(High-Definition Multimedia Interface) е стандартизиран порт за пренос на цифрови данни :tooth: 

Разликата във въпросните кабели е именно версията hdmi - 1,1/1,2/1,3/1,4... и т.н. 

Чети тук: 3.8 Version comparison

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...