Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iCloud Drive или Back to My Mac


drpetar

Recommended Posts

Имам няколко работни файла, с които работя постоянно и на двата ми мак компа. Досега си ги прехвърлях от единия на другия с флашка, ама ми омръзна. Идеята ми е да избегна прехвърлянето с флашка, но възниква въпрос за сигурността.

Та затова питането ми е кое е по-сигурно - да ги сложа в облака или да използвам функцията Back to My Mac (вкъщи съм с Aiport Extreme и закачен външен хард)? Има ли и трети по-сигурен вариант?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А какво те спира да ги сложиш тия файлове в дропбокса и директно там да си ги обработваш, и промените ще ги имаш на всяко ПС където имаш дропбокс.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво по различно му предлагаш в случая от iCloud? Аз имам няколко, едното е таблица, другите текстови, които си стоят на акаунта ми в облака и си работя с тях и от мака и от телефона и от който и да е компютър, когато ми се наложи.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е как какво? — По-малко пространство.
По любопитното е — защо Dropbox е по-сигурно от iCloud? Човека питаше за сигурност по отношение съхранение на файловете, мисля. Според мен облака е по-сигурен, но това е лично мнение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-малко пространство е относително - зависи за какво си плащаш :) Иначе, едва ли някой ще ти рови във файловете, но от едната страна имаме Кондолиза Райс, от другата, Тим Кук. Лично аз бих заложил на iCloud Drive. Ако се притесняваш за сигурността, активирай си two-factor verification на Apple account-a и винаги ползвай дълги и трудни за разпознаване пароли.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбрах кое е по-малко и защо Дропбокса е по-сигурен.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дилемата ми не е нито в пространството, нито в кой облак да е, а къде файловете са по-защитени - в някой облак или на харда към Airport-a. Да разбирам, че за предпочитане е облак, отколкото "Back to My Mac". Някой все пак ползва ли последното?

Редактирано от drpetar
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Облакът е значително по-бърз и сигурен от гледна точка на това, че файлът ти не може да се изгуби. А дискът на компютъра ти рано или късно ще замине. Надявам се си правиш и бекъп с Тайм машината?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Освен това, скоростта на Back to my Mac зависи изцяло от ъплоуд скоростта ти вкъщи, а надеждността му - от това дали имаш ток/интернет. И двете са доволно защитени, така че ползвай което ти е удобно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...