Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Видео х3100 крашва при рестарт


mitkoiphone

Recommended Posts

Искам да попитам има ли някой нещо такова. Виждал ли е това или ... ? Ако някой се навие и иска да помогне, ще кажа и как и защо се получава това. Давам снимки ... по късно може да добавя още инфо.

46997432411405896391270047580YLWivRA57H1THXPY9M9f_m.JPG 17244097819370085841270047690djE513KNnOv4n997gTD7_m.JPG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблеми с кексове нямам. Имам само един дублиран, но мисля че той е за тракпад-а. Или нещо такова. Специално видеото ми е чисто.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами проблема си е перманентен. Може след рестарт да ми се появи този екран. След това няколко пъти да го дава след ресарт и да не иска да тръгне нормално. Някой път си тръгва от раз и не го дава този екран. Забелязах само едно, което може би няма никакво значение. Най-често го прави това, когато компа не е работил дълго време, т.е. една нощ. През деня го гася, ресетвам ала бала, и нищо. Като стана сутрин и го пусна и хоп, появява се. Не съм първия с този проблем, по другите форуми също съществува, чужди форуми де. Но решение не мога да намеря. Оправям го, когато вляза със -v -x, в save mode, и след това рестарт и тръгва нормално. Проблема е мн кофти, поне за мен. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш, нещо от рода че кекса на видеото не работи както трябва ли ?

Възможно ли е, ако някой друг кекс прави проблем, да се отразява на видеото ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За видеото ти по спомени се грижеха AppleIntelGMA3100.kext, AppleIntelIntegratedFramBuffer.kext. При мен грижите идваха когато системата реши да тръгне в 64 битов режим и ...черен екран. Провери дали правилно ти е разписан device ID-то на картата в кексове-те.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Уау, един различен отговор на проблема ми. Би ли бяснил, какво точно да проверя, и дали мога да задам ВИНАГИ да тръгва в 32 битов режим и да не се пробва в 64 битов.

171759065516186772921270127336AHcuYgf7l59520DFpS5P.PNG

Редактирано от mitkoiphone
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отвори си козолката и напиши uname -а , ще ти излезе версията на кърнала и в какъв мод работи i386-32 битов, x64 - 64 битов. Можеш да се позачетеш във форума на insanelymac за решение на въпроса ти. А колкото до 32 битовият мод при бутване ползвай този ключ arch=i386. Все пак , мисля, че не е от това проблема ти а както колегата каза по-горе от kext. Така, че четене и проби му е майката и бащата :)

Аз съм с Dell 640m но моя лаптоп е с по-старата видеокарта GMA950. Не съм се заигравал много със X3100...Въпреки ,че имам едно Sony с такава карта и все не ми остава време да му сложа правилната ОС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега ще видя за какво иде реч, този проблем съм го вижал и в "лудите от мак", но сега точно не мога да намеря темата. А за четенето и пробите, бъди сигурен че го правя всеки ден. Работи в 32 битов режим.

Редактирано от mitkoiphone
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес преди малко, пак се получи така екрана. Влязох пак в сейф мод, изтрих всичко което се намира в S/L/E свързано с "950" . Бях чел някъде, че може да дава грешка от това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...