Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple увеличава цените в AppStore


dessyteneva

Recommended Posts

appstore.thumb.jpg.a10c76d490deb68f1b70492ce6486c58.jpg

Вчера Apple изпрати имейл до разработчиците, в който ги уведомява, че променя ценообразуването в Дания, Мексико и всички страни, в които се иползва евро. Промените ще влязат в сила преди края на следващата седмица, а причината посочена от компанията е промяна във валутните курсове.

Цените на самите приложения и вътрешните покупки, ще се увеличат, но автомачитно възобноявемите абонаменти няма да бъдат засегнати от промяната и ще се запазят същите за текущите абонати.

Френският сайт iPhoneAddict публикува графика, в която са изброени новите цени в Австрия, Българияр Естония, Франция и Словакия, в които цената на приложенията вече ще започва от 1.09 евро, вместо от 0.99 евро. Подобно ще е ценообразуването и за останалите засегнати от увеличението пазари.

euroappstorepricing.jpg.7365438ded84b333e6048cab23d9bb23.jpg

Заедно с това Apple обяви, че ДДС от 5% ще влезе в сила аз клиентите в Тайван, считано от 1 май 2017 година. Сайтовете, свързани с AppStore, които до сега получаваха намаление от 7% за покупка на приложение, вече ще имат право само на 2.5%, което ще окаже значително влияние върху тези от тях, които разчитат на комисионните от AppStore.

Редактирано от dessyteneva
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какви промени има в курсовете?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поредната олигофренска изцепка, добре че напоследък не купувам нищо от стора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има и нещо ново, което прочетох из блоговете. Появява се ново ценово ниво от 0.49 евро и ще се запази (или по-скоро идва ново) такова от 0.99 евро. Вече после всичко ще опира до разработчиците дали ще си намалят цените на приложенията. В крайна сметка тези промени ще са или на гърба на потребителя, или на този на разработчиците, но разбира се не и за сметка на Епъл :)

Редактирано от DreamcatcheR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Получих мейл, че българският апп стор ше преминава към валута в лева скоро. Не се уточнява точно кога...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Получих мейл, че българският апп стор ше преминава към валута в лева скоро. Не се уточнява точно кога...



И аз :)
22373cc1f73676a0a2bef7665062f818.png
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Промяната е вече факт. Цените са тези в евро х 2.
a89dc9e22f51b0c0fbf8fe856f54e0ee.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Реално за мен разликата е нулева , сега вместо да смяташ цената от евро към лев ( не че някога съм го правил ) виждаш наготово сметната цена на приложението и купуваш същото в българска валута ... Не виждам къде е ужаса ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересното е, че има приложения по 0.49 лв...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

2874c19ea2fa8db0ec602f227979c22e.png

Значи по международния курс на еврото към лева за този месец съм платил за фамилен абонамент за Apple Music 7.99 € равно на 15.67 лв. От другия ще плащам 13.99 лв. Това повече ми прилича на намаляване , не на увеличаване на цените ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, miroslav.dragoev написа:

  Не виждам къде е ужаса ...

Коментирал съм репликата на колегата по-горе, а именно:

Цитат

Промяната е вече факт. Цените са тези в евро х 2.

Това да го адмирирам с танца на радостта ли?
Не съм смятал с калкулатор и не съм правил анализ - виждам мнението на човек, който уважавам и мненията му са ми адски полезни и коментирам прочетеното.

Както и да е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това да го адмирирам с танца на радостта ли?
Не съм смятал с калкулатор и не съм правил анализ - виждам мнението на човек, който уважавам и мненията му са ми адски полезни и коментирам прочетеното.
Както и да е.


А аз не съм целял да те засегна ...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сори за недоразумението. Имах предвид, че еврото са го смятали по курс 2, а не 1.956, но това си е нормално да се закръглява. Наистина цената на AM е паднала, което е добре за абонираните. iCloud storage-ът е на същите цени.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бързо ще коригират ценана на абонамента като разберът за разлилата. Едва ли ще се минат така ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...