Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Снимки в iCloud


zombajo_

Въпрос

Моля, обяснете ми може ли да ползвам пространството в облака като си пазя снимките там?

Имам 651 снимки качени,но като изтрия една и ги ъпдейтва и снимката изчезва и от телефона и от облака.

Не ми е ясно,защо ако искам дори да платя за повече памет, за една и съща информация се заема памет и в телефона и в айклауд.

Благодаря предварително за отделеното време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Колега не,ме разбра. Photo stream е включен. Телефона качва снимката,но като я изтрия я трие и от телефона и от облака.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

По-точно iCloud photo sharing!Може да си правиш различни албуми !И не се затриват снимки

8167a394faa45fa7681619d9451796e5.jpg

За снимките ползвам flickr;)1ТБ безплатно място

Редактирано от gogi6
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ми и това е включено. Дори пробвах да си влезна в айклауд през интернет от лаптопа. И изтрих 2-3 снимки и веднага се ъпдейтна и ги махна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

В шеринга трябва да качваш снимките !Не го прави автоматично.Когато ги изтриеш от photos или photo stream,продължават да си стоят в shared23a1a50f9e8b33b59434bc6e2f63f34e.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не разбирам какъв точно е проблема. iCloud Photo Library има за цел да имаш всичките си снимки и видеа на всички устройства - като нанесеш корекция, тя автоматично да се нанася навсякъде; като изтриеш нещо, то да се трие навсякъде. Така е замислено, така работи. Имаш опции в сетингс - фотос: optimize storage и download originals. На компютър съветвам да е избрано download originals, а на останалите устройства по избор и според зависи колко свободно място има и колко снимки има за качване.

Photo sharing е вариант, но мисля, че не пази снимките в оригиналното си качество и резолюция.

Другият вариант е офлайн бекъп (ако целта е бекъп). Тогава може да се изключи iCloud Photo Library.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Въпросът ми е следният: може ли някой да ми обясни как да разбера кои снимки се запазват в iCloud и кои в телефона?! При влизане в Photos ми изкарва един брой снимки,а като вляза с iCoud.com ми показва друга цифра и се чувствам ОБЪРКАН меко казано! Другия ми въпрос е има ли начин да се качат снимките от iCloud в паметта на телефона и по този начин да се освободи място в облачното пространство! :D Благодаря предварително за отделеното внимание!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

За да не си толкова объркан си настрой телефона така 0b5af0482a50b2eae68787574a632c55.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При наличието на много снимки ,идва въпроса кои са ми в iCloud и кои са ми в телефона,защото като изтрия една голяма част от тях и в iCloud свободното ми място остава едно и също и трябва да влизам да ги трия и от там. Има ли вариант да ги преместя ВСИЧКИ в паметта на телефона а на облака да се съхраняват други неща?

 

Редактирано от ElemenT (a.k.a. Chiko)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
За да не си толкова объркан си настрой телефона така 0b5af0482a50b2eae68787574a632c55.png

По този начин ако имаш повече от 5 GB използвани ти иска да заплатиш.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 3 часа, pepo1919 написа:

A backup в клауда имаш ли?Дай шот с настройките!

Не ми позволява,да направя защото нямам достатъчно пространство...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 3 часа, turganay написа:


По този начин ако имаш повече от 5 GB използвани ти иска да заплатиш.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Искам изцяло да ползвам вътрешната памет за  съхранение на снимки,а iCloud паметта за всичко останало.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Нали това питам,ако ти е включен бекъп барабар със снимките,изтрии бекъпите и виж тогава

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

От както я има тази опция, нямам нито една снимка в клауда. Ползвам го за всичко останало и 5Гб ми стигат.
Мисля че това ти е въпроса и решението.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 1 час, baronbg написа:

От както я има тази опция, нямам нито една снимка в клауда. Ползвам го за всичко останало и 5Гб ми стигат.
Мисля че това ти е въпроса и решението.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Коя опция?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 4 часа, pepo1919 написа:

Нали това питам,ако ти е включен бекъп барабар със снимките,изтрии бекъпите и виж тогава

Изтрих backup-a на iCloud и се освободи място,но не съм пробвал .Въпроса ми е как да си направя снимките да се запаметяват в паметта на телефона?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Настройки>клауд>виж кое ти е включено!!!!!

Страх те е да направиш един шот ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не,просто не е необходимо след като ми кажеш " Настройки>клауд>виж кое ти е включено!!!!! " Благодаря още веднъж! ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Изтрих backup-a на iCloud и се освободи място,но не съм пробвал .Въпроса ми е как да си направя снимките да се запаметяват в паметта на телефона?

Или не обясняваш както трябва, или аз съм прекалено изморен (тъп) и не схващам.
Снимките винаги се запаметяват в телефона! Незнам твоите къде се запаметяват, че питаш как да го направиш?!?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

IMG_0002.thumb.PNG.8040ad7595f86526c528e14539d0126f.PNG

Пич, изключи опцията iCloud Photo Library да не е активна и всичко, каквото снимаш, ще си остава на телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Има ли разлика дали ще е от тук или от настройката в iCloud?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...