Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Iphone SE Проблем с входящи и изходящи обаждания


mihaella18

Въпрос

Здравейте хора,

имам проблем с телефона си  IPhone SE  не мога нито да приемам обаждания, нито аз да се свързвам с когото и да било (нямам сигнал, когато се обаждам). До момента направих всичко, което прочетох във форумите за да реша проблема ресетнах network settings, вадих сим картата, рестартирах телефона, но проблема не се реши. Моля, ако някой е имал подобен проблем да сподели решението.

Много благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

16 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

С нано сим карта съм, а всички други апарати в нас работят с микро сим карти и не мога да я тествам. Обаче успявам да се свързвам с приятели, които имат iphone и да говорим, а когато се опитам да набера някой, който е с андроид телефон не мога да се свържа (не знам дали има връза с проблема) ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не, не ги набирам от FaceTime. Преди минути ресетнах всички настройки и всичко се оправи за момент, а сега отново не мога да набирам никого...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Установи къде е проблема - сим картата или телефона. Пробвай с друга карта. В краен случай - рестор през itunes (направи си бекъп преди това), set as new, виждаш дали проблемът е оправен, връщаш бекъп.
Но има вероятност да е хардуерен проблем и да се наложи сервиз.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ами направих си рестор и бекъп, проблема си остава. Утре ще мога да тествам картата на друго устройство, но почвам да си мисля, че е от сим картата. Защото като я извадя и я сложа на ново след това мога да набирам, като постои известно време отново не мога...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте хора, дилемата с телефона ми продължава (за съжаление). Тествах картата на друго устройство всичко е наред, това което ме учуди страшно много е, че когато съм извън вкъщи нямам проблем да се свързвам с хората, както и те с мен, но щом се прибера проблема отново се появява. Реших, че проблема е в мрежата на боб за това говорих с оператор от където ми обясниха, че покритието в квартала ми е много добро. Сега съм сложила сим картата си на друг телефон и всичко е ок, ще пробвам да сложа друга карта и на айфона ми докато съм вкъщи за да видя дали ще се появи проблем, ако не се появи на другата карта утре ще я сменя старата сим карта с нова, ако обаче се появи как да обясня на сервиза какъв е проблема ми. Знам, че звучи малко абсурдно обяснението, че мога да се свързвам с други номера навсякъде освен като съм в нас... Прилагам един скрийншот, това е когато се опитам да се свържа с някого от вкъщи... 

https://ibb.co/fmVKy6

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Опитах с изключен wi-fi пак същото, но проблема е в сим картата.. Поради някаква причина работи сложена на стари андроид устройства от вкъщи, а на телефона на приятелката ми който е същия модел айфон като моя се появява същия проблем. Когато сложих нейната сим карта на моя телефон всичко беше окей. Утре ще отида да сменя сим картата, надявам се с това проблема да се реши...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Проблема вероятно е от картата.
В една тема преди години описах същия проблем. Моята карта в моя телефон спря да работи. Преместих в в на жена ми -работи. Нейната на моя работи. Като върна моята в моя тел - не работи. Един и същ оператор, един и същ модел телефон и на едно и също място.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да не би да имаш други Apple устройства вкъщи с един iCloud account и да ти е включена опцията за разговори на другите устройства?

0qRzA0r.png

Редактирано от penmark
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И да ѝ е включена, пак ще ѝ звъни телефона.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Преди две седмици имах същия проблем с карта на боб в надежда, оказа се временно не работеща клетка. Като се прибера в къщи телефона има сигнал, не е достъпен и не избира. Като съм на работа в друг квартал всичко си работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте, хора проблема се реши доста по-лесно отколкото очаквах.. Тъй като боб правят някакви профилактики тия дни картата ми работеше само на стари устройства, защото те ползват 2G мрежа, а айфона ми ползва 4G мрежа. Решението, ако попаднете в такава ситуация е преминете на 2G мрежа, сега всичко работи нормално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Когато си на 4G и някой ти звънне или ти звъниш автоматично обхвата става на 3G. Телефонията се осъществява през 3G мрежата. Явно боб имат проблем с 3G клетката която покрива дома ти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...