Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple е пред уникална сделка за финансиране на покупката на iPhone X


dessyteneva

Recommended Posts

iphone-x.jpg.4bd585667713f2ea16916181536b8f27.jpg

Цената на iPhone X се оказа основната причина, поради която Apple не успя да продаде очакваното огромно количество бройки от своя флагман, но той и неговите наследници може би ще станат по-достъпни за потребителите, без да се налага гигантът да намали цената им, ако се включи Goldman Sachs.

Всъщност инвестиционната банка вече е работила с Apple за набирането на десетки милиарди долари, но може да помогне на потенциалните клиенти на компанията, които търсят кредит, за да платят скъпите й модели. Според The Wall Street Journal, Goldman Sachs преговаря с Apple за предлагане на възможността за финансиране на купувачите. Сделката не е приключила и все още не е ясно дали ще бъде сключена, но ако бъде успешна, банката може да предложи на потребителите кредит на място при плащане, което ще е значително по-евтино от използването на кредитни карти. Goldman Sachs стартира онлайн бизнес, наречен Marcus, който помага на хората да рефинансират своите кредитни карти и предлага 12% лихва, с.докато при картите тя може да достигне до 20%, заедно с различни такси. Ако тази опция бъде приложена и при покупкана на iPhone, купувачите ще бъдат склонни да я използват вместо кредитните си карти, а самата банка ще получи значителен дял от бизнеса с кредити при покупка. През изминалата година потребителите са взели на заем над 200 милиарда долара от компании издатели на кредитни карти, като според анализите около 80 милиарда са били използвани за покупка на скъпо обзавеждане и електроника. Тази година се очаква Apple да пердстави три нови смартфона, наследници на iPhone X, сред които и по-евтина версия, но е малко вероятно да намали цената на текущия модел, а прагът от 999 долара най-вероятно ще се превърне в норма за водещите й устройства поне за момента. Новите модели на Samsung също се очаква да бъдат по-скъпи от своите предшественици.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Goldman Sash да дойдат в България и гледай какво става:) Опашки ще има!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Големите фирми за телефони сигурно имат картел и със всяка година вдигат цените и заблуждават хората,като финансово най-потърпевш е крайният потребител.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съвсем, но почти.

преди 14 часа, dessyteneva написа:

Цената на iPhone X се оказа основната причина, поради която Apple не успя да продаде очакваното огромно количество бройки от своя флагман, но той и неговите наследници може би ще станат по-достъпни за потребителите, без да се налага гигантът да намали цената им, ако се включи Goldman Sachs.

Тази част от текста ми е изключително забавна. Скъп по принцип, с кое ще е "по-достъпен" минавайки през още един ортак на джоба ви? Цената е бетон, а като се намеси и банката, ще стане +12%(минимум и само на запад от балканите) за базовия модел. Всичко се рекламира наопаки, недостатъкът е предимство, лъжата е истина, чалга концерт е културно събитие, руснаците са бесни капиталисти, краварите говорят за равенство и толерантност, абе...май живеем в 1984-та. Романа, не годината.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами много хора, включително и аз, предпочитат да плащат по-малки вноски, дори и когато крайната цена се вдига, дори и да не ти се вярва. Не мога да изсипа 2к, но бих го изплащала дори ида стане повече, просто в момента имаме друг лизинг, а аз съм безработна. От такава гледна точка е по-достъпно, да даваш примерно по 100 лв на месец е по-лесно за някои хора, което не носят в джоба си по два бона.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дам. Но пък ако решиш сега да събираш кинти за следващия, няма да са 100 на месец и ще събираш по-малко месеци. Елементарна математика. Пък и с кеш в джоба можеш да барнеш намаление, промоция и т.н. Аз не съм богат, та да си записвам и банката в личната карта. Кредит бих теглил само не дай Боже за здраве.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всеки има своята логика, която е най-подходяща за него, вярно е че като се събират е по-евтино, но аз не мога да събирам, две години се опитвах да си взема часовника и все нещо се случваше и парите намираха друго предназначение, много неща съм изплатила и знам, че лихвата не е малка, но просто това е моят начин, а явно и не само моя, ако се съди по статията. Просто се опитах да ти кажа другата гледна точка, не да те убеждавам.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Идеята на статията е друга и тя съвсем няма за цел да представя апарата като "по-евтин" модел или като адски достъпен.
Goldman Sachs се явява пряка конкуренция на кредитните карти с тия 5-7% по-малко олихвяване на годишна база, което съвсем не е малко.
Не съм чел статистика за това колко хора по света и у нас ползват кредитните си карти за такива скъпи покупки, но като човек, който ползва 4 или 5 такива карти мога да кажа, че картата е далеч по-добрия вариант за изплащане от кредитна институция.
Ако тези реално намалят около 7 процента от  и това важи за всичкоихвата на картите на годишна база, аз лично бих се възползвал с удоволствие (няма как да стане, разбира се, но просто казвам).

Иначе никой не иска оскъпяване, разбира се, но пък и няма кой да ти даде да пазаруваш с парите му, без да си платиш за обяда (който отдавна знаем не е безплатен).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...