Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Интернет на iPhone през USB WiFi адаптор (Windows only)


cvalio

Recommended Posts

С помоща на Zaho - за което много му благодаря !

1. Използвано устройство

ztjgc4.jpgLAN Card USB D-LINK DWA-140 WL USB Wireless 802.11N

Data rates+ 802.11g: 6/9/12/18/24/36/48/54Mbps+ 802.11b: 1/2/5.5/11Mbps+ 802.11n: 30/60/90/120/180/240/270/300Mbps• StandardsIEEE 802.11n (draft)IEEE 802.11gIEEE

2. Инсталира се D-LINK DWA-140 WL от придружаващия го диск (или от интернет)

3. Мрежови връзки (Windows XP - SP2)

- Local Area Connection – връзката доставяша интернет

- Wireless Network Connection – връзката с D-LINK DWA-140

2uyp204.jpg

4. Настройки на Local Area Connection

34i6b6x.jpg

5. Настройки на Wireless Network Connection

s1j1vt.jpg

6. Настройки на D-LINK DWA-140 - чрез 1zpm71s.jpg

scgjtg.jpg

7. Режим New / Modify

9beyop.jpg

8. Включва се с Activate

9. iPhone (2G – 2.2.1) Settings -> Wi-Fi

jzy6pv.jpg

Точно с тези настройки има интернет на телефона.

Ако е необходимо ги съобразете с вашата конфигурация , IP-та и пр.

Пробвано е работи =))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

с ipconfig виждаш IP-тата, настройваш и работи

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

някой ще може ли да ми помогне и с моите настройки ... с тези които са дадени не става нещо ... показва на телефончето че е свързано с wi-fi ама интернетец не идва :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ти буквално ли ги копира ?

... с тези които са дадени не става нещо ..

това са настройките, които работят и са конкретно при мен.

Погледни съответните полета-стойности при теб и тях задай

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

много смешно ... остана и да напиша тези настройки, все пак ще кажеш ли какви точно трябва да са ми настройките на wifi адапторчето и телефончето ....

това са автоматичните настройки получени от доставчика ми в момента

PPP adapter AccessRunner DSL:

Connection-specific DNS Suffix . :

IP Address. . . . . . . . . . . . : 94.65.178.124

Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.255

Default Gateway . . . . . . . . . : 94.65.178.124

IP адрес на сървъра ..................80.106.108.28

IP адрес на клиента ......................94.65.178.124

Много е странен този гръцки интернет , за първи път се сблъсквам с тези кухи модеми от едно време , които им се правят настройки за да има нет , трябва да набира номер ;)

Между другото снощи успях по друг начин да пусна нета , но много се разпада ... От софтуера на wi fi-то ми има един бутон "Mode'' , пуснах го на access point и всичко сам си прави ... от телефона само търси нет и влиза без никакви настройки .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, не е смешно - виж какво си написал.

Разгледай внимателно картинките, които съм постнал и съпостави настройките с твоите.

Local Area Connection – връзката доставяща интернет в компютъра ти

Wireless Network Connection – връзката с D-LINK, която ще ти предостави WiFi

iPhone Settings -> Wi-Fi

мисля, че са подробни и точни

(не ме карай аз да ти съпоставям мой адрес-твой адрес и да ти цитирам в три страници в кое поле какво точно да напишеш)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами щом искам помощ значи не мога сам да се справя. Знам коя карта какво доставя ;) , но интернет по този начин не тръгва. Объркващо е защото няма никаде DNS :eek: Ако не искате да ми помогнете ... това вече е друга тема

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Такова нещо като "не искаме да помогнем" те уверявам, че не съществува тук!

Ако някой знае или има идея какво би било от полза на някого ще го напише.

Не зная дали ще ти е от полза, но все пак тук съм описал как се споделя интернета от жичната мрежова карта към вградената безжичната мрежова карта. Описаното от cvalio по-горе е реализирано по друг начин, но идеята е същата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

здравейте пробвах какво ли не и немога да подкарам интернета на iphone ми. Използвам лаптоп fujitsu siemens и правя ad hoc а настройките на интернета през лан картата ми са следните :

ip:192.168.0.2

subnet: 255.255.255.0

default gateway:192.168.0.1

dns server:192.168.0.1

използвам iphone 2g firm.3.0

Моля да ми помогнете ако някой се сеща какви настройки трябва да си направя на wireless картата и на iphone. Трябва ли да използвам някаква програма от рода на ccproxy ?

Благодаря предварително. :lol:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Откровено казано, не знам колко по-подробно да обясня - ще го направя още един път ( с риск да си навлека ..... нещо заради направо казано спама).

Ще го демонстрирам с данните на niksss1

ip:192.168.0.2

subnet: 255.255.255.0

default gateway:192.168.0.1

dns server:192.168.0.1

Настройките се състоят от следните четири стъпки:

1. Local Area Connection – ако имате работещ интернет на машината си, тези настройки не се пипат – просто си запишете IP-тата на Default Gateway и DNS server-а. Също така през таб „Advanced” – трябва да шернете интернет връзката си, за да може да бъде използвана от WiFi.

89476202.th.png 78578479.th.png

2.Wireless Network Connection – тук дефинирате частната си WiFi мрежа – 10.10.10.1. Default Gateway и DNS server – са взети от Internet Connection-а.

18806948.th.png

3.Следва настойването на Wi-Fi адаптера – показани са полета и стойности на конкретна карта(LAN Card USB D-LINK DWA-140). Вероятно при вас ще изглежда малко по различно. Важен е принципа.

Дефинирате профил, като задавате име и SSID (името с което ще се вижда WiFi връзка) на профила . Задавате в Security Option дали WiFi връзката да е криптирана (WEP) или да не изисква парола, позволявайки директно свързване(None). Изключително важно е Network Type да е Adhoc. Ако сте задали WEP криптиране трябва да назначите паролата за достъп (Key).

Оставете дължината на ключа (Key Length) – така както я виждате.

37796851.th.png

След всичко това – активирайте създадената връзка – бутон Activate (ако при вас няма такъв бутон, възможно е да се наложи престартиране на машината)

53119106.th.png

4.iPhone

Settings -> Wi-Fi -> Wi-Fi Networks -> Choose a Network -> My_Wi_Fi (SSID-а зададен при настройването на профила в Wi-Fi картата – виж т.3) той трябва да се появи в списъка с достъпни WiFi мрежи в телефона ви.

Влизате със стрелакта надясно в настройките на конкретната мрежа - My_Wi_Fi - и избирате статичен IP Address (Static).

Задава се конкретен (статичен) адрес на телефона за тази мрежа 10.10.10.11. Другите настройки Router и DNS сочат към Wireless Network Connection, чийто статичен адрес е 10.10.10.1. Subnet Mask по подразбиране е 255.255.255.0 (ако разбирате какво правите можете да я промените)

11357897.th.png82953269.th.jpg

Ако имате proxy и то например е с адрес 192.168.0.168 (за Proxy най-лесно се проверява в Internet Explorer напр. през:

меню Tools->Connectios->LAN Settings)

58831537.th.jpg

Тогава пълната картина изглежда така:

42108388.th.jpg

----------------------------------------------------------

ако и сега не е ясно ...... :lol:

има два варианта

1. да дойда и да ви го направя и

2. да седнете и да понаучите нещо

познайте кой от двата би станал по-лесно :mrgreen:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...