Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple Pay се използва от 127 милиона потребители в световен мащаб


dessyteneva

Recommended Posts

applepay.jpg.3d7a5c7156d9eb9f732fcfb182e06650.jpg

Apple Pay продължава да нараства на годишна база, според проучването на Loup Ventures, но докато процентът на приемане от потребителите нараства, то услугата за мобилни разплащания все още се използва от относително малка част от собствениците на iPhone.

Годишният ръст на Apple Pay е впечатляващ, пише анализаторът Джийн Мънстър, отбелязвайки твърденията на Apple за удвояване на потребителите и броя трансакции. В доклада се посочва още, че този растеж се осъществява въпреки това, че едва 16% от глобалните потребители на iPhone използват услугата на телефоните си.

Данните на Loup Venture сочат, че до края на 2017 година тя е имала 127 милиона потребители, от общо 62 милиона в края на 2016 година. На базата на заявените 795 милиона активни iPhone в цял свят, потребителите на Apple Pay са 16%. От тези 16%, американските потребители са 5%, което се равнява на 38 милиона, а между 20 и 30% от американските притежатели на iPhone са заявили, че са активирали Apple Pay. В международен план останалите 11% се равняват на 89 милиона души, които използват услугата.

На неотдавнашната среща на акционерите, Apple потвърди бързия растеж на Apple Pay през последните 12 месеца, както и бързото и приемане в Русия и Китай, където преобладават мобилните устройства, но Тим Кук заяви, че „мобилните плащания се развиват по-бавно, от колкото се предполагаше“.

Докладът не включва данни за Apple Pay Cash, която стартира през декември миналата година, но Мънстър подчертава, че прогнозите за широко разпространение на Apple Pay през следващите 3 – 5 години са опитмистични, тъй като това е най-лесният за използване дигитален портфейл.

Докато приемането от страна на потребителите е само един от елементите на растежа на услугата, анализаторът посочва, че подкрепата й се е увеличила и от страна на бизнеса и финансовите институции, а броят банки по света, които я поддържат е нарастнал с 41% само през последната година и те вече са общо 2707. Анализът на топ 100 търговци на дребно в САЩ сочи, че онлан подкрепата на Apple Pay е нарастнала с 9% , базирана на приложенията на търговците, 85% за мобилните сайтове и 56% в сравнение с предходната година. Apple Pay се приема в 50% от магазините за търговия на дребно в САЩ, в сравнение с едва 3% когато беше пусната на пазара, а сделките от телефони и таблети съставляват 25% от електронната търговия на страната, с темп на растеж 10 пъти по-голям, от този на традиционните магазини.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Би било хубаво да се появи вече и у нас... Колко яко би било като отскачам до магазина, да не нося портфейла, че дори и телефона..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чакай първо да пуснат бг език за иос и после разплащането


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След изгледаното видео и според моята женска логика, не би ли трябвало плащане с телефона на безконтактен пос-терминал да минава безпроблемно? Някой да е пробвал скоро? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало, ама у нас все още не е налична услугата, защото бг банките не работят с Apple Pay.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хм, друг вариант. Ако в уолета съм вкарала карта от английска банка, която има договорени отношения с Апъл, тогава транзакцията на нашите безконтактни терминали ще мине ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано нямам идея, мисля, че и самият търговец трябва да има договорни отношения, но не пречи да се пробва, защото май някъде четох, че е плащано тук с чужда карта. Ще ми е интересно да разбера резултата, ако имаш възможността.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че не. На самото “ПОС” устройство трябва да виждаш обозначен “Apple Pay”.


Infinity

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някъде някой ми твърдеше, че си е платил сметката в Теленор с телефона, но честно казано не съм се заглеждала дали са обозначени терминалите, има известна логика, защото са представител на Apple. Тя технологията е подобна на тази на пей-пас картите, NFC, така че нямам идея дали се различават самите терминали, или просто търговците си слагат такъв маркер, за да се знае, че е възможно плащане с Apple Pay при тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Технологията е същата, обаче според мен ПОС-терминалното устройство, на която и да е банка трябва да има договорени отношения с “Apple”. Ако в уолета Ви е карта от английска банка, която има договорени отношения с “Апъл”, тогава пак не би следвало, защото транзакцията минава през устройство на наша банка. Най-добре някой да звънне и да попита самата банка.


Infinity

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е така, терминалт е просто устройство, независимо на коя банка е, по твоята логика би следвало чужденците да немогат да си ползват картите на банкомат или за плащане у нас. Основното в случая е банката издател и това съм абсолютно сигурна, отделно вече е дали терминалът поддържа този тип трансакции. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Терминалът е просто устройство, да. Сумата от твоята разплащателна да отидат по същата такава сметка на търговеца. Всяка банка си има собствени “ПОС” устройства. И ако ти идваш с английска карта на БГ устройство, няма да мине, защото терминалът на “КТБ” няма отношения с “Апъл” и услугата е не налична за България. Това е според мен.



Infinity

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

Не е така, позволи ми да знам след 19 години работа в банка, бг устройствата работят с чужди карти без проблем и без договор със съответната банка, а в случая, самата услуга представлява имитация на картата, електронен вариант, съхраняван в телефона, т.е. следвайки логиката, стига картата да е разрешена за този вид плащане, то ще мине без проблем през терминала, а в Щатите имат и банкомати с такъв чип, които също позволяват трансакции с телефоните. Значи, ако картата е издадена от банка, имаща договор с Apple, няма проблеми да се плаща с нея на всички NFC терминали. Все едно собствникът й да иска да си изтегли пари със самата карта от банкомата отвън, или да плати на терминала в магазина.

И е така, ето изискванията :If you accept Visa, Mastercard, American Express, Discover, China Union Pay, Suica, iD, QUICPay, or Interac contactless payments today, you’re likely able to accept Apple Pay for those networks without any changes. 

Редактирано от dessyteneva
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...За държавите, в които официално работи. Епъл цакат 2% от транзакцията, а това не става без съответните споразумения. Пробвайте бе?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно за това иде дума. Всеки да си обере таксите.


Infinity

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

Споразуменията са ясни и сме ги споменали вече, въпросът беше дали на всеки NFC терминал става, ако картата ти е от банка, имаща тия споразумения. Лично аз нямам как да пробвам, нямам подходяща карат, колежката по-горе може би има, защото питаше дали ще стане с английска, остава и да пробва евентуално и да каже.

Редактирано от dessyteneva
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре. Иначе може да се звънне на кол център на банка и да се пита.


Infinity

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, nyx написа:

Хм, друг вариант. Ако в уолета съм вкарала карта от английска банка, която има договорени отношения с Апъл, тогава транзакцията на нашите безконтактни терминали ще мине ли?

Да, минава без проблем.

НО проблемът не е в уолета, а в сим картата за мобилни услуги.
С карта извън тези оператори от държавите, в които работи официално Apple Pay, няма как да активирате услугата и няма как да накарате плащането да работи.
Тоест с английска сим карта в роуминг си работи Apple Pay в целия свят и се плаща без проблем.
Не съм пробвал след активацията в оторизирана държава и идване в БГ (примерно) да се постави наша сим карта и да видя дали работи или като разпознае тази сим карта вече няма да се случат плащанията...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е това вече не го знаех, мерси за инфото! Аз мислех, че само от банката зависи.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Работи
Бях в Бг за Коледа
Щатски карти, дори в България ги качих на тел че след като взех 10-ката не ги бях сложил
Плащах в теленор, Кауфланд , Шел , и разни заведения
Само на Техномаркет не стана
Явно системата е различна


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, с теленорска
После един приятел реши че и той иска
На българския App Store изобщо не излиза опция за качване на картите
Обърнахме на щатския, обаче казва, сори тая банка не поддържа Apple Pay
Звъняхме на почти всички бг банки, дори не бяха чували за Apple Pay


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...