Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проблем след инсталация на iTunes 9.1 - РС-то не открива телефона


extinctions

Recommended Posts

Здравейте. Имам Apple iPhone 2G 8GB със версия на софтуера 3.0 . Телефона е отключен и джейлбрейкнат. До вчера нямах никакъв проблем относно телефона , както и iTunes.

Бях с iTunes 9.0 и нямах никакви проблеми с него , докато не ъпдейтнах до най-новата версия. След като инсталирах най-новият iTunes , компютърът ми вече не разпознаваше телефона. Нито ми показваше , че е свързан с компютъра , нито ми показваше, че се зарежда , нито iTunes го разпознаваше. Ако има значение операционната ми система на компютърът ми е Windows XP Service Pack 3.

След това реших да върна старата верися на iTunes и деинсталирах 9.1 и сложих 9.0.3.15. Тогава пък ми излезе грешка, че iTunes Library е създаден от по-нова версия и не ми се отваряше програмата. Намерих въпросният файл и го изтрих.Програмата вече се стартираше, но обаче пак не откриваше телефона, както и РС-то не го откриваше. Деинсталирах и нея и сложих 9.0.2 , но преди това изтрих всички файлове от С: , които носеха името "iTunes" , просто мислх, че остатъчните файлове след деинсталацията на iTunes правят някакви проблеми.

Инсталирах версия 9.0.2 , но пак същото.... Всякаш не съм включил телефон. Интересното е обаче че пробвах на друго РС с Windows 7 и iTunes 9.1 и го откри.... Мислех да намеря друг компютър и да сложа на моят iPhone версия на софта 3.1.2 и да го отключа и джейлбрейкна , обаче не знам дали ще помогне.

За това се обръщам към вас за мнение. Нямам намерение да водя телефона по сервизи. Чудя се дали да сложа софт 3.1.2 или да преинсталирам операционната система на компютъра и да сложа Windows 7, защото мисля, че така ще се оправи.

Благодаря предварително за помощта.

ПП: Да добавя , че файловете " Apple Mobile Device Support " , " Bonjour " и всички подобни си ги имам. Дори им дадох Repair, но пак телефона не се засича.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сложи iTunes 9.1 виж дали ще тръгне да се зарежда батерията на телефона като го включиш към компютъра, ако не -> виж си драйверите за USB-тата или пробвай на друг порт, ако се зарежда, но не го открива iTunes, рестартирай телефона и опитай пак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направих всичко описано , но отново нищо.... Май нещата си отиват към Windows 7 ....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защото при всички преинсталации на iTunes си трил (чистил) уж всичко, наименовано iTunes, но не си деинсталирал и драйвърите, и Bonjour, и прочие...

Направи чиста инсталация, като преди това махнеш, почистиш всичко, вкл. почисти и регистрите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направих всичко описано , но отново нищо.... Май нещата си отиват към Windows 7 ....

"нищо", все нещо е станало. От това "нищо" няма как да си извадим изводи кое не е наред и какво може би ще ти помогне. Явно предпочиташ да си преинсталираш операционната система на компютъра, щом е така действай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо в смисъл, че инсталирах най-новият iTunes и пак нито РС-то го разпозна , нито iTunes....

Погледнах драйвърите на УСБ-тата както и пробвах други портове, но пак нищо.... Пробвах на друг компютър и го намери , но не и на моят...

".... не си деинсталирал и драйвърите, и Bonjour, и прочие...

Направи чиста инсталация, като преди това махнеш, почистиш всичко, вкл. почисти и регистрите. "

В смисъл да деинсталирам iTunes , Bonjour , Apple Mobile Device Support , Apple Application Support, QuickTime.... друго ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко, което се качва на Win заедно с инсталацията на iTunes, като не забравиш да почистиш регистрите, папката в MyMusic, свързаните в AllUsers, или както беше там в ХР, въобще всичко свързано, имаше даже май(ако си спомням добре, или не бъркам с друга програма) 2 файла в System32 в директорията Windows, пусни търсачката....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом като не го разпознава компютъра и не се зарежда батерията, то проблема е в драйверите ти, а не в iTunes.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, а защо всичко работеше нормално преди да ъпдейтна iTunes до 9.1 .... ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не зная защо. Досега съм ъпдейтал iTunes до 9.1 на три компютъра (два с XP и един с Win 7) и няма никакъв проблем с разпознаването на телефона. Само на единия който е с XP, не го намираше iTunes (компютъра го намираше) след рестарт на компютъра и телефона си го намери.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...