Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Питане за монитор


gosta

Recommended Posts

Реших да си ъпгрейдна 1080p монитора откъм размер и резолюция този черен петък и днес пристигна Benq EX2780Q .

 

https://www.box.co.uk/Benq-EX2780Q-27-QHD-HDRi-IPS-FreeSync-1_2736596.html

Изполвам го с дъртия си вече макбук про 13" 2014 ретина в резолюция 1440p 60hz .

Като цяло съм доволен от покупката , но при плейване от тубата на черен фон се получават едни ореоли , които леко-де-леко ме дразнят.

Нямам много опит с мониторите и незнам нормално ли е това, но като пусна същият клип на двата телевизора( висок клас сони и доста нисък клас лг) , няма "светци" , няма ореоли.

Нямам и по-силна машина , да пробвам и с нея ...

Като намаля контраста до край ореолите изчезват , но губя детайли в бекграуда.

При браузване , обработка на документи и снимки и всичко останало картината , пиксели и панел са без забележка.

Прочетох също ,че за да взема по-добър монитор трябва да се разделя с приблизително двойно финанси .

Монитира ще се използва за нормално браузване , малко офис работа , но не и професионално .

Имам 14 дни да го върна .

Въпроса ми е нормално ли е това нещо за монитор ? Ако го върна какво мога да взема в този бюджет ?

Да пробвам ли въобще да го калибрирам ? Всичко което Ви дойде на ума и може да ми е от полза.

Благодаря.

Ето и малко снимки.

857A93ED-3C90-436A-8237-B1A49A77CB83_1_105_c.thumb.jpeg.cf1ea3fdca44e8e488ce6bc6ebffc5be.jpegA28AE606-0E01-4951-B0C6-4B7B39CC31A2_1_105_c.thumb.jpeg.7e885c603d096e3117a7a6229fae2a58.jpeg6765E810-347E-4E8A-8FAA-E5476787FAF7_1_105_c.thumb.jpeg.7ac601d4b0e7343e9592546744347aa2.jpeg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз се интересувам от монитори. Малкия сега е 7-ми клас и съм му обещал ако го приемат в Американския колеж да си избире геймърски компютър и монитори без да гледа цените. Та за компютъра ми е все тая, но за монитора не е така.
Въпросът ми е кой е най-добрия монитор, който хем да покрива критириите за тия фортнайти и тем подобни игри откъм херци , опресняване и какво още не знам, хем да е щадящ очите?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

е чакай да го приемат де... (дай Боже) :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Един от най-хубавите 2К (и добре оценени навсякъде) геймърски монитори е LG 27GL850B. За 4к монитор си трябва и сериозна видеокарта доста над 1000 лева. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко ъдейт.

Ще се окаже май, че всичко е наред с монитора в крайна сметка...

Разбрах се с магазина да го върна, свалих го, опаковах го и си пуснах на мака на същия клип, на който забелязах ореолите.

Вградения дисплей на лаптопа си маже по същия начин на същите места...

И сега шах с пешката.
Благодаря за менията на всички.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дай да го видим тоя клип при нас маже ли.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове



Те го те.
На 1440 p го пускам.

f3caa239be14fc1994949927bec68f2c.jpg

При мен изглежда така

Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зле е. Това е скрийншот от десет годишен мак, също на 1440p:

 

139842443_ScreenShot2020-12-13at14_06_23.thumb.jpg.e199caee612dcb386ae85b6b33afa4c4.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отказах се да връщам монитора и ще си го ползвам :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...