Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проблем с MacBook Air


nikiyd

Recommended Posts

Здравейте от няколко дни имам странен проблемс моя Mac book. Не мога да отворя system preferences а днес забелязах че не се отварят Safari и ITunes незнам на какво се дължи това .Пробвах с Disk Utility но нищо не се оправи .Системата ми е MAC OC X version 10.6.3 .Ако някой може да помогне ще съм много благодарен.

Не искам да стигам до преинсталация защото имам много важни фаилове

Благодаря

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах с OnyX и Warning: SUID file "System/Library/CoreServices/RemoteManagement/ARDAgent.app/Contents/MacOS/ARDAgent" has been modified and will not be repaired

Finished verify/repair permissions on disk0s2 Macintosh HD това е което ми изписа като резултат какво означава

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Означава, че някой (ти или хакер) е модифицирал файла ARD Agent и той не работи по начина предвиден в ОС. Трябва някой да ти прати такъв читав файл, който да презапишеш върху твоя. Ако си хакнат и си част от botnet - оправя те само ресторване на ОС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кажи ни на прост език, какво трябва да се направи :) - ти си в свои води, а, аз...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На прост език означава "Споко, не му обръщай внимание. Няма нищо, което да те притеснява."

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте ... и аз имам същия проблем ... и получих същото предупреждение .. Warning: SUID file "System/Library/CoreServices/RemoteManagement/ARDAgent.app/Contents/MacOS/ARDAgent" has been modified and will not be repaired.

но и още нещо ... "usr/share/derby" .. трябва да бъде drwxr-xr-x ... а то е променено на lrwxr-xr-x ..... незнам какво да мисля но не мисля че е толкова безобидно ....

намерих следния съвет за защита ... http://appleguidebg.info/?p=207

но само момчетата които разбират ще могат да коментират ....

моля само за малко повече смелост ... :)АА

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Днес се появи странен проблем на един Мак

Свързан е с пощата

От четири пощи, една единствена не приема съобщения и показва това: 8de1fe4a4e2e52af211b5ace69cf0275_120x90.jpg

Някой да се е сблъсквал с подобно нещо?!?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

POP3

Този акаунт няма проблем на друг компютър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Error -16999

Solution: Try using account with secure password selected and not selected.

In the Account window, select "Click here for advanced receiving options

button". Toggle "Always use secure password" Try to receive mail again.

Това пробвал ли си го ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, не става.

Преинсталирах офис пакета, но при отваряне ми дава грешка: This identity cannot be opened with this version of Entourage!

Сега тегля друга версия

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дай да пробвам че вече главата ми ще се пръсне!

Мерси!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е решен!

Благодарностите са за ThUnDeR!!!

Нервичките си потроших ;)

Мерси брат!!!

Пп.: alessandros, сори че те разхождах само! Поне се видяхме ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеца по-късно...

Здравейте и честито рождество Христово. За да не отварям нова тема пиша тук. Имам Macbook Air 1.6 GHz, който от известно време

започна да забива, да грее и да не работи добре. Опитах всичко от рода на Safe Mode, repair permission, pram резети и други

който пише по форумите но резултат няма. Отворих го и почистих вентилаторите, намазох го с нова паста, без никаква промяна.

Занесох го на официалният сервиз Криейтив център, тестваха го два дена и казаха че всичко е наред, но мака продължава да

загрява отляво до клавиатурата. След като загрее поява да се влачи.Махнах и флаша все същото. Преинсталирах и пак няма

промяна. Ако някой знае още нещо да каже. Единствено незнам ако диска има проблем дали мака ще се държи по този начин.

Поздрави и приятен ден.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кретен център не са си свършили работата - аз мисля че е хардуерен проблем. Ако е в гаранция - тичай да им надуеш главите. Познат с такова греене се разправя с тях цял месец и на края му смениха дъното, като не искаха да кажат какво точно беше проблема. Ако не е гаранционен - носи го на Сашо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обърни внимание процеса kernel_task колко процента от процесора използва, това най-вече когато машината започва да цикли. По спомен когато процента е висок, софтуера (операционната система) се опитва да предпази хардуера от прегряване като симулира натоварване на процесора и по този начин "юзъра" няма възможност да прегрее системата. Ако през повечето време машината ти прегрява, то този процент ще е голям. От там, ако това се случва когато малко или хич не натоварваш машината, можеш да си сигурен, че има хардуерен проблем.

Не е лошо и да кажеш при "idle", след рестарт, какви температури държи, аз имам "MacBookAir2,1" и можем да ги сравним и да се види дали държи по-високи от моя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Във връзка с отговорите на alxx, и аз смятам че проблема е хардуерен, но не знам кое точно

не работи, мака е извън гаранция така че ще ходи на сервиз. Дано Сашо да се справи.

По въпроса на techo91, качвам снимки за да се ориентираш. Поздрави.

http://upload-pictur...DE4QzUyQQ%3D%3D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оххооо, колега тази машина се натоварва и то не от хардуера дай да минем на лични да не спамим тук. Ако имаш желание ми пиши да се опитам да съдействам поне малко или да мислим заедно. От моя опит с точно този модел мога да ти кажа, че това не е "Pro" серия и силиците му не стигат далеч. Пусни си едно клипче в youtube и ще видиш колко се натоварва процесора и как вентилатора за секунди развива максималните 6200 оборота. Обърни внимание гугъл хрома как ти товари процесора и процеса, който по рано ти казах къде отива като проценти (149%).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно...

На макбук блек от няколко дни постоянно му свети зеления диод за включена камера, но самата камера не работи. Свалях батерия пусках да оправя пермишъни, но нищо не стана. Някакви идеи да споделите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...