Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Гледане на телевизия на iPad?


gdavidkov

Recommended Posts

Много хубаво, но малко повече информация, ако може как се ползва това. Дори във VLC не мога да го отворя този xml.

Редактирано от ChochoD
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Погледни предната страница и ще ти стане ясно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

jonybravo,

първият 3-пъти пробвах да си го пейстна в файл, но VCL (десктоп) не го разпозна....руския нямах проблем? Можеш ли да прикачиш файла направо ако ти е възможно?

Всички ли URL-та ви ги отваря? На повечето не ми ги отваря на мен...от тоя първия списък?

ЕДИТ:

копиирам в файл TV.xspf обаче резултата е: (а руските стават)

Clipboard02-2.jpg

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето нов plist файл за OPlayer, със всички канали, които Джони е споделил с нас - събрани накуп, подредени по азбучен ред и с махнати дублирания.

Свали

Поставяте в /var/mobile/Applications/OPlayer/Documents/

10x johnnybravo !!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето готовите файлове за VLC:

vlc-BG.xspf.zip

vlc-RU.xspf.zip

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сменям името на темата, защото разширихме диапазона :)

Ето още 70 канала:

C TV DOMA / M DANCE / TONIC / H / M2 / 24 UKRAINA NEWS / FIRST BUSINES / QTV / ICTV / NEWS ONE /

FIRST CAR / RU MUSIC / OK / ENGLISH CLUB / UNKRAINA BUS CHAN / SHOPING TV / TV WATHER / STAR TV UKRAINE / SLAVONCI CHANNEL INT/

CNT / NTV / DTV / RBC / STS +7 / MTV RUSIA / REN TV 24 / RUSSIA 24 / SPORT 2 / REN TV +7 / 4HFO /

TNT 2 / KNOWLEDGE / NTV 4 / NTV 2 / AREMIA TV / BBC WORLD NEWS / CHANNEL EUROPE / EURONEWS / ACQ-KBN / CCTV NEWS ENG / RTR PLANETA /

AL JAZEERA ENG / SHANSON TV / SARAFAN-TV / NTN / K1 / M1 / MEGA / MTV-UKRAINE / ENTER FILM / K2 /

ENTER MUSIC TV / GAMMA / 2X2 / TV CLUB / 2+2 / RADA / KPT / UNIAN / Q TV / 1+1 /

TB I / UBR / CITI / C VDOMA / EKSKLOZIV M / 24 TV / PERVLJI DELOVOI / QTV / ICTV / HTB /

vlc list.xspf.zip

Не са най-атрактивните, но за всеки влак... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

VLC 100 Channels

Channel list :

1+1 / INTER / ICTV / KANAL 5 / H / C TI VDOMA / UKPAYHA / HTH / TET / HTA /

K1 / M1 /KIEV / FASHION / CITI / POVTOR / PERVY / ENTER MUSIC / ENTER FILM / RADA /

K2 / ENGEL / SHOPING TV / UBR / NEWS ONE UA / 24 / FBC NET UA / ZOO PARK / REAL ESTATE / KANAL 1/

QTV / MEGA / PRO BCE / MAKSI / SMAK / OK / G / CHIP INFO / A ONE / RU MUSIC /

MTV UA / STAR / M2 / ANIMAL PLANET / DISCOVERY / TDK / RBK / ENGLISH CLUB / TRAVEL / POGODA /

EURO NEWS / FUTBOL 2 / SPORT 1 / NICK RU / TELEKLUB / BIBIGON KARUSEL / ORT / RTVI / XXI / KINO /

HTB / RUSKI ILUSION / RTO / FUTBOOL + / VIASAT HISTORY / O TV / VIASAT NATURE / CARTOON TCM / TV 1000 /

OXOTA RIBOLOVKA ;) / RUSIA RTR / SARAFAN / FAVORIT TV / UBC / NOSTALGIE / TBI / K UA / TONIC / 2+2 /

VAVAU / 24 DOK / DISNEY / CNN / WEDDING TV / KPT / RUSKI EXTREME / UTR / MARTKO TV / NCTV /

POGODA / SAIR MUSIC / SPORT 2 / TB TV / K TV / 24 TV /

VCL 4.xspf.zip

В момента има някакъв проблем с тези стриймове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За Българските е ясно, че няма да са вечни. Рано или късно някой ще изреве, че са му нарушени правата.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пак ще има, на който му се гледа без да е зависим, трябва да си вземе сателитен приемник с Enigma 2 (Dreambox, VU+ Duo...)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Адски ме дразни, че не излъчват в подходящ формат за iPhone и iPad , а като някой пусне стрийм веднага гледат да го прецакат че им нарушавал правата...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не сме интересни като пазар и не обичаме да си плащаме ;)

Има варианти за телевизия, но тези, които си заслужават са свързани с $$$. Варианта за сателитен приемник, който дадох за пример също изисква една първоначална инвестиция, но за хора, които пътуват като мен е супер удобен. Други варианти са приложения като Hulu и Netflix, но там има месечна такса от 7.99$ и за да са достъпни в България, ще ви е нужен VPN. Най евтиният VPN, който намерих и използвам в момента е на WiTopia personalVPN - $39.99 / YEAR. Ако вкарате един промо код при покупката SHXPT, тогава цената става $35.99 / YEAR. Настройките, които ще получите, можете да ги въведете както на iPhone & iPad, така и на Mac & PC, лошото на евтиният пакет е, че не можете го вкарате като настройка в рутъра си и цялата ви мрежа да го използва едновременно. Въпросният VPN също работи и с програми като Pandora, Last.FM и т.н. имате доста богат избор от сървъри през които да минавате, ето и списъкът им:

USA PPTP VPN Gateways

pptp.atl.witopia.net (Atlanta, GA)

pptp.ord.witopia.net (Chicago, IL)

pptp.cvg.witopia.net (Cincinnati, OH)

pptp.dfw.witopia.net (Dallas, TX)

pptp.den.witopia.net (Denver, CO)

pptp.mci.witopia.net (Kansas City, MO)

pptp.lax.witopia.net (Los Angeles, CA)

pptp.mia.witopia.net (Miami, FL)

pptp.ewr.witopia.net (New York, NY)

pptp.phx.witopia.net {Phoenix, AZ)

pptp.sfo.witopia.net (San Francisco, CA)

pptp.sea.witopia.net (Seattle, WA)

pptp.iad.witopia.net (Washington, DC)

Canada PPTP VPN Gateways

pptp.yyz.witopia.net (Toronto, Canada)

pptp.yvr.witopia.net (Vancouver, Canada)

Central/South America PPTP VPN Gateways

pptp.eze.witopia.net (Buenos Aires, Argentina)

pptp.mex.witopia.net (Mexico City, Mexico)

pptp.pty.witopia.net (Panama City, Panama)

pptp.gig.witopia.net (Rio de Janeiro, Brazil)

pptp.gru.witopia.net (Sao Paulo, Brazil)

Europe PPTP VPN Gateways

pptp.ams.witopia.net (Amsterdam, Netherlands)

pptp.bru.witopia.net (Brussels, Belgium)

pptp.otp.witopia.net (Bucharest, Romania)

pptp.dub.witopia.net (Dublin, Ireland)

pptp.fra.witopia.net (Frankfurt, Germany)

pptp.hel.witopia.net (Helsinki, Finland)

pptp.ist.witopia.net (Istanbul, Turkey)

pptp.lis.witopia.net (Lisbon, Portugal)

pptp.lon.witopia.net (London, United Kingdom)

pptp.mad.witopia.net (Madrid, Spain)

pptp.man.witopia.net (Manchester, United Kingdom)

pptp.mxp.witopia.net (Milan, Italy)

pptp.mow.witopia.net (Moscow, Russian Federation)

pptp.cdg.witopia.net (Paris, France)

pptp.prg.witopia.net (Prague, Czech Republic)

pptp.rix.witopia.net (Riga, Latvia)

pptp.arn.witopia.net (Stockholm, Sweden)

pptp.waw.witopia.net (Warsaw, Poland)

pptp.zrh.witopia.net (Zurich, Switzerland)

Africa/Middle East PPTP VPN Gateways

pptp.cai.witopia.net (Cairo, Egypt)

Asia PPTP VPN Gateways

pptp.bkk.witopia.net (Bangkok, Thailand)

pptp.han.witopia.net (Hanoi, Vietnam)

pptp.hkg.witopia.net (Hong Kong, China)

pptp.kul.witopia.net (Kuala Lumpur, Malaysia)

pptp.del.witopia.net (New Dehli, India)

pptp.sin.witopia.net (Singapore, Republic of Singapore)

pptp.nrt.witopia.net (Tokyo, JP)

Oceania PPTP VPN Gateways

pptp.syd.witopia.net (Sydney, Australia)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам причина да излъчват bTV по интернет, но да не го пускат за iPad и iPhone... Аз лично има апликцаии които съм купил защото съм преценил че ще ги ползвам. Става дума за разумни суми от по 1-5 $. Готов съм да си закупя и xono ако го направят на апликация защото качеството беше идеално и върви перфектно. Или просто самите bTV да си направят сайта HTML5 и да може да се гледа сриийма... Мен конкретно ме интересуват телевизиит екоито са преведени на BG.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами преценили са така. Не че като имах тел с уиндоус и флаш им вървеше телевизията. Не вървеше и на андроид... Като цяло не смятам флаш за добра платформа. А и проблема не е да се направи приложение, а да се договорят епъл и адоуб... TV7 си имат приложение за гледане, което върви идеално, но нямат лайв стрийм, а само записи...

Редактирано от ChochoD
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Младежо, не цитирай последното мнение. Излишно и забранено!

Възможно е. Не съм тествал скоро. Но определено флаша гълта много ресурс, често даже на самото ми ПЦ цикли яко. Качеството при html5 е доста по-добро и върви по-добре... Това си е мое наблюдение, на негова база разбирам решението на Джобс. От друга , ползвам заместители като puffin browser, не е същото, но става донякъде. Но все пак щеше да е по-добре, макар да не го удобрява да го има...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Понеже не съм много на ТИ с правенето на страници, нека някой да ми разясни как това видео:

се отваря на компютъра и ми пише, че е се плейва с флаш, в същото време ми се отваря на телефона и върви с перфектно качество. Ако сметнем колко са хората, чийто телефони НЕ поддържат флаш, тогава БТВ и Нова се лишават от една огромна зрителска маса. Мисля, че е редно те да се замислят как да се измъкнат от положението, ако изобщо им пука. Аз мога да си гледам всичко, където и да съм, така, че това не ме касае особено :)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iptv.megalan.bg и iptv.bg се плейват идеално през Oplayer

Трябва да се свали asx файла, да се отвори с текстов редактор и да се види адреса на стрийма.

BTV от мегалан: http://iptv.megalan.bg/iptvrand.php?id=7001

Лошото е, че се променя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://hdtviptv.tbc.bg/auth/login

Тук се предлага тв стрийминг много добро качество но засъжаление има парола и id което не знам ако някой има идея коя е паролата и id-то нека да сподели.Имам предишни стриймове но в момента не работят,който проявява интерес ще му ги пусна на ЛС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Понеже не съм много на ТИ с правенето на страници, нека някой да ми разясни как това видео:

се отваря на компютъра и ми пише, че е се плейва с флаш, в същото време ми се отваря на телефона и върви с перфектно качество. Ако сметнем колко са хората, чийто телефони НЕ поддържат флаш, тогава БТВ и Нова се лишават от една огромна зрителска маса. Мисля, че е редно те да се замислят как да се измъкнат от положението, ако изобщо им пука. Аз мога да си гледам всичко, където и да съм, така, че това не ме касае особено :)

Ей сега ми кацна!

Значи - Vimeo има детекция на browser agent-a. Ако идваш от PC/Mac и ИМАШ Flash - тогава ти зарежда Flash Player-a. Ако идваш от PC/Mac и нямаш Flash се прави проверка дали може да го плейне като HTML5 и ако може го показва така.

ОБАЧЕ - ако идваш от девайс и имаш HTML5 (iPad/iPhone/Android/etc) - направо те стоварва на HTML5 версията където с таг-а <video> се плейва.

Et voila!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за лекцията :)

Дано някое IT от тези "модерни" телевизии прочете написаното и да си преработят сайтовете, плюсовете ще са за всички.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тези с Android си гледат каквото си поискат направо от сайтовете на телевизиите а ние гледаме, като издоени овце и се чудим от къде де краднем стриимове.

Дано скоро се промени това, защото е просто смешно тея с Samsung i HTC-та да се кефят а ние да пишем фермани по форумите... :angry:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...