Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

watchOS 8 (beta)


profusion

Recommended Posts

Някой пробвал ли е публичната бета? Как се държи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

аз уж съм с бета профилът но още съм на 7.6 .... и съм  със S4 не знам дали има значение :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Излезна ли РС?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Искам да отбележа една много яка функция, добавена за S4 и S5,в watchOS 8.3 ( 8.2 е заличена от Матрицата😀). Пиша за жестовото управление , което беше ексклузивно за по-новите часовници. Заради нея мислех да сменям старичкия ми S4 и се чудя, как Епъл се решиха да направят тоя жест. За тези, които са я пропуснали, ще добавя, че се активира в Accessibility - AssistiveTouch, в настройките на часовника.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И какво може да се прави с тая функция?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли мога изчерпателно да я опиша. Най-общо казано, можеш да управляваш почти всички функции на часовника, чрез няколко жеста, без да използваш другата ръка. Има много демонстрации в ютюб.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Видах го, за мен това е по голям зор от нормалното. Освен ако нямаш някакъв проблем с другата ръка, тогава е оправдано.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз използвам носа като нямам възможност за другата ръка


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 часа, profusion написа:

Видах го, за мен това е по голям зор от нормалното. Освен ако нямаш някакъв проблем с другата ръка, тогава е оправдано.

Зор е когато го тестваш само. Отделиш ли време и усилие да овладееш жестовете и използването им стане непринудено, тогава можеш да усетиш потенциала на екстрата. Аз например я използвам, когато тичам и я намирам за много удобна. Когато бягам и вдигна другата ръка да цъкам по часовника, ми се нарушава баланса и губя ритъм. С жестовия контрол, дясната ми ръка остава свободна, не губя равновесие и не ми се разстройва ритъма на бягане. Въпроса е, че трябва доста практика, докато се усвоят. Освен това, си модифицирах различните екрани на часовника, за да е по-лесно с жестовете. На екрана за спорт например, съм оставил само пулса, тренировката и музиката. Така, работата с жестове много се улеснява. Правя си различни персонализации и на другите екрани, за да експериментирам с жестовото управление. Отделно, самия жестов контрол има много възможности за персонализация.Общо взето ме кефи тази екстра и си я използвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеца по-късно...

Как се държи бетата ? На ръба съм да я сложа.

Редактирано от stangen
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен всичко е ОК, с изключение на проблеми, с някои автоматизации конкретно за часовника. Например, не ми сменя екраните в зададеното време и очевидно е бъг, защото други автоматизации за телефона си работят. Не забелязвам някакво влошаване на живота на батерията. Едно от новите неща, които ми харесват е подобреното инфо за съня и като цяло е подобрена статистиката за активността. 
ПП: Мнението ми се отнася за watchOS 9, макар, че пишем в темата за watchOS 8 beta. 

Редактирано от ne4o
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да де … и аз имах предвид новата Watch OS… не знам защо писах в темата за старата. Благодаря за отзива.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...