Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Препоръка за електрическа тротинетка


chayanne

Recommended Posts

Здравейте,

Обмислям да се сдобия с ел. тротинетка, но има прекалено много модели на пазара и не мога да се ориентирам какво да избера. Бюджета е до 1000 лв.

Някой ако ползва, да сподели впечатления и препоръки.

Пробега за деня ми е 15-20 км, което реално покриват почти всички марки и модели.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че е хубаво гумите да са големи, с оглед неравностите по нашите пътища. Виж това Шайоми, намалено е в момента.

https://xiaomi-shop.bg/index.php?route=product/product&product_id=843


Sent from my iPad using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това са тротинетки за деца бре. Ако ти се наложи да минаваш 15-20 км и после да се връщаш, обезателно си носи зарядното в една раница.
https://erider.bg или https://kaabouk.com

Тук, при мен един латвиец смени вече 3 на цена 5-600€. Ето ти парите за един по-висок клас. С kaabo например можеш да изминеш 150-180 км и чак тогава да зареждаш. А скоростта...?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Zero 9 от али-то, не е лоша за парите си. около 30-40км минавам и на равно мога да се движа с до 40км/ч  (около 90кг съм). До вкъщи има голямо изкачване и ме качва с около 15км/ч, така че придвиди и баирите. Минимум 600W мотор търси

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И къде се движите с тея безумици? Пречите на велосипедистите по велоалеите или се опитвате да се самоубите между колите?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинения за спама,но и аз съм на същото мнение.И сякаш са се договорили да са с тъмни дрехи,за светлиниъе да не говорим-умрял червен диод на десет сантиметра от асфалта.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз да поспамя:

Имах 2 - Xiaomi m365 и Zero 9. Отказах се. Крайно непрактично нещо.
Много по-добре е велосипед. Ако разстоянието е по-голямо или човек го мързи да вложи малко усилие - електрически велосипед...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По принцип си прав за това.
Но не малко пъти се случва човек да пита за нещо, което не познава, не е наясно с разни специфики, неудобства, ограничения и точно такива на пръв поглед офтопик мнения помагат да си изясни концепциите навреме и без загуба на средства.
Сега, не мога да твърдя, че случая е такъв, но не пречи и да се замисли човека над такава гледна точка (ако не е), вместо само да го надъхват с раазлични модели тротинетки...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз живея в по-малък град и за там е доста удобно, за минути обикалям навсякъде. И не се налага да търсиш парко места :)

Но определно си трябва да има достатъчно мощност (за баири) и да е висока.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно над това мислих и стигнах до заключението, че единственото приложимо място е на вилата, да ходя с нея за хляб вместо да паля колата.
Ама за големи градове като София, Пловдив, Варна и т. н. Ми се вижда опасничко.
В чужбина може и да е урегулирано, но тук този вид транспорт го няма никъде в ЗДП.

П. С. Да споделя и защо съм негативно настроен към тези тротинетки. Като активен велосипедист са ме засичали по велоалети където нямат място /или поне не с тези скорости - двойни и тройни на тези с които се движат велосипедите/, а като шофьор един за малко да ме вкара в затвора като ми искочи пред колата и само бързия ми рефлекс /и късмет/ ме спаси да не го прегазя.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих си взел нещо подобно някой ден https://ubco.eu/pages/2x2-adventure-bike

При тротинетките ме притеснява това че си прав и че при евентуално препятствие по-лесно се губи равновесие, а и това, което казват по-горе, че го няма като вид транспорт в закона.

Веднъж един с тротинетка ми се скара че му преча на тротоара, че съм вървял бавно и преча на движението :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Що не го ошамари? Тротинетката е МПС и няма място на тротоари и велоалеи.

P.S. В ЮК не е законно движението с тротинетка в градски условия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите.
Взех си Xiaomi 3.
На всички писали против тротинетките, а и не само, да поясня:
1. Активен шофьор съм( до момента имам навъртяни около 1000000 км. с кола, мотор и чат пат с камион).
2. Умерено активен велосипедист съм.
3. Нагледал съм се на велосипедисти, каращи по улиците, само на 5 метра от вело алея, както и изскачащи пред коли, без фарове, стопове или пък с тъмни дрехи вечер, та не само тези с тротинетките са криви. Да не говорим за безумно пресичащи пешеходци.
4. Поради причини като — потене, дъжд(сгъвам тротинетката и в метрото) и др. подобни,предпочитам ел. тротинетка пред велосипед.
5. Малкия пробег ми е повече от достатъчен.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност ги има в Закона за движение по пътищата, там са вписани под термина "индивидуално електрическо превозно средство" - Раздел XVIII.
Особени правила за някои участници в движението, започват от чл. 79. 

Иначе условията са като за колело. То също няма място на тротоара.

На тротоара и пешеходна пътека се минава бутайки колелото/тротинетката...

Редактирано от Monro
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съмнявам се, че условията са като за колело, едва ли може да караш с 40 км/ч по велоалея.

П. С. Освен ако велоалеите го няма в ЗДП :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...