Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iOS 16


profusion

Recommended Posts

Де*ба, к'ви са тези вехти ъпдейти?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И след ъпдейта , изненада 😁

Сурат тефтера не подържа сафари за мак 

Screenshot 2023-07-10 at 21.49.42.png

Редактирано от londongunner
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поради горе споменатия бъг изтеглиха update-а, най-вероятно утре или по-късно през седмицата ще им нов.

Между другото ако някой го е сложил и има проблеми може да го махне:

iOS: Settings->General->iOS Version->Remove Security Response

 

Mac

Редактирано от ML16
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има нов Security Response

image.thumb.png.58c3064e2820d279b02d7b4283678700.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Приложението за времето е тотал щета вече няколко години. Не знам откъде черпят информация но няма нищо общо с реалността.

d2339f78d6693caf142adbf7975da0d6.jpg
99166491c462a120d3bb58ee45e1f84a.jpg

От 2 часа не е спряло, удави ни направо. Гръмотевична буря яко, вятър бута дървета .....
И единственото приложение което на 100% досега съм засичал да познава е The Weather Channel
b8181d43ca7ec6901e3a411aa7d981b6.jpg
7f17305906529d4e56f67f42c0d0e23e.jpg


Sent from my iPhone 12 Pro Max using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В Гърция времето го показва много точно. Явно българската информация се подава грешно.

IMG_1384.thumb.png.72f13c372452a4eca07cf1a4ee946f93.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От iOS 16 някъде изписваше, че за БГ прогнозата за времето я взима от института по метеорология и хидрология към БАН. Но дали е само за предупреждения за лошо време, нямам идея.
a8a34883c5055cd95fb71702f457db44.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Основния проблем, е че данните за България идват от БАН, в iOS 15 данните идваха от The Weather Channel.

В момента за Гърция идват от "Hellenic National Meteorological Service".

След придобиването на "Dark Sky" от iOS 16 Apple решиха да спрат да плащат и взимат данните от националните агенции, ние имаме късмет нашата да живее в друго измерение....

Лошото, е че грешката не е в Apple.

Някой, който е на beta iOS 17 може да сподели дали има промяна на източника.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

служебната Х-ка, която много си обичам от както минах на iOs 16, има кофти проблем. Непрекъснато получавам СМС-и, за пропуснати обаждания, поради липсата на обхват, а реално по това време съм говорел по 14 Про макса и всички около мен са си имали обхват също. Пробвах с ресет на мрежовите настройки, рестор на телефона, но не се оправя. Тъкмо бях решил, че проблема не е от iOS и е в картата и уговарях отговорника във фирмата да ми смени картата и от месец/два започна нещо още по-странно. Обаждат ми се по другоя телефон и казват, че служебния пак няма обхват, а той реално си има чертички. По време на разговора служебния започва да звъни и ми изписва именно лицето с което говоря и което се е опитвало да ме набере по него. Нарочно вдигам, да видя какво ще стане, естествено нищо не се чува, щото човека е на другата линия, естествено и брояча за секундите седи на нула и нищо не отброява. Затварям и в следващия момент идва и СМС-а, че са ме търсили и съм нямал обхват.  Някой сблъсквал ли се е с нещо подобно? Следя редовно какво се пише тук и ако е дискутирано, аз съм пропуснал и задавам поредното малоумно и досадно питане, кажете за да се извиня и да си пия гинкобилобата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 години и аз си мислих, че проблема със загубата на обхват в хола у нас е в телефона, ресторвах, ресетвах мрежови настройки и накрая се оказа, че и двете клетки на А1, които ме обслужват са дефектирали и в графика им за 2023 и за 20.. за подмяна. Та като смених картата с виваком няма проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много, ще опитам с картата. Обачетова звънене на телефона 5 минути след като някой се е опитвал и вече ме е набрал на другия, това ми е малко необяснимо и ми се струва да е софтуерно, ама пък само при мен. Другия вариант е да е хардуерно в самия телефон, но това вече не е за тази тема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е необяснимо и софтуерно. От мрежата е. Преди години си спомням, още преди ерата на смартфоните го имаше. Набира някой, затваряш, а на него си му звъни телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да случвало ми се е със старите телефони, но с два телефона съм, случва се само на единия. Сега вярно е, че има и едни 5г. разлика между тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е то ако е от картата/мрежата, не е задължително да прави проблем и другия апарат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък от доста време и с iPhone 11 и с 13 и с 13 PM имам следния проблем , понякога, когато някой ми звъни, вдигам и нищо! брояча си стои на 00:00. трябва да затворя и да върна обаждане. това и с Йетел а сега с А1.... Чувал съм от познати, че и те има понякога същия проблем !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, niksan76 написа:

Здравейте!

служебната Х-ка, която много си обичам от както минах на iOs 16, има кофти проблем. Непрекъснато получавам СМС-и, за пропуснати обаждания, поради липсата на обхват, а реално по това време съм говорел по 14 Про макса и всички около мен са си имали обхват също. Пробвах с ресет на мрежовите настройки, рестор на телефона, но не се оправя. Тъкмо бях решил, че проблема не е от iOS и е в картата и уговарях отговорника във фирмата да ми смени картата и от месец/два започна нещо още по-странно. Обаждат ми се по другоя телефон и казват, че служебния пак няма обхват, а той реално си има чертички. По време на разговора служебния започва да звъни и ми изписва именно лицето с което говоря и което се е опитвало да ме набере по него. Нарочно вдигам, да видя какво ще стане, естествено нищо не се чува, щото човека е на другата линия, естествено и брояча за секундите седи на нула и нищо не отброява. Затварям и в следващия момент идва и СМС-а, че са ме търсили и съм нямал обхват.  Някой сблъсквал ли се е с нещо подобно? Следя редовно какво се пише тук и ако е дискутирано, аз съм пропуснал и задавам поредното малоумно и досадно питане, кажете за да се извиня и да си пия гинкобилобата.

Същия дебил съм, ама аз съм забранил да ми звънят другите устройства и пак го прави този проблем.
Само на А1.

Апропо 2 карти ли ползваш на Макс-а?
Аз съм с две, като А1 ми е Е-сим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хммм, нямам подобна драма с две активни линии. Единственото което съм направил е да си прехвърля разговорите от едната карта към другата когато е извън обхват. (Нали при две карти ако говориш по едната, на другата ако някой звъни, ще му каже, че телефона на абоната е изключен или извън обхват). И двете ми карти са есим на А1 и Йетел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 29.07.2023 г. в 21:25, algor написа:

Апропо 2 карти ли ползваш на Макс-а?

Не, с една карта съм на Макс-а, физическа. С два номера съм на двата телефона и нямат нищо общо. Реално ме търсят на Х-а, дава им, че нямам обхват и хората ме търсят на другия номер , който е в Макс-а. Макс-а звъни, вдигам и разговора си тече нормално. В един момент Х-а започва да звъни и виждам, че ми звъни лицето, с което говоря. Вдигам, за да видя какво ще стане и както казах, нищо ме се чува и брояча си седи 00:00.

Не съм си прехвърлял и разговорите на другия телефон, когато нямам обхват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се случи преди два дена. Търсихме се с жената в един магазин и се намерихме, а телефона продължаваше да звъни и й викам затваряй, тя вика затворила съм 🤣 В роуминг съм и си помислих, че нещо от това е. Ама май е бъг на 16.6

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен се появи от доста време, нямам спомен даже дали е от 16.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен винаги е било когато ме търсят по едната линия , а говоря по другата, чувам в слушалката че ме търсят и след като затворя, получавам “уж” обаждане , вдигам и нищо. А реално абоната който ме търси дори , много често чака доста за да чуе че съм зает. Това е от пренасочването и то най-вече от А1. Много си играх и с оператор говорих- нищо. Андроида - поне това с двете карти беше измислено добре :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...