Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Електронен подпис на документи


profusion

Recommended Posts

Ако някой ползва електронен подпис и подписва документи (пдф), да каже има ли алтернатива на Adobe Acrobat? (че последната ми е много мудна)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Електронен подпис като КЕП имаш предвид?
Защото иначе предполагам знаеш за Signature в Preview на Мака и после използваем и от iPhone?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://apps.apple.com/ie/app/evrotrust/id1195807317

Това не върши ли работа?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Електронен подпис като КЕП имаш предвид?
Защото иначе предполагам знаеш за Signature в Preview на Мака и после използваем и от iPhone?

Да имам предвид подпус с флашка
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://apps.apple.com/ie/app/evrotrust/id1195807317
Това не върши ли работа?

Това е с абонамент облачен с определен брой подписвания.
Моя подпис е с карточетец.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Да използвам темета, трябва ми електронен подпис (КЕП) за ЮЛ, от тези с флашките.

Питах Evrotrust те казаха, че не може да гарантират, че ще работи нормално под macOS. От b-trust казаха - да би трябвало да работи нормално.

Преди да взема някой може ли да сподели опит, кое работи със сигурност. Освен това MAC-ми е само с USB-C, тоест най-вероятно ще трябва да ползвам dongle към USB-A.

macOS Ventura /Chip Apple M1 Pro/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Подписвам през телефона чрез b-trust, на компютър само набирам документите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

b-trust ползва колега с Мак 16" и Вентура, само, че ползва Мозила за браусър и Фоксит вместо акробат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, явно ще е b-trust :)

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Infonotary + Mac, няма проблем с подписване на PDF и Word файлове. Проблем е ако се подписване в сайт, и сайта използва Nexu.

Редактирано от Veselin Panov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с Infonotary и нямам проблеми с Firefox и PDF

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Btrust. macOS. Работи със сафарито. Където не може ползвам edge. Подписвам страници в акробата без проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди два дни, след 9 години ползване смених mLector-S EVО на инфонотари от ~ 60 лв. за три години без нов карточетец (стария е само USB-A) с b-trust за три години с карточетец Comitex CCR7115B-02 (SIM size USB Type C) за 36 лв. тотал (~153 лв. за ЮЛ). Без проблем работи и с преходник към USB-A от алито за 50 ст. Няма проблем и с инсталацията на MBP и на iMac-a, safari, chrome, firefox. В интерес на истината и с инфонотари  карточетец mLectro-S EVO не съм имал проблем с инсталациите, даже сега мога да си менкам сим картата между двата карточетеца. Каките в офиса на Позитано 7 в София, са в час с нещата, свършихме за около 30 мин, от регистрацията до теста, даже от любопитство, и с преходник пробваха карточетеца дали работи!

ПС. подписа в акробата дори не се наложи и да го променям, разпозна го от раз и използва всеки един от онези които бях създал преди това с инфонотари-то.

Редактирано от MacIlian
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, ML16 написа:

Освен това MAC-ми е само с USB-C, тоест най-вероятно ще трябва да ползвам dongle към USB-A.

macOS Ventura /Chip Apple M1 Pro/

В Борика имат и четци с USB-C, само трябва да си поискаш такъв. Аз последно като взимах, случайно попитах, и казаха че имат, но по дефолт си дават с USB-A

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз обмислям да мина на evrotrust. Облачно подписване.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм поне от 5 години с Евротръст. Тъпото е, че не се подържа навсякъде. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Аз имам облачни b-trust и Evrotrust. За офлайн подписване взех на b-trust тъй като само те ми отговориха,че могат да работят и под safari с ползване на Keychain. Тук идва едно голямо, но. НАП не може под сафари заради начина на подписване, търговски също не става. Поради тези причини вместо да се мъча реших просто да използвам лисицата за тези задачи. Четеца е с Type-C.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз го ползвам повече от година. Не знам какво имате предвид, че сега е пуснат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 18.08.2023 г. в 18:14, nbotov написа:

 НАП не може под сафари заради начина на подписване, търговски също не става. Поради тези причини вместо да се мъча реших просто да използвам лисицата за тези задачи. Четеца е с Type-C.
 

 

на 19.08.2023 г. в 10:32, KurtiMakarov написа:

Microsoft пуснаха Edge for MAC.

 

Къде съм написал, че сега е пуснат?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е те и мозила пуснаха.
Добре де. Моя грешка. Не съм прочел добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...