Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Смяна на SSD - Macbook Pro 13 2017 г./ A1708


artusha

Recommended Posts

Привет ,  счупи се един клавиш от клавиатурата на лаптопа малко кофти , че се счупи и  hinge това на което се държи бутона .     Може ли да се смени само един клавиш на клавиатурата на този модел лаптоп или трябва да се сменя цялата клавиатура ?

 

 

Благодаря .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Жалко, никой не е отговорил на @artusha... Имам абсолютно същия макбук и имам огромното желание да му сложа 512GB SSD, и тук идва въпросът, откъде и какво SSD да си купя и кой сервиз да ползвам за смяната му?

И аз благодаря 😂

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най добре е да смениш SSD-то в някой оторизиран сервиз. Аз лично съм го сменил с това, но не е добро решение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо, какви ядове срещаш?

@dizela13

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло работи добре, скорста също е добра. Това което ме дразни е, че не може да се рестартира лаптопа. Избираш от менюто позицията за рестартиране, но или се изключва напълно или когато тръгва да зарежда се появява иконата на папка, тоест не намира диск. Трябва да задържа бутона за включване за 10 сек, да се изключи и чак тогава го включвам отново и зарежда нормално. Също така процеса на зареждане е доста по бавен в сравнение с оригиналния диск на Мак-а.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал ли си в рикавъри ръчно да му зададеш диска по подразбиране?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес си поръчах същото SSD, но 1 ТВ. Като дойде и ще го мъча отново. Ако видя зор, ще пиша за евентуална помощ. Доколкото четох когато монтирах сегашния диск, проблема не е само при мен. Диска ще го види така или иначе, проблема с рестарта обаче не вярвам да се оправи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трима на сегашния активиран ли ти е?

Аз на едно про 2015г. му сложиш този преходник: https://www.aliexpress.com/item/4000810282768.html?gatewayAdapt=4itemAdapt с това SSD: https://www.emag.bg/solid-state-drive-ssd-samsung-980-500gb-nvme-m-2-mz-v8v500bw/pd/D72MYKMBM/?ref=hdr-favorite_products и кърти, до момента(близо година) не е имало нито един проблем с него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано не знам дали е активиран TRIM-а. Ако може сподели как да проверя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

System report/hardware/шината на която ти е дискът.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах си адаптер, когато пристигне ще тествам и ще пиша. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, Alxx® написа:

System report/hardware/шината на която ти е дискът.

Да,  TRIM-а е активиран.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • mirror changed the title to Смяна на SSD - Macbook Pro 13 2017 г./ A1708
на 5.11.2022 г. в 3:50, dizela13 написа:

Като цяло работи добре, скорста също е добра. Това което ме дразни е, че не може да се рестартира лаптопа. Избираш от менюто позицията за рестартиране, но или се изключва напълно или когато тръгва да зарежда се появява иконата на папка, тоест не намира диск. Трябва да задържа бутона за включване за 10 сек, да се изключи и чак тогава го включвам отново и зарежда нормално. Също така процеса на зареждане е доста по бавен в сравнение с оригиналния диск на Мак-а.

И при мен се появява папка с въпростиелен през 2-3 рестарта :(. APFS партишън използвах..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В момента имам проблем само, когато заспи - налага се да го рестартирам и пали бързо от раз! Поръчах си от алиекспрес SSD 512GB - ЦЪК!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това и аз го гледах, но ме спря това, че ако не стане, няма какво да го правя. Докато това което сложих, дори и да не се получат нещата, мога да го ползвам на друг лаптоп или компютър. Моля те, сподели резултата когато дойде и го монтираш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Реших да рискувам и вярвам, че ще стане. Ще пиша със сигурност, надявам се да пристигне до края на месеца, все пак изпреварих черният петък в али-то.:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, dizela13 написа:

Това и аз го гледах, но ме спря това, че ако не стане, няма какво да го правя. Докато това което сложих, дори и да не се получат нещата, мога да го ползвам на друг лаптом или компютър. Моля те, сподели резултата когато дойде и го монтираш.

 

на 5.11.2022 г. в 21:36, Aveliky написа:

Трима на сегашния активиран ли ти е?

Аз на едно про 2015г. му сложиш този преходник: https://www.aliexpress.com/item/4000810282768.html?gatewayAdapt=4itemAdapt с това SSD: https://www.emag.bg/solid-state-drive-ssd-samsung-980-500gb-nvme-m-2-mz-v8v500bw/pd/D72MYKMBM/?ref=hdr-favorite_products и кърти, до момента(близо година) не е имало нито един проблем с него.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес монтирах новото SSD, лаптопа се държи много добре, скороста е добра. Учудващо за мен, проблема с рестарта и бавното зареждане на ОС изчезнаха.

 

Screenshot 2022-11-12 at 19.39.36.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

@dizela13, готово, вече 3 дни работи с паметта от Али експрес. Разпознава я като оригинална.8BEAF065-BCC0-4417-B875-C17A33449E8A.thumb.jpeg.c781d22bba9c13f7a5984152a86c5be5.jpeg718BDE8B-5B29-4DCB-BF10-80C6877811FA.thumb.jpeg.6a18f58ddb5e25ecd8d757857149082b.jpeg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно. Моя отнесе и нова батерия, защото като сменях SSD-то видях че е подута.

Редактирано от dizela13
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...