Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проблем с видеото на Мас мини 2011


profusion

Recommended Posts

Дълги години макчето си работеше, последните няколко дена започна рандом проблеми с видеото, примерно работи 1-2 часа или след 10мин - изместване на екрана, претрепвания на линии по екрана и понякога едкана се запълва с геометрични фигури пак на линии.

Преинсталиран е на чисто, пробван е с друг кабел на друг минитор без резултат.

Чудя се вероятно е хардуерно щом чист преинсталл не помогна? Ако е така има ли смисъл да го спасявам в сервис, вероятно ще е скъпо а машинката е на години, макар че с ССД пак си бачка нормално за офис е перфектен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То и аз понякога не си разбирам 😃

ами май ще трябва на сервиз да го дам за да разбера какво му е. А възможно ли е да е от някакви кешове имаше някакви преди резетвания на vnram и от сорта?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе знам ли, нагледал съм се на щурави неща….

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разлепена карта. Не е сефте при Епъл и не само. Проблемът се решава с ребоулинг(подмяна на спойката под видео процесора).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какви пари ще му искат доре-долу ако е това? То как карта като мисля графиката е на интел вградена?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Все едно къде е, казвам вероятно се разлепва. Нямам представа сега как вървят услугите от този тип, преди години бяха 50-60-100, зависи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нека е ясно, че след процедурата по ребоулд, не е ясно колко време ще изкара(ако тръгне). Това за съжаление(ако е тръгнало), не решава перманентно проблема! Единствения вариант с който се решава перманентно проблема е подмяна на дъно. Цената е около 100/150лв., като не се дава гаранция, че ще тръгне. Ако тръгне, пак няма гаранция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да направиха му ребоул и тръгнал но казаха точно това, не е ясно колко ще кара така. Ако спре не знам дали си струва смяна на дъно за 150, след като такива модели вървят по 200-300лв.Така че ще кара до където може евентуално. На Работата имам още един идентичен който няма проблеми, та след време може от двата един да се сглабя ако и другия даде дефект другаде.

Ще чакам да дойде М1….но бях със сантиментални чувства към минито 2011 :)

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ребоул-а можеш да го повториш няколко пъти, докато тръгва. Аз имам един iMac 2011 на който му направих вече 4-ребоула за порядъка от 4 години и още работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...