Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Питане относно MacBook Pro 14 (2021), M1 Pro, RAM 16GB, 512GB SSD


niksan76

Recommended Posts

Фактура ми е пратил търговеца на Емаг, а куриера ми пусна от апарата една Разписка с данни на доставчика, печат и платената сума. Единствено гаранцията не беше в кутията (надявах се, че ще я получа след това по електронен път), което в случая ми е важно и което си изисквам от Емак, защото румънски не знам и няма как да се разбера с румънския търговец (мога да го упомена, но не знам дали е редно).
Иначе да, Alxx е прав, връщам им ги, а документите на НАП, КЗП и който се сетя.

Как ти прати фактура в брой за сума по-голяма от 5000лв? Или са били две отделни?
Или инфото ми за праг от 5000лв в брой не е актуално?
А и още нещо- това е форум за споделяне на мнения и информация. Не виждам нищо нередно в това да се назовават фирмите с истинските им имена. След като си казал емаг, кажи и другата фирма, за да имаме едно наум при покупка от нея. Според мен гаранцията трябва да ти я даде не емаг, а търговеца.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Фактурата на фирма ли е или на физическо лице?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, zlia написа:

Кеша над 5000 не е ли забранен?



Sent from my iPhone using Tapatalk

Кеш можеш да плащаш до 9999 лв., след това банков път.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, кеша е до 10к. Иначе румънския търговец е Flanco. 

преди 42 минути, zlia написа:

Според мен гаранцията трябва да ти я даде не емаг, а търговеца.

Реално той е длъжен да ми прати гаранция, на хартия или електронен път. Емаг се явява в случая посредника, защото мейла за контакт с Flanco e flancoretailsa@emag.bg, деме през Емаг. Телефона е на румънски и пак няма как да се свържа директно. Доколкото съм запознат този Flanco е доста голяма фирма в Румъния и затова смятах, че няма проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе то кат се замисля може пък емаг да са длъжни да дадат гаранцията. Все пак ти имаш с тях отношение, а не с техния търговец, но може да са си написали друго в техните условия.
А иначе толкова ли по-евтини бяха там лаптопите от покупка от БГ търговец или от Германия примерно?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам цените в Германия, но от българските вериги бяха с нещо от порядъка на 20%

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Взех макбук еър М1, 8ГБ рам, 256ГБ ссд за 1999 лв. :) Black Friday :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Държава видимо нямаме. На нас остава да си правим сметка кому гласуваме с доверие(пари...). Емаг искат да лапат и да заобикалят закони, ами аз, няма да им дам и стотинка. Навремето ми завъртяха подобен иширет с Ардес, относно покупката на SSD. Ами, поконтактувах си с Ардес директно и оттогава съм им фен, ама без участието на емаг. Мразя да плащам на паразити с нулева полза. Цени се договарят със всеки, а паразитът лапа, ама иска да не поема никаква отговорност.

 

P.S. Минутка за реклама: оттогава съм(и мои клиенти) с SSD-та Kingston от Ардес. Нямам нито една рекламация с години. Стоката става.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление в моя случай не знам кой е онова дето се поставя в рисайкъл бина, Фланко или Емаг, или и двамата. Единия ми пратил стоката без гаранции (дали умишлено или поради натовареност от Черния Петък ще ми я изготви със закъснение, не мога да знам), а другия в качеството си на посредник си трае. Интересно ми е ако не беше Емаг, а Амазон, или Ибей (през ПейПал), дали щеше да е подобна ситуацията. Аз реално прибрах и не ползвам и този, който отворих и за който пуснах темата за батерията (другия не е и разпечатван), защото виждайки как вървят нещата, не знам дали ще мога и да ги върна след като единия е отварян. Вече всичко очаквам от тези двама “търговец/посредник”.

P.S. Извинявам се, че измених темата, която пуснах!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен си ги ползвай и това е. Гаранцията ти е валидна от деня на активирането на устройството и е 12 месеца. Както за iPhone и iPad. Никой в оторизираните сервизи няма да ти я иска на хартия или на каквото и да било. Може и затова да не са ти я пратили. Пази си фактурата и това е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, сега проверих на сайта на Епъл, всичко е наред. Гаранцията си е активирана и е до 27.11.2023г. Надявах се търговеца да спази законодателството и да ми предостави 2г., но явно не му се дава една година за негова сметка. Искаше ми се да можех поне през Епъл да си доплатя да удължаване на гаранцията с още една година, но нали знаем, че от България няма как да стане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти го взимаш от Румъния реално, а там нашето законодателство не важи. А и ако фактурата ти е на юридическо, а не на физическо лице, дори и по нашето законодателство си с 12 месеца гаранция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не важи ли 24 месеца за целия ЕС?
А и отделно в сайта ясно си пише с колко гаранция се продава продукта.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не важи! Купувал съм сегашния ми MacBook Pro 2019 от Media Markt  в Германия и гаранцията е една година.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Фактурата ми е на мое име, на физическо лице. А ето и какво е написано за Flanco, на сайта на Емаг:

https://www.emag.bg/flncyqh/103888/v?ref=see_vendor_page

Тук, където е обявата, също пише 24 месеца.

https://www.emag.bg/laptop-apple-macbook-pro-14-2021-apple-m1-pro-ram-16gb-512gb-ssd-8-jadra-cpu-i-14-jadra-gpu-silver-int-kb-mkgr3ze-a/pd/DW0SVXMBM/

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От това по-ясно здраве му кажи :-)
Емаг са си го написали -24 месеца. Както и са написали, че гаранцията трябва да е в кутията(пълна глупост 2022 година), но ако я загубиш можеш да си я дръпнеш от сайта им. Та търси си я от тях. Аз си мисля, че наистина сега им е натоварено и затова е станало това недоразумение.
Гледам Фланко устойчиво са с положителни коментари, но винаги може да се издънят де.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Фактурата ми е на мое име, на физическо лице. А ето и какво е написано за Flanco, на сайта на Емаг:
https://www.emag.bg/flncyqh/103888/v?ref=see_vendor_page
Тук, където е обявата, също пише 24 месеца.
https://www.emag.bg/laptop-apple-macbook-pro-14-2021-apple-m1-pro-ram-16gb-512gb-ssd-8-jadra-cpu-i-14-jadra-gpu-silver-int-kb-mkgr3ze-a/pd/DW0SVXMBM/
 

Ами значи в случая си в пълното си право да недоволстваш. Продължавай да ги натискаш. Не вярвам да е умишлено, по-скоро са мърди.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Получих гаранция, но един брой (лаптопите са 2) и в полето сериен номер, не пише нищо, празно седи. Самата гаранция е с някакъв номер и дата и е написано, че е по фактура, еди кой си номер (за съжаление и на фактурата, няма серийни номера на лаптопите). :sad:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи можеш да си ги попълниш по твое усмотрение.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Именно. Много ги мързи магазините особено по черен петък да попълват гаранционните карти. Поръчвах множество домакински уреди последните седмици и повечето дойдоха с празни гар. карти само с печат на тях. Попълних си ги с данните на уредите.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеца по-късно...

Здравейте, да не отварям нова тема пиша тук. Имам MacBook Pro 14’ с който работя от около година с вкаран I Cloud акаунт. Днес отворих за да работя и ми изписа на Английски че вероятно е откраднат и се заключи. Иска 6 цифрен ПИН. А в телефона в облака го дава че всичко е ОК, че има остатъчна гаранция. Някой с подобен проблем да е имал? А и не трябваше ли ако беше краден да търси акаунт а не ПИН?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...