Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Find My показва, че MacBook е Online, но не актуализира настоящата локация


Dimitrov71

Recommended Posts

Здравейте!

Не знам дали е проблем или така функционира приложението Find My. Прави ми впечатление, че след като си затворя лаптопа (затварям екрана, без да изключвам лаптопа) и влезна през айфона си в Find My, в приложението пише, че лаптопа е Online, но пише Old location от момента в който съм го затворил и не се актуализира локацията. Интересното е, че в много редки случаи лаптопа си актуализира местоположението след като пробвам да видя дали ще го направи часове след като съм го оставил. Лаптопът е свързан към WIFI и е в sleep mode през цялото време. Всички разрешения за локацията в приложението са дадени. 

Ще съм много благодарен, ако някой може да каже дали това е нормално!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти като спиш, мърмориш ли на сън къде си? :) Само по време на т.нар. power nap има обновяване на данни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора!

При мен функцията power nap е аткививирана само когато лаптопа е на зарядно, но дори и тогава няма промяна. Примера със спането е уместен, само че в такъв случай не би трябвало Find My да по показва като Online.

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съвременните компютри в слиип режим не са точно спящи. Просто не обновяват всички параметри постоянно. Имам служебен Легион и като го търся през Ейжър имам подобно поведение налице.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно… не знам какви са му настройките на моя, но винаги е онлайн и го знам къде е по всяко едно време. Ако не забравя, ще му погледна настройките в неделя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Още веднъж Ви благодаря за отоговорите и на двамата!

Прикачвам моите настройки.

 

Screenshot 2023-02-25 at 11.20.11 AM.png

Screenshot 2023-02-25 at 11.20.41 AM.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ключовата дума е wake on network access. Спи компът, ама не точно. Затова ви дава, че е онлайн, но съществено действителни данни има ако и другите ви настройки за споделяне са са от типа олуейс он и т.н. Искате онлайн услуги в реално време? Преглъщате добра част от условията в "прайвъси"...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...