Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Най важният аксесоар за iphone 15 може да е ново оригинално 20w зарядно


Kery70

Recommended Posts

Предстои ли изненада?

 

Един от най-важните аксесоари ще бъде официалното 20W USB-C зарядно устройство. Анализатор твърди, че Apple очаква рязко нарастване на търсенето, тъй като iPhone 15 няма да може да се зарежда бързо без него.

 

https://hicomm.bg/novini/nai-vazhniyat-aksesoar-za-iphone-15-mozhe-da-e-20w-zaryadno-ustroistvo-na-apple.html

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз по-скоро се надявам да махнат порта изцяло, и да остане само безжичното зареждане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз се надявам да не правят глупости, инак шест хубави бързи зарядни стават неизползваеми. Но като знам какви ги вършат, най вероятно това ще измислят. Какво те бърка порта, ти и сега може да не ползваш кабел?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна се говори за махане на порта и аз също не съм навит на такава промяна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Kery70 написа:

Аз се надявам да не правят глупости, инак шест хубави бързи зарядни стават неизползваеми. Но като знам какви ги вършат, най вероятно това ще измислят. Какво те бърка порта, ти и сега може да не ползваш кабел?


Sent from my iPhone using Tapatalk

От гледна точка на съпорта - и хардуерен и софтуерен, един дерт по-малко, като няма порт. 

Аз лично съм малко краен и споделям мнението на доста хора от средите на разработчизите на приложения, да се опрости максимално хардуера и да се заложи основно на софтуерните иновации, да се стимулират клауд решенията и стрийминг услугите, така че буквално да се намали до минимум локалния сторидж - така ще паднат цените на устройствата, и ще се стимулират потребителите да ползват клауд сторидж за съдържанието си. 

Като цяло лека-полека се върви изцяло към клауда, дори и операционната система и аповете ще са в клауда, и всичко което ще ти трябва е бърз неограничен нет, за да имаш достъп до цялото си съдържание.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Надали ще паднат цените на устройствата, дори и без порт да ги пуснат, от сега се носят упорити слухове, че тази година дори цената в САЩ ще се вдигне. Идеята не е лоша, но е малко утопична според мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това цените да паднат, няма да го бъде. Но е пълна тъпотия, Апъл, които махнаха зарядните, заради "опазване на околната среда" сега да налагат ограничения именно в зарядните които могат да се използват с устройствата им. Да изхвърлиш старите, за да купиш нови, доста зелено.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За ограниченията, да се "маскират" като зелени съм съгласен, не е ОК. 

А за падането на цените - може само да се гадае. Моята прогноза е дългосрочна, и не се знае как ще продължава глобалната инфлация. По-скоро, моята идея е, че като се продват телефони сам с клауд и стрийминг услуги, те ще са по-евтини, защото ще вървят с абонамент за сторижд и за стрийминг приложения, без които няма да може да консумираш съдържание на телефона, защото няма да може да качваш локално такова. Това е подобно на желанието на девелъпърите да няма вече продажба на апове, а да има само абонамент. 

И така ще имаш сравнително по-евтино устройство, но за да го ползваш пълноценно ще трябва да плащаш абонамент за клауд, апове и стрийминг.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо няма да поевтинее, не се заблуждавайте. А, идеите за наем на всичко са навсякъде, вкл. транспорта, домовете, музиката(при Епъл вече е факт) и т.н. Вижте само едно градче на Фокскон и ще се ориентирате за какво говоря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 25.03.2023 г. в 20:10, robot написа:

По-скоро, моята идея е, че като се продват телефони сам с клауд и стрийминг услуги, те ще са по-евтини, защото ще вървят с абонамент за сторижд и за стрийминг приложения, без които няма да може да консумираш съдържание на телефона, защото няма да може да качваш локално такова. Това е подобно на желанието на девелъпърите да няма вече продажба на апове, а да има само абонамент. 

И това всъщност ще бъде ужасно за потребителите. Ще ограничава възможностите как човек може да си ползва устройството, което е купил, ще излиза по-скъпо в дългосрочен план (те корпорациите не вървят към абонаментни услуги, защото са добри самаряни, видиш ли) и ще бъде като цяло силно анти-потребителско.

Не се и съмнявам, че Епъл ще са способни да продадат такава идея и американците ще я изкупят без въобще да се замислят. Но смартфон без порт е концепция, която в реалността граничи със слабоумие. От една страна, безжичното зареждане е по-бавно и значително по-малко ефективно (зелените идеи, ехо?). От друга страна, един доста сериозен аспект на напъна към usb-c е заради чувствително по-високите скорости на трансфер на данни. Имаме телефони с по половин и един терабайт, които снимат видео в размер на десетки гигабайти и това как точно се очаква да се прехвърли на локалния компютър, за да се обработи, архивира или най-малкото, за да се освободи пространството на телефона, ако няма кабел?

Нека да махнат порта, добре са ми дошли. Не са единствения производител на пазара и вече мина времето, когато можех да кажа, че софтуерът им работи без грешки. Ако така и така ще съм зарината от бъгове, няма значение дали съм на андроид или на ios.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...