Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Нещо се случва с дисплея на MacBook Air 2019, какво да направя?


dessyteneva

Въпрос

Преди месец си взех MacBook Air 2019 втора употреба, но много запазен, поне външно. До момента нямаше никакви проблеми, но днес изведнъж се появи нещо като мрежа трептящи тънки линии на по-голямата част от екрана и не се оправя с рестарт. Някакви идеи какво се случва и какво да направя?
336617981_738826597690864_703434826674608796_n.thumb.jpg.67b92f9ee2651f7091042d264049517e.jpg

Хардуерният тест дава, че няма проблеми, но нямам идея нататък какво да правя, моля някой да ме насочи, благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

11 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Не за съжаление няма реакция, не е лентов кабел. Казаха ми, че вероятно е самия дисплей или видео чипа, което значи цена колкото за нов лаптоп...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ползвай го така тогава ,бива ли да даваш още 1000 лв?  То да беше си купила нов от магазин...Късмета ти е изневерил.Сори , но на твое място аз не  бих дал още пари за скъп ремонт.Но ти си решаваш. Не може ли да се работи машината с този технически проблем?

Редактирано от venelin111111
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И да искам към момента ми е невъзможно, ще го ползвам така явно и като се скапе, ще мисля за нов. Прави ми впечатление обаче, че започна да загрява в частта над клавиатурата, не знам дали това значи нещо, преди го нямаше, не е много, но се усеща топлината.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако имаш преходник, пробвай да го включиш на външен монитор/тв. Ако и там излизат черти, е видеото, ако ги няма, е дисплея или кабела. Успех.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Мерси много, имам хъб, но нямам кабел за телевизора, мога да пробвам директно да метна картината на смарт телевизора на нашите долу, само че не съм го правила до момента и освен, че го виждам акто устройство, нямам идея къде да търся картината после, в смисъл на специален канал ли или има още нещо дето не знам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не е до 5-те лева нито знам как в точно трябва да е, нито имам магазин в квартала, аз почти не излизам. Ще видя да намеря и да пробвам и ще ти пиша за координати на този сервиз, поне да се чуем с момчето да каже ориентировъчна цена.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Мерси много, имам хъб, но нямам кабел за телевизора, мога да пробвам директно да метна картината на смарт телевизора на нашите долу, само че не съм го правила до момента и освен, че го виждам акто устройство, нямам идея къде да търся картината после, в смисъл на специален канал ли или има още нещо дето не знам.

Принципа на технологията с “мятането на картината” е съвсем друг и със сигурност няма да имаш проблеми с визуализирането, но този тест, няма да даде никаква полезна информация за решаването на проблема


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ще пробвам с кабел, но нямам, а в момента не излизам, защото се разболях, така че ще се наложи да почака малко тестът. Даже не знам в квартала от къде мога да купя и май ще търся да поръчам, хем ще ми го донесат, хем сигурно ще стане по-бързо. Въпросът е, че никога не съм се занимавала с такива гимнастики и даже не знам какъв точно кабел ми трябва, а мъжът ми е все на работа и така и не погледна да каже какво да търся. В момента си работя така, свиква се, освен лекото греене в горната част над клавиатурата, друго не ме притеснява. За съжаление към момента това са ми възможностите, надявам се скоро да мога да направя теста и да продължа нататък с опитите за ремонт примерно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Греенето може и да е нормално, а кабела който ти трябва е HDMI 1.4 или 2.0 за 4к, зависи от телевизора. А ако ще е само за теста и 1.4 става. Цената за 1.5м е около 5-8лв за най обикновените. Има и значително по скъпи. Но е важно и адаптера да има съответния порт за HDMI.
7d0087cc141ef8dd499c8b245e4308a2.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако искаш да вържеш лаптопа към ТВ или монитор, ти трябва кабел usb c към hdmi, или преходник от usb c към hdmi и обикновен hdmi кабел. Ако свързваш към ТВ, от сорс менюто избираш HDMI, ако е към монитор, нищо не е нужно да правиш.

Ето примерно този за 23 лв, ще свърши чудесна работа - https://www.emag.bg/usb-c-3-1-type-c-thunderbolt-3-kym-hdmi-konvertor-kabel-pozlateni-konektori-poddyrzha-4k-rezoljucii-syvmestim-s-laptop-telefon-dylzhina-2-m-0132/pd/D4VTPJBBM/?ref=other_customers_viewed_go_3_1&provider=rec&recid=rec_52_960bfb6008af49ebdef6c0fd883123ab9cdea8836601a8092472f1a5ca544627_1680613144&scenario_ID=52

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ще видя тия дни, някакъв вирус ме налегна, направо не мога да мърдам. Иначе преди това не усещах това загряване, специално съм го пипала, защото старият ми доста грееше и исках да сравня, то не е нещо фрапантно, ама си има топло, усеща се.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...