Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да си настроя телефона за пътуване в чужбина?


Кристиан99

Recommended Posts

Здравейте!
След Великден плануваме да отскочим до Македония, Албания и Косово. Операторът ни ще ни предложи добър роуминг пакет. Понеже отскоро минах пак на iPhone (3GS-kaта от преди повече от 10г. не я броя :D) искам да попитам какво следва да се направи в настройките. Доколкото знам, когато премина границата следва да си сменя ръчно оператора. Това ли е всичко и ако не, какво друго трябва да се направи?

Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не правиш, пътуваш и си свиркаш. Ако искаш да имаш нет в роуминг, трябва да го включиш - по подразбиране е спрян.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За държави извън ЕС, аз ползвам този апп, вместо роуминг - Airalo: eSIM Internet & Travel on the App Store (apple.com)

Купуваш и си инсталваш временни е-СИМ на телефона, и си свиркаш, без за го мислиш. 

Редактирано от robot
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно приложение изглежда. Ще го използвам в Сърбия като отида следващия път.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко скъпичко идва с това приложение ама като много краен вариант става. Примерно гледам за Мароко за 9,50$ получаваш само 1Gb интернет с валидност 7 дни. Преди две седмици бяхме там на екскурзия и си взехме сим карти от тамошен оператор за 5€ с 11gb нет и 1,5 часа разговори между тях. Иначе за там А1 ми предлагаха роуминг  1mb нет за 10лв😀

Редактирано от miroslavm
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз винаги проверявам за есим в страната в която отивам и си ги пазарувам онлайн. Преди месец като ходихме във Виетнам, видях добра оферта 15 долара за 15GB за срок от месец. Та гледам винаги да проверявам локалните оператори и / или някой който предлага предплатен мобилен интернет за дадената страна и си правя сметка кое ми е по-изгодно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...