Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Смяна на Iphone по застраховка и регистриране


normalizerx

Въпрос

Здравейте,

Пред закупуване на Iphone 11 съм за жена ми. Имам следния въпрос - телефонът е чисто нов, заменен от Криейтив център по застраховка (не apple care). При проверка на сер. номер, излиза това (на снимката). Нормално ли е и какво точно означава?

Също да попитам - при такива замени, има ли вероятност да се даде refurbished телефон вместо нов?

 

iphone.jpg

Редактирано от normalizerx
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

22 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Знсчи , че наистина е заменено, но не с абсолютно нов апарат. Обаждаш се на съпорта за уточнения и да се регистрира устройството от тях, ако има остатъчна гаранция ок, ако не ,не. Имах същия казус с AirPods 1.
Слушалките бяха подменени, но не отчетоха остатъчна гаранция и така до днес защото реших, че не си заслужава да си правя труда.


0379436ee0c36d2008fb715a894c190e.jpg



5bd2485cd1752b406955e153babf8a51.jpg


Sent from my Айфон using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

На приемно-предавателния протокол пише, че новият апарат наследява оставащата гаранция на стария.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А това в Apple знаят ли го?


Sent from my Айфон using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Съмнявам се. Оригиналният апарат е купуван от Техномаркет по време, в което даваха промоционална застраховка Mobitech Gold, която покрива кражба, повреда, включително счупване на телефона и т.н. По тази застраховка, Криейтив център са заменили телефона. Странното е, че не пише нищо по серийния номер, въведен в сайта на Apple - както съм показал на скрийншота. А и се съмнявам да не е някой рециклиран новия. Възожно ли е този надпис на снимката да е поради това, че новият апарат не е пускан и активиран?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Според мен точно това пише, не може да го отчете, защото не е активиран, от милионите устройства, Apple да не хвърлят боб коя кутийка е у вас. А иначе щом застраховката не е Apple Care, тя си се отчита със самия документ за замяна вероятно и щом там е посочено, че наследява оставащия срок, значи това важи. Apple нали дават само една година, другото е по нашите закони и допълнителни застраховки.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Деси той човека е активирал телефона най-вероятно с Apple ID, ( хаха като ме ли може по др начин)телефона ползва iCloud, AppStore и т.н, но не му изписва до кога е в гаранция. Аз така си го обясних проблема на човека..


Sent from my Айфон using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Публикувано (редактирано)

Не, телефонът още не пускан и нищо не е въвеждано като данни.

Редактирано от normalizerx
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ми въведи де, как искаш да те засече системата..

Едит: Виж с коя буква започва № модел в Настройки, моето устройство. Различните букви значат ново рециклаж и т.н не помня точно


Sent from my Айфон using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Както съм написал в първия пост - пред закупуане съм, не съм го купил още, за да въведа каквото и да е. Просто проверих по сериен номер, както ми го даде продавача и исках да знам какво значи съобщебието на снимката и дали може да се разбере дали е refurbished. Това е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ми продавача да си го активира с Apple ID неговото и тогава го закачете към сайт за проверки После нулирате устройството и си ти


Sent from my Айфон using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Буквите са по-сигурният начин, но не мога да намеря поста коя какво значеше. Надали човекът ще иска да го активира само за това, като не е сигурно, че ще се продаде.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

То устройството е тухла Как да види буква?


Sent from my Айфон using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Е нямаше ли го на кутията

0753649f7ddab60af6a9956846de0c23.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И аз и това намерих в нета, знам че го имаме и тук, но съм в движение и не намирам.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Този телефон няма кутия, така са му го дали, само с фолиата опакован. Заменили са му го дори със същия цвят - лилав. Останала си е кутията от повредения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Телефонът е рециклиран 100%. Серийният номер се вижда на началния екран и без активация. Не знам какво толко гъ тъните. 11 и рециклиран, то трябва да е поне -40% от цената, иначе не бих си правил труда. Да не говоря, че SE3 е с доста по-нова техника и супер цена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Публикувано (редактирано)

Благодаря на всички за отделеното време, явно няма да го взема. SE3 бих го взел (жена ми държи на по-малък размер телефон), но не искам заради батерията. 11-ката е старичък, да, но все още работи добре и има една от най-добрите батерии за телефон с такъв размер.

Редактирано от normalizerx
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

SE3 е добър хардуерно, но този дизайн с малкото екранче вече е доста зле. Между 11ка и SE3, бих взел 11ка без да се замисля. Лично мнение. Успех.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодаря. И аз предпочитам 11-ка. Този, който ми казахте, че вероятно е 100% рециклиран го продават за 650 лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И какъв е проблема ако е рециклиран? Всичко е направено от Епъл! Ако ти сменят гаранционно телефона, какъв според теб ще ти дадат? Аз съм сменял, телефона беше в бяла транспорта кутия с фолио, точно както е този.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...