Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

HDD форматиране


blizzard

Recommended Posts

Здравейте! С Windows 7 съм и ми се наложи да форматирам дяловете. имам C, D и E, в C си слагам ОС-а, въпроса ми е в какъв тип да е формата на C и останалите дялове(под тип имам предвид Primary, Logical, System) ?

Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето го моето мнение и според мен е правилно, но има професионалисти тук, нека те да се изкажат :)

C - Primary Partition (System)

общо D и E са - Extended Partition

D - Logical Drive

E - Logical Drive

xbgwtl.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо, не разбирам защо трябва да ги форматираш ръчно? При инсталацията на Windows, просто избери на кой дял искаш да бъде и той ще си го форматира както трябва. Иначе винаги boot партишъна трябва да е primary. Миро ти го е казал правилно, но задължително всички партишъни ги направи NTFS, а не както той е дал на шот-а - FAT32. В FAT32 не можеш да запишеш файлове, по-големи от 4GB.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нали не говорим за файлова система сега, така че се надявам да не обръща внимание на нея на снимката :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви! Форамтирам защото имах проблеми, когато си преинстарах уиндоуса не ми показваше Е-то, преди пък Д-то не ми показваше и така. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако Ц,Д и Е са ти на физически съществуващи дискове и не ги "вижда", вероятно имаш заминали кондензатори на дъното или ти е слабо захранването. Продължи ли да ти прави такива номера след преинсталацията - обърни се към майстор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Немисля че е хардуерен проблем, когато промених Д-то се оправи, някой път се е оправяло когато през една програмка я направя active някак си се деактивира... незнам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След формат е нормално да не ти се вижда някой дял.И на мен така ми беше станало, но от Anthony разбрах, че просто въпросния дял не се е асоциирал с буква.Трябва да направиш това: http://www.sevenforums.com/tutorials/3741-hard-disk-partition-letter-missing-windows-7-fix.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

blizzard, не е лошо да провериш изправността на диска преди да си инсталирал всичко, та ако се наложи да поправяш/форматираш на ниско ниво да не започваш после отначало. Ето например линк с инструменти от някои производители на твърди дискове: http://www.tacktech.com/display.cfm?ttid=287. Досега не съм ползвал точно тия, но трябва да станат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам и друг проблем, появява ми се син екран и започва да дъмпва памет и се рестартирва, един приятел ми каза че това можело да се оправи като харда се форматира с линукс. Проблеми със синия екран не е от сега, прави го от месеци но последния месец не се появяваше изобщо. Знаете ли как да реша проблема?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами писах ти вече...прочети пост 6 отново и отново.

П.П. Тая глупост за линукса не я споменавай пак.

Отговорил си ми: "Не мисля ч е..." - докато мислиш, няма да имаш резултат. Действай и опитай всички варианти!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам и друг проблем, появява ми се син екран и започва да дъмпва памет и се рестартирва, един приятел ми каза че това можело да се оправи като харда се форматира с линукс. Проблеми със синия екран не е от сега, прави го от месеци но последния месец не се появяваше изобщо. Знаете ли как да реша проблема?

Ей, това българина е голяма работа. Сигурно за 20 лв. щяха да ти го оправят професионалисти, обаче друго си е да питаш приятелчета "разбирачи" и всеки да ти дава мега малоумни съвети. При син екран ти изписва каква е причината, както и код за грешка, който може да видиш в гугъл. И милиард формати да направиш, полза няма да има ако имаш хардуерен проблем, а при сини екрани шансът за това е много голям. Особено след като ги получаваш при чиста инсталация и то на стабилен уиндоус като 7. Тествай памет и диск, а най-добре отиди в сервиз (то и в сервизите повечето работници са "разбирачи" като приятеля ти, ама може и да случиш на човек). Ако беше от София, щях да ти предложа да ми го донесеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Anthony - защо се впрягаш бе човек ? Нека сами си счупят главите (и дисковете) - и в края на краищата ще дойдат до истината.

Не коментирам изобщо, колко ще им струва. ;)

Твоето знание, опит и т.н малко ли струват ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Maшината е в гаранция още, дали гаранцията ще хваща тоя проблем?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако е хардуерен - разбира се. Занеси я в сервиза да се произнесат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...