Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Относно e-sim?


Tihomir Stoyanov

Въпрос

Здравейте!

За първи път преминавам на iOS и веднага изникнаха няколко въпроса, при които вапреки ровене и търсене на отговори остават някои неясноти. 

Става въпрос за iPhpne 15 Pro Max.

1. След като поставих физическата карта, която е лична и e-sim която е служебна, веднага възникна един много важен въпрос...

На предишната операционна система (Android) когато се избира абонат от указателя, при натискане върху името или номера, излизаше опция да се избере от коя сим карта да се извърши обаждането, тук при iOS не дава подобна възможност. Бихте ли ме посъветвали как да се ползват пълноценно и двете сим карти при набиране?

2. Вторият ми въпрос е когато отворя някакъв текст в браузъра и го увелича, той не се оразмерява автоматично, дали има опция която включва тази възможност, до сега не открих подобно нещо...

3. Третият и последен - не мога да разбера как да кача mp3 файлове от windows 11 на телефона, когато го свържа с компютъра излиза единствено папка със снимките и видеата.

Предварително благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

12 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Отзад на пред на въпросите:
Мр3 се качва чрез iTunes във форума е описано как.
После от настройки на Сафари ще зададеш подходящ по големина текст и така ще е и за в бъдеще.
Е сим не ползвам така , че някой колега ще отговори на първият ти въпрос. Успех с новата iOS , ще ти допадне.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

За всеки един от контактите може да се избере коя линия да ползва по дефолт, просто влезте в контакта и ще видите под снимката му опция да настроите коя линия да ползва. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодаря ви!

Още един доста важен за мен въпрос - когато вляза в Снимки - Албуми - и там има Скорошни като в него отива всичко, до тук е ок, но как бих могъл да ги видя и разпределени автоматично в отделни папки както е при андроид, примерно снимките се показват в папка Камера, снимки от вайбър в папка Вайбър и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ще се учудиш колко добре работи търсачката в снимките.
Пробвай като отвориш снимките и натиснеш “търсене” долу в дясно да напишеш примерно “viber” ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 22 часа, Tihomir Stoyanov написа:

Благодаря ви!

Още един доста важен за мен въпрос - когато вляза в Снимки - Албуми - и там има Скорошни като в него отива всичко, до тук е ок, но как бих могъл да ги видя и разпределени автоматично в отделни папки както е при андроид, примерно снимките се показват в папка Камера, снимки от вайбър в папка Вайбър и т.н.

1 - за да ти се запазват снимките от Вайбър в галерията, първо трябва да включиш тази настройка в самия Вайбър, тъй като по подразбиране е изключена: Media > Save to gallery

2 - когато отидеш в албуми ще видиш че всяко приложение което създава или записва изображения си има собствен албум

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
на 9.12.2023 г. в 19:02, robot написа:

2 - когато отидеш в албуми ще видиш че всяко приложение което създава или записва изображения си има собствен албум

Точно това ме притеснява, че когато вляза в "Албуми" се визуализират само папка "Скорошни" където всичко е натъпкано общо и от камерата и от други приложения, и Любими който е празен. Въпросът ми е няма ли някак начин когато снимам с камерата, снимките да отиват автоматично в отделен албум с име "Камера или Снимки? Не мога още да се ориентирам с това, възможно ли е изобщо...

Редактирано от Tihomir Stoyanov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не е така , има различни папки: “панорамни снимки” , “селфита” , “портрет” при мен понеже ползвам” instagram “ и такава. Снимките си отиват там автоматично, но всичките са в папка “скорошни”


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мен няма такива папки. Всички снимки ( от камерата, вайбър, уотсап, фейс) отиват в "Скорошни" насипно и става манджа с грозде. Иска ми се да отиват автоматично по отделни папки...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако виждаш такъв екран - с надпис Албуми и под него СКОРОШНИ, просто натисни Албуми горе или долу, и ще видиш всички албуми. 

image.thumb.png.0f71f8ae62595a91794b718eaca7068f.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

За съжаление менюто на моя не е такова. Когато натисна Албуми визуализира само папка "Скорошни" където всичко е наблъскано смесено вътре, папка "Любими" която е празна и папка на едно приложение за сканиране. Няма папка "Снимки" от камера, няма визуализирана папка вайбър и т.н.

 

IMG_0101.PNG

Редактирано от Tihomir Stoyanov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Едно належащо въпросче към по-запознатите с iOS. Дали има някакво отделно приложение което да дава по-систематизирано историята на обажданията. В iOS ако даден непознат номер ме е търсил няколко пъти през деня, не ми дава на едно място като натисна върху него колко пъти ме е търсил, а трябва да превъртам цялата история и да го търся обаждане по обаждане.

Весели празници!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...