Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Прехвърляне на данни от айфон счупен до неузнаваемост


Rozoveca

Въпрос

Здравейте. Имам казус с айфона ми. Телефона буквално не прилича на нищо обаче като го свържа към компютър се отваря но понеже няма екран няма как да стигна до снимките си в него. Друго не ми е нужно от него, само снимките..прикчавам снимка на устройството да го видите. Иначе като го свържа и самия айфон издава звук че се зарежда и всичко, но без да го отключа нищо не става.. пробвах разни програмки ама всичките искат да се отключи устройството..

Има ли как да се случи това или е загубена кауза. Едва ли може да се свърже с нов дисплей тъй като половината телефон буквално липсва.. не знам как го прочита дори...

432172769_2247051565639559_8138048133518308100_n.jpg

429507700_1116948059429569_6054027236452811002_n.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

16 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Снимките не са ли в iCloud?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Явно не са щом пита, но може би въпросът е дали може да се включи синхронизирането онлайн, а не от телефона. Аз също не ползвам тази опция, защото ги качвам в дропбокс, затова не мога да кажа, но само този начин се сещам, ако е възможен.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Носи го в сервиз, да се опитат да му закачат дисплей.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

имам въпрос и реших да не правя нова тема а направо в тази

айфон 15 се опитах да го свържа чрез usb-c -> 3.5 mm jack преходник но така и не сработи както трябваше. идеята ми е че в колата имам изкаран AUX кабел от сд-то и искам да го свържа с телефона. пробвах на xiaomi, samsung, baseus  - не работят. на басеус успя да разпознае че е свързан към слушалки но така и не тръгна музиката. в dice магазина казаха че е от телефона софтуерно и аз така мисля. въпросът ми е дали с напълно оригинален като този - https://iabalka.eu/kabeli-adapteri/prekhodnik-usb-c-to-35-mm-headphone-jack-adapter-mu7e2zm-a дали ще стане работата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Отиди и опитай в магазина на място с някои слушалки стар модел :) И аз съм така и се измъчих с доста преходници. Базеус - пълен боклук. Звукът ако изобщо тръгне(1-2 от десет вкарвания) е с пресилени баси и високи, криви най-страшно. И най-тъпото е, че изобщо не е евтин. От 5-6 изпробвани се убедих, че оригиналният и един случаен китаец от али-то работят винаги, останалото е шит. При мен борбата беше да намеря преходник, който изкарва през 3,5мм и едновременно зарежда, а оригиналният няма такава опция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Тоест с оригинален най-вероятно ще си станат нещата? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

относно казуса със строшения айфон - по сервизите се правят на интересни, нормално - на бай ганьо не му се занимава предлагат ми нови екрани какво ли не, при положение че телефона е на салата - аз искам само да му напиша паскода и да си кача нещата в клауда.. така че търся софутер който емулира екрана на смартфона на компютър или дедазнам и аз какво.. някак си трябва да му дам тръст и да въведа паскода и така.. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

С преходник към HDMI/DVI монитор или ТВ + USB донгъл за клавиатура може да стане. 

Току що пробвах, но на iPhone 15 ПМ. С клавиатурата се отключва телефона и се въвежда ПИН кода без проблем, реално имаш mirror на екрана + input device, и си навигираш към каквото ти трябва. Няма нужда от потвърждения и подобни.

Ако айфона ти е преди 15, то има преходници lightning port to hdmi + usb, би трябвало да вършат същата работа, но поне аз не мога да пробвам, така че просто предполагам.

image.thumb.png.ba7c8987349670827954c9233af250d5.png

Редактирано от robot
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не ги разбирам много много нещата, но ако съм разбрал правилно с lightning към HDMI в лаптопа ще стане ли?

И как става тоя миръринг някакво приложение ли е или автоматично си го вади екрана на телефона? А и нещо много важно преди да ти го покаже на монитора трябваше ли да натиснеш "Trust" на айфона?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Lighting към HDMI на телевизора по-може да стане.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 6 часа, Rozoveca написа:

Не ги разбирам много много нещата, но ако съм разбрал правилно с lightning към HDMI в лаптопа ще стане ли?

И как става тоя миръринг някакво приложение ли е или автоматично си го вади екрана на телефона? А и нещо много важно преди да ти го покаже на монитора трябваше ли да натиснеш "Trust" на айфона?

Не, с lightning към HDMI в лаптопа само няма да стане. 

Идеята ми е следната,- трябва да се свърже айфона с един преходник към HDMI, USB клавиатура и с още едно USB към компютър.

1 - с HDMI към ТВ или монитор се прави автоматичен mirroring, който няма нужда от потвърждение, тествано

2 - с допълнителната клавиатура, която трябва да е USB (за да няма нужда от потвърждение) се отключва айфона и въвежда ПИНа

3 - с второто USB правите връзка с компютър, и и с горната клавиатура цъкате върху Trust и така би трябвало да видите папките/снимките и да си ги копирате

 

И пак казвам - това го тествах със iPhone 15 ПМ, който е със USB C, и всички USB C аксесоари работят, за айфони с lightning - също има такива преходници, но лично аз не съм ги тествал, нямам такива преходници и не мога да гарантирам че горната схема ще проработи.

 

Но някакъв такъв преходник би трябвало да работи, но пак казвам за айфони с lightning - не съм тествал никога, само за такива с USB C тествах.

image.thumb.png.aeeedb7aed7794bc4a39a35f4315fd1a.png

Редактирано от robot
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Привет! Аз съм със същия казус (за iPhone 13 pro max) и свързането на клавиатура с lightning към айфона също изисква да се отключи айфона, за да се ползва телефона. На практика дава следното съобщение, освен ако някога в миналото не си се сетил да му позволиш да ползва USB аксесоари.. 

usb-accessories.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Нищо не съм му позволил..то толкова настройки има вече, че... можеш ли да ми кажеш къде се намира това да си го активирам на новия айфон хах (дано не ми се наложи по тоя казус де, ама все пак).

Иначе по казуса се разбрах се с dice.bg и ще го нося на шефа на сервиза им да му върже екран и да си прехвърля нещата. :) Дано имам успех.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Горе на скрийншота е настройката (USB accessories). Схемата с dice е някаква услуга, която предлагат или е договорка на добра воля от тяхна страна? :)  Защото аз все още нямам решение на същия казус 😕 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 7 часа, ivazhel написа:

Горе на скрийншота е настройката (USB accessories). Схемата с dice е някаква услуга, която предлагат или е договорка на добра воля от тяхна страна? :)  Защото аз все още нямам решение на същия казус 😕 

Писах мейл до сервиза и се разбрахме просто - значи в случая е добра воля, на други места не им се занимаваше. Най-вероятно и в епъл щяха да ми откажат.

Пиши им на мейла и се разберете - аз ще отида в централния им сервиз, който е в Асеновград, но ако си от София мисля, че и там имат. Ето и мейла им: service@dice.bg

Имат и телефон, ама не го тачат много-много.

А относно настройката - трябва да е включена или изключена, за да не ми иска отключване при свързване с USB че се обърках?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...