Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проблем с батерията на MacBook Air M2


dessyteneva

Recommended Posts

Доста се чудих дали да пусна тази тема, дали наистина е проблем, или си въобразявам, но накрая реших да се допитам до вас. Става въпрос за MacBook Air M2 на по-малко от година, обновен до последната версия. От известно време, след последния ъпдейт забелязвам, че батерията пада доста по-бързо от преди. Докато преди това го зареждах веднъж на 2 дни, сега го правя по 2 пъти на ден. С машинката не се извършва тежка работа - работя в интернет средно по 10-12 часа на ден, като ползвам хром като браузър заради някои неща, които не мога да правя със сафарито, или поне не знам как. Та исках да попитам, някой друг има ли подобен проблем и евентуално има ли решение, или просто да чакам следващия ъпдейт?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът може да има много причини. Но ако не се лъжа бях чела някъде, че има много хора които се оплакват от подобни проблеми с батерията след последните обновления. Но за да може да се каже нещо по конкретно трябва да доуточниш данните. На кой OSX си, колко цикли ти е батерията, освен това можеш да сравниш енергийния мониторинг сега с този преди обновлението, кои приложения колко енергия теглят, ауто старт, активните на заден план и.т.н. 

Без тия данни може само да се спекулира. Иначе ако не ти се занимава с анализа откъде е проблема, а ти се иска бързо решение, направи си backup и направи clean Install na OSX. Ако проблема все още го има след преинсталацията, тогава трябва да се търси причината. Щом е едва 1 година у имаш още покритие, можеш да се обърнеш към apple support.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, dessyteneva написа:

като ползвам хром като браузър заради някои неща, които не мога да правя със сафарито, или поне не знам как. 

Ако не е проблем, сподели моля те, какво точно от хром ти трябва в Сафари, може да помогнем. Сафари мисля че е доста по-щадящо батерията, и ще е интересно да се пробва, ако вършиш същата работа на него, дали ще има промяна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

Добавката за копиране от сайтове, които по принцип не дават, но в момента не мога да видя името щото не съм в къщи. Мерси предварително!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ето това е добавката, която ми трябва

Screenshot 2024-05-12 at 21.46.46.png

Редактирано от dessyteneva
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това, което ще ти покажа като начин става за копиране на отделни параграфи, става - но не е удобно за цели страници. 

1 - За да работи на Сафари, първо трябва да си пуснеш Develop менюто от настройките.

image.thumb.png.3d8835be41c5b9bda5e1497f5aa74e15.png

2 - След това от тук Start Element Selection, или с command + shift + c, си цъкаш върху абзаца който ще копираш

image.thumb.png.3f282ec0521e08f4a6a9b4a5f2c82d43.png

3 - И ще видиш избрания текст в левия Inspect панел, където може да си го копираш без проблем, дори в сайта да не може

image.thumb.png.1ab2e7478f85e777a3357afb0315224d.png

4 - Друг, още по-бърз начин и с Inspect Element - който отваря същия резултат, но може да не работи, защото някои сайтове забраняват и десния бутон.

image.thumb.png.b45940c5dea584b512788c5b53e257aa.png

 

Иначе и аз не видях подобно разширение за браузера, поне не и free. 

Може би изглежда сложно, но за бързи копирания върши работа. За цели страници е повече играчка, и вероятно няма да е удобно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще го пробвам, но аз нон-стоп копирам и може да не ми е удобно наистина. Мерси много!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ако сайта има Reader mode също върши работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че един ден не е достатъчен за изводи, но като че ли се нормализираха нещата след ъпдейта. Ще изчакам известно време и ще се види, защото хич не ми се иска да правя ресет, просто нямам физическото време за това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Определено нещо се е било бъгнало и се оправи след ъпдейта, всичко се върна постарому, батерията ми издържа повече от ден (не работя през нощта де). Съжалявам, че прибързах да пусна темата, но с бях притеснила, а нямам опит с подобни казуси. Благодаря на всички за съветите, дано не ми се налага да ги прилагам в бъдеще!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз се бях побъркал с чисто нов MAcBook Pro 16" M3Pro. От 100% до 20% с пуснат Outlook и MS Teams, ми точеше батерията за под 6 часа ....минаха няколко зареждания и последният ъпдейт и  нещата рязко се оправиха ...20+ часа 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Организирай се и мини на сафари, хрома не само на мак, но и на бозата от време на време бие на кюше и чеша батерията(няма обяснение, само преинсталация помага). При следващ подобен проблем се примири със сафарито и ще видиш разликата...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, четох и аз за хром, че прави много проблеми с батерията, но за съжаление без подходяща добавка за копиране от сайтове, които по принцип не го разрешават, няма как да работя и това е единствената пречка да мина на сафари. Прехвърлила съм си всичко иначе и пароли и отметки, но това е непреодолим проблем. Горепосоченият метод е много бавен и неприложим за това, което правя. Преинсталация на какво имаш предвид - на целия лаптоп, или само на хрома? Да знам следващия път какво да направя, че може и да няма ъпдейт навреме тогава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, се сетих за още един начин за копиране на текстове без ограничение от каквито и да е сайтове, като този метод е много по-бърз и без излишни занимавки.

1 - Пак трябва да си пуснала Develop менюто

2 - Отваряш си сайта, от който ще копираш и избираш от менюто Show JavaScript Console, или директно със шорткъта - Option + ⌘ + C 

3 - Отваря ти се конзола за команди Console, и най долу където е синята стрелка пействаш това

document.designMode = "on"

5 - Ще ти излезе надпис ОN, след което може да затвориш конзолата, и да си копираш на воля без никакви ограничения. ППЦ тази команда е за локална редакция в уеб, но върши работа и за това.

6 - Рефреш на сайта маха редакцията, и трябва да се направи отново. Това е. Ако имаш нужда от хелп, кажи спокойно, но мисля че ще се справиш.

image.thumb.png.73c77776e1800b0d7a4147678f749864.png

image.thumb.png.5bd1a089920957d27cf8ab9a0b788cfb.png

Редактирано от robot
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...