Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iOS 18


ML16

Recommended Posts

Нови функции в iOS 18

1. Apple Intelligence:

    •    iOS 18 въвежда Apple Intelligence, което подобрява възможностите на Siri и предоставя по-контекстуални и релевантни отговори за задачи като изпращане на съобщения и търсене на изображения. Тази функция включва възможността за генериране на изображения и обобщаване на дълги текстове.

2. Подобрено приложение Photos:

    •    Приложението Photos вече използва AI за организиране на снимки в колекции като Recent Days и Trips, и подчертава най-добрите снимки в изглед като плакат.

3. Персонализиран начален екран:

    •    Потребителите вече могат да преместват икони на приложения и да прилагат цветови теми в цялата мрежа от приложения. Контролният център и бързите команди на заключващия екран също са персонализируеми.

4. Заключване и скриване на приложения:

    •    iOS 18 позволява на потребителите да заключват и скриват приложения в отделна папка, достъпна само чрез парола, Face ID или Touch ID .

5. Подобрено приложение Messages:

    •    Приложението Messages вече поддържа анимирани ефекти, планиране на съобщения и RCS съобщения за по-добра съвместимост с устройства с Android. Включено е и сателитно съобщение.

6. Категоризация в приложението Mail:

    •    Приложението Mail може да сортира имейли в категории като Primary, Transactions, Promotions и Updates, подобно на организацията в Gmail.

7. Подчертани акценти в Safari:

    •    Safari автоматично идентифицира и подчертава релевантно съдържание на уеб страници и предлага обобщен изглед в режим Reader.

8. Tap to Cash:

    •    Тази функция позволява бързи и лесни плащания между потребители с използване на Face ID за удостоверяване.

9. Подобрения в приложението Notes и Journal:

    •    Приложението Notes вече включва аудиозаписи с автоматична транскрипция, а приложението Journal предлага нови уиджети и следене на статистики.

10. Режим на игра:

    •    Нов режим на игра намалява фоновата активност за осигуряване на високи честоти на кадри и по-ниска аудио латентност за по-добро гейминг изживяване.

11. Подобрена поверителност и ново приложение Passwords:

    •    Подобрени контроли за поверителност и ново приложение Passwords за сигурно съхранение и синхронизиране на пароли и кодове за проверка на устройствата.

12. Функции за достъпност:

    •    iOS 18 включва нови функции за достъпност като Eye Tracking и Music Haptics.

Поддържани устройства за iOS 18

iOS 18 ще поддържа следните устройства:

    •    iPhone SE (2-ро и 3-то поколение)
    •    iPhone XR, XS, XS Max
    •    Серията iPhone 11
    •    Серията iPhone 12
    •    Серията iPhone 13
    •    Серията iPhone 14
    •    Серията iPhone 15

iPhone XR, пуснат през 2018 г., е най-старият модел, който ще поддържа iOS 18, което отбелязва шест години софтуерни актуализации за това устройство.

Тази нова операционна система подчертава AI подобренията, потребителската персонализация и подобрената поверителност, продължавайки тенденцията на Apple да интегрира напреднали технологии за подобряване на потребителското изживяване.

“Apple Intelligence,” новият набор от AI функции в iOS 18, ще бъде поддържан на избрани устройства. Те включват предстоящите модели iPhone 16 и iPhone 15 Pro и Pro Max. Тези AI възможности ще бъдат налични също и на iPads и Macs с Apple Silicon (M-серия чипове)  .

Забележително е, че по-старите iPhone модели като стандартния iPhone 15 и по-ранните модели няма да поддържат тези усъвършенствани AI функции поради хардуерни ограничения, особено количеството RAM, необходимо за AI обработка на устройството.

Кратко видео с новите функционалности:

 

Редактирано от ML16
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой сложи Dev beta да сподели дали има диктовка /dictation/ на български. Много се съмнявам ама все пак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам че интеграцията с ChatGPT ще позволи на Сири да говори повече езици. Защото и в момента можеш да използваш ChatGPT аппа, за да говориш и записваш текст на български, както и до получаваш отговори на български. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интеграцията с ChatGPT е само за неща, с които Сири не може да се справи. И изрично пита дали да препрати заявката към ChatGPT. Така че, не очаквайте да разбира български заради тази интеграция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм скромен, не искам Siri да знае български искам само Dictation да работи на български.

Gboard не е ъпдейтван от 2 години и вече за нищо не става, а няма друга алтернатива.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай  SwiftKey, поне е по- добре от тази на ейпъл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

SwiftKey няма диктовка на български.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тва ще е някаква пунта-мара която ще бачка само за англо-говорящи пак.... Като старото сири дето за нищо не става.... Да замажат положението че и те са с ИИ. То си го казаха по нататък тая година на US-English, до тогава с другите ще си говоря спокойно на бг, дори и с ония кьоравия на Гугъл...

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, ML16 написа:

Аз съм скромен, не искам Siri да знае български искам само Dictation да работи на български.

Gboard не е ъпдейтван от 2 години и вече за нищо не става, а няма друга алтернатива.

Да, диктейшъна си е доста полезен. Аз го ползвам изключително много. За бързи и кратки отговори Gboard си ми върши добра работа, все още си го ползвам. Минусът е, че не разпознава паузи и пунктуация.

Ето един и същ текст, който продиктувах на Gboard и на ChatGPT. В ChatGPT го разпознава доста добре, има само 1 грешка, разпознава паузи и пунктуация. И после си го копирам където искам.

image.thumb.png.7dd060d86dbb4afabb65d7467e87e154.png

Иначе ясно, че с вградения диктейшън ще е най-добре, така че все още стискаме палци да се случи.

Редактирано от robot
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ее, стига де! На Плодивски е chatGPT! "... да тИ информирам ..." :)

 

Редактирано от georgekodinov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако се говори по-бързо има и грешки, нормално е. Но ако говориш по-отчетливо, резултатите са отлични.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой го е турил (хубава дума) 18, може ли да каже времето как е? Още ли наще го дават, не са ли ги уволнили вече 🤣

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

96bcd655b266ee061ccbefeb4c26b8bf.jpg
Инсталираш и ще разбереш за времето…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сложил съм го преди два дена, но си трая. На 3500 км съм от дома и няма как да отговоря на питането.

 

venelin111... ли който беше там!

Само от уважение към колегите не съм ти треснал дългосрочен бан. При следващото ти "вицово" изпълнение, си АУТ!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се слага на основния телефон, а резервния не е в мен в момента. Като ми го върнат ще сложа да видя как е времето.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От това, което разгледах по отделните сесии към WWDC тази година, има доста промени и към времето. 

Накратко - Apple въвежда подобрения във Weather апа, включително по-богати подробности за прогнозата, аномалии на времето, исторически сравнения на температурите назад в годините, и др. Промените в WeatherKit трябва да предоставят по-точни и локални данни за времето и в останалите Weather апове от аппстора.

За дневните данни ще има най-много допълнения. До сега имаше данни само за:

  • Висока температура / Ниска температура
  • данни за Слънце / Луна /
  • Вероятност за валежи
  • UV индекс

А сега се добавят и:

  • Време за висока/ниска температура
  • Минимална/максимална влажност
  • Минимална/максимална видимост
  • Прогноза за деня / Нощна прогноза / Прогноза за останалата част от деня
  • Валежи количество по вид
  • Максимална скорост на вятъра
  • Максимална скорост на поривите на вятъра.

 

Редактирано от robot
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То софтуера ясно, че ще го подържа, но се оказва, че както е в нашия случай /българския/ е по важно кой ще доставя данните за времето.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стискаме палци, в някой от следващите ъпдейти, да има и избор на източник на данните в приложението, като в доста други 3ти приложения. 

image.thumb.png.734165ad20b7a5700271bb38a3bbfd57.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това, да си сложиш фейс на приложени по избор, е най - добрия ход на Apple в iOS 18.
 

От друга страна е адски тъпо да не можеш да видиш notifications на заключен екран. С едно поглеждане на телефона и се отваряха.

Дано в следващите бети оправят това. 

 

П. С. Използвах 365Scores, защото там очаквах скорошно известие. 😁

 

 

IMG_4495.png

IMG_4494.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Grievous eдин въпрос за шорткътите долу на локскрийна - като си сменил този на камерата с друг, плъзването също ли се сменя, или то винаги си отваря камерата, независимо дали шорткъта е друг?

Поне в ревютата, които аз гледах не забелязах да го споменават.

Редактирано от robot
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Жалко, че това плъзване не може да се смени, редовно го правя неволно и си намирам телефона на камера в джоба...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък се радвам, че плъзването остана и другото може да се смени.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Откакто съм с айфон винаги съм плъзгал за камерата. Скоро разбрах че иконката за камера на заключен екран включва камерата, а не указва, че като плъзнеш излиза камера 🤣 Добре че ще може да се сменя да сложа нещо полезно 😁

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...