Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iOS 18


ML16

Recommended Posts

Или от тук:
https://www.apple.com/feedback/

Или в Safari напиши:
applefeedback:// и дай напред.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Задръжте върху нотификацията и после Call Back.

094281b99d7f2090ecb2fd8f9a7faffe.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, Grievous, макар това да решава частично проблема, защото поне при мен, действието отново минава през паскода, за да отключи. Вярно, след това вече набира, което си е напредък.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Махни паскода и всичко ще е наред.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поради нетърпение и любопитство винаги си слагам бетите. Но тази година нещо омазаха или при мен е проблема. Първата бета на 18-ката като излезе батерията след инсталирането и стана 99%. Сега сложих бета 6 и вече съм на 90%. И това се променя само след всяко инсталиране. Чета и в 4pda има подобни ситуации

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен след като ъпдейтнах до 18.0 батерията падна от 100% на 98%…

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Била си е на 98% . Как ъпдейта ще я смачка? За мен пия проценти са мижи да те кажем.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Процентите са абсолютно менте. Няма как да е иначе, след като при мен за десет месеца употреба не е паднал и процент.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лишото е че, като паднат под 80% дори да не са верни лимитира бързината на устройството.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Май вече това с лимитацията изчезна или?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Kery70 написа:

Лишото е че, като паднат под 80% дори да не са верни лимитира бързината на устройството.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Това нали го спряха официално. Даже ги съдиха преди няколко години, че изкуствено забавят устройството, за да се пести батерия. 

Всеки би предпочел бързо устройство пред повече батерия, и който иска си пуска пестенето на батерията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според документацията им тук, операционната система прилага по-строг performance management, само когато здравето на батерията е занижено и има случай на неочаквано изключване на устройството. Но дори в такава ситуация, можете да влезете в настройките на батерията и да изключите този performance management. Съответно, ако отново устройството се изключи неочаквано, той ще се включи пак и ще трябва пак да влизате да го спрете.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Weather, вън вали като из ведро. Приложението показва облачно. Някой в България видял ли е анимацията за дъжд?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Никой ли няма отговор на питането ми?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и iOS да се сменят докато Apple взима данните от НИМХ за България, качеството на информацията ще е тази.

Редактирано от ML16
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Неее, колега, конкретно поне веднъж , само 1 път когато вали дъжд някъде в България отгатната ли е прогнозата и задействала ли се е анимацията? На уйждита когато вали има иконка с дъжд, като отворя приложението… пише облачно, но не и дъжд


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гръмотевици със сигурност съм виждала, ама дали имаше и капки, не помня, ще те излъжа. Ще загледам следващия път като вали, дано не е скоро :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Светкавици , да. Аз капки не съм виждал. Може и да греша


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Работата ми е на открито и по тази причина постоянно гледам прогнозата всеки ден по няколко пъти, виждал съм капките дъжд и при порой по-бързи капки, когато и в действителност вали, виждал съм гръмотевици, когато в действителност ги има, също и луна съм виждал с облаци, показвал ми е и цяла луна при пълнолуние, всичко това при настроено винаги при точно местоположение, много съм доволен.

 

Това го показва и на часовника със всичките си подробности, най е гот като показва гръмотевици със силни капки и движещи се облаци, много реалистично :)

Редактирано от Павел Василев
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Показва и при мен, онзи ден имаше гръмотевична буря с дъжд и ги показва. И гръмотевици и дъжда.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да е сбъркано, чудя се как при мен не се появява . На два различни модела апарати 12 и 14 плюс приложението показва едно и също…дъжд няма. Луна , пълнолуние, облаци и светкавици, гръм да..дъжд не.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iOS 18.1: Нови функции, дата на пускане и др

Източник 9to5mac

Машинен превод!

Spoiler

iOS 18.1: Нови функции, дата на пускане и др

 

След публичното пускане на iOS 18.0, Apple вече се фокусира върху iOS 18.1. С дата на пускане, определена за някъде през октомври, iOS 18.1 включва нови функции на Apple Intelligence плюс голяма промяна в NFC чипа на iPhone. Ето всичко, което трябва да знаете за iOS 18.1 досега.

Последна актуализация на 8 октомври с подробностиза промените в iOS 18.1 beta 6 и информация за изданието през октомври.

Съдържание

Превключване на съдържанието

 

iOS 18.1 добавя Apple Intelligence

Apple Intelligence е пакетът от функции за изкуствен интелект на Apple, обявен за първи път на WWDC през юни. Тези функции ще бъдат въведени през следващата година, а първият набор от възможности на Apple Intelligence е включен в iOS 18.1.

Инструменти за писане

Използвайки новата функция Writing Tools, потребителите могат да пренаписват, коригират и обобщават текст само с няколко докосвания на своя iPhone. Ето наличните опции в iOS 18.1:

  • Пренапише
  • Проверят
  • Бъдете приятелски настроени
  • Направете професионален
  • Направете кратък
  • Обобщим
  • Създайте ключови точки
  • Направете списък
  • Направете таблица

Като цяло инструментите за писане могат да бъдат достъпни, като маркирате текста си и изберете "Инструменти за писане" от изскачащото меню. В приложението Notes обаче iOS 18.1 beta 5 добави и специален бутон за инструменти за писане във винаги видимата лента с инструменти. 

Намалете прекъсванията

Reduce Interruptions е нов режим на фокус в iOS 18.1, който използва изкуствен интелект, за да ви показва само известия, които изискват незабавно внимание, като текстово съобщение, показващо ранно вземане от детската градина. Всички останали известия ще бъдат заглушени.

Функцията за намаляване на прекъсванията се държи точно като другите режими на фокус в iOS, което ви позволява да задавате различни приложения и контакти, от които винаги искате да получавате известия. Това може да се управлява в приложението Настройки.

Функции на приложението "Снимки"

Множество нови функции на Apple Intelligence са налични в приложението Photos (Снимки). Може би най-забележителното е, че в iOS 18.1 beta 3 Apple добави нова функция Clean Up към приложението Photos. Clean Up ви позволява да премахнете разсейващи предмети и хора от вашите снимки с едно докосване. 

Второ, вече можете да създавате спомени при поискване, като просто въведете описание. Apple Intelligence използва разбиране на езика и изображенията, за да избере най-подходящите снимки и видеоклипове въз основа на предоставеното описание. След това се изгражда сюжетна линия с глави, организирани около теми, извлечени от снимките. И накрая, тези глави са събрани във филм със своя уникална повествователна арка.

Също така в приложението Photos Apple Intelligence захранва нови възможности за търсене на естествен език, което улеснява намирането на конкретни снимки. Възможността за търсене във видеоклипове също е по-мощна, като ви позволява да намирате конкретни моменти в клипове и да преминете направо към съответния сегмент.

Нов дизайн и функции на Siri

Докато повечето от по-значимите надстройки на Siri няма да бъдат налични до по-късно тази или следващата година, iOS 18.1 включва няколко промени за гласовия асистент на Apple. Най-забележителното е, че iOS 18.1 въвежда изцяло нов дизайн за Siri със светеща светлина, която се увива около ръба на екрана, когато Siri е активна.

iOS 18.1 също така добавя възможността за превключване между текст и глас за Siri чрез двойно залепване на индикатора за начало в долната част на вашия iPhone. Благодарение на обучението, базирано на обширната документация за поддръжка на Apple, Siri вече може да дава подробни отговори на въпроси относно продуктите и софтуера на Apple.

Apple също така казва, че Siri в iOS 18.1 е по-добра в това да бъде в крак с вас, когато се натъкнете на думи или промените заявката си по средата. Освен това е по-добър в поддържането на контекст между множество заявки.

Надстройки на приложения за поща

iOS 18.1 включва множество нови функции на Apple Intelligence за приложението Mail, заедно с интеграция с други функции като инструменти за писане.

Първо, приложението "Поща" включва нов раздел "Приоритетни съобщения" в горната част на входящата поща, който показва най-спешните ви имейли, като покана за вечеря в същия ден или бордна карта. Също така в изгледа на папка "Входящи" вече ще виждате обобщение на всяко съобщение, а не само визуализация на първите няколко реда от този имейл.

Когато гледате директно съобщение, iOS 18.1 добавя нов бутон "Обобщаване". Нова функция "Интелигентен отговор" предоставя предложения за бърз отговор и ще идентифицира въпроси в имейл, за да гарантира, че на всичко е отговорено.

Резюмета на транскрипцията

iOS 18.1 също така предоставя разширена поддръжка на обобщения, задвижвана от Apple Intelligence. Тази функция е налична в приложението Notes, където можете да получите обобщение на аудиозаписите. Когато записвате телефонен разговор в приложението Phone, Apple Intelligence може също да генерира обобщение на този запис.

Резюмета на нотификациите

Когато получите няколко известия от Mail или Messages (Съобщения), Apple Intelligence автоматично ги обобщава, така че да можете да получите обобщение, без да се налага да докосвате и четете всяко съобщение.

Освен това, с iOS 18.1 beta 3, Apple разшири обобщенията на известията до други приложения на Apple, както и до всички приложения на трети страни. Това означава, че вече можете да използвате обобщения на известия за всички приложения и известия на вашия iPhone. По време на процеса на настройка на iOS 18.1 ще бъдете помолени да изберете кои приложения искате да използвате обобщения на известията. 

NFC достъп за приложения на трети страни

В допълнение към функциите на Apple Intelligence, iOS 18.1 също ще отвори NFC чипа на iPhone за разработчици на трети страни за първи път. Това означава, че разработчиците на трети страни ще имат достъп до NFC чипа на iPhone за безконтактни функции в своите приложения, включително:

  • Плащания в магазина
  • Ключове за кола
  • Транзит със затворен цикъл
  • Корпоративни значки
  • Студентски карти
  • Ключове за начало
  • Ключове за хотела
  • Карти за лоялност и награди за търговци
  • Билети за събития
  • Правителствени документи за самоличност (идват на по-късна дата)

Apple казва, че разработчиците, които се интересуват от достъп до NFC чипа на iPhone, трябва да "сключат търговско споразумение с Apple, да поискат правото на NFC и SE и да платят свързаните с това такси". В момента няма никакви подробности за структурата на таксите.

Имайте предвид, че докато Apple казва, че функционалността ще стартира в iOS 18.1, разработчиците на трети страни ще трябва да приемат новото право и да добавят функции към своите приложения. Функцията ще бъде налична в Австралия, Бразилия, Канада, Япония, Нова Зеландия, Обединеното кралство и Съединените щати. 

Настройки на Контролния център

iOS 18.1 също прави промени в обновения Контролен център, който беше представен за първи път в iOS 18. Най-забележителното е, че вече има специални превключватели за опции за свързване като Wi-Fi и VPN контроли. 

Освен това iOS 18.1 добавя нова опция "Нулиране на контролния център" в приложението Настройки. Това ви позволява да нулирате оформлението на Центъра за управление до фабричните настройки, ако решите, че искате да започнете отначало. 

Промени в управлението на камерата за iPhone 16

За потребителите на iPhone 16 iOS 18.1 добавя възможност за превключване към селфи камерата с Camera Control.

Новата опция може да бъде намерена, като следвате тези стъпки:

  1. Отворете приложението Camera (Камера), натиснете леко Camera Control (Управление на камерата), за да изведете менюто
  2. Натиснете леко Camera Control два пъти и отидете до менюто "Камери"
  3. Плъзнете докрай наляво и ще видите нова опция за селфи

Надстройка на iPhone Mirroring

Когато iPhone Mirroring беше представен за първи път като част от iOS 18 и macOS Sequoia на WWDC, Apple рекламираше, че ще можете лесно да плъзгате и пускате файлове между вашия iPhone и Mac. Тази функция обаче не беше налична при първото стартиране. 

Но с iOS 18.1 и macOS Sequoia 15.1 вече можете безпроблемно да плъзгате и пускате файлове между вашия iPhone и Mac благодарение на iPhone Mirroring.

Запис на разговори и транскрипции

Първоначално ексклузивно за моделите iPhone 15, Apple разшири поддръжката за запис на разговори и транскрипции за по-стари модели iPhone от iOS 18.1 beta 4. Можете да започнете запис на разговори чрез нова икона в горния ляв ъгъл на интерфейса на телефона, докато провеждате разговор. 

Транскрипцията за запис на разговори е налична на английски (САЩ, Австралия), испански (САЩ, Мексико), китайски мандарин (континентален Китай), кантонски (Хонконг) и корейски (Южна Корея).

iOS 18.1 бета 6 промени

iOS 18.1 beta 6 беше пусната на 7 октомври и включва няколко забележителни промени и функции

  • Нови превключватели за контролен център за сателит, AirDrop, измерване и ниво
  • Нови начални екрани в App Store, Mail, Messages и др
  • Интеграция на TikTok за Apple Music

Вижте пълното ни практическо видео с iOS 18.1 beta 6 по-долу:

Как да инсталирате iOS 18.1 beta

Бета версията на iOS 18.1 вече е достъпна за разработчици и публични бета тестери. Актуализацията се поддържа на всички модели iPhone, които могат да работят с iOS 18. 

Имайте предвид обаче, че функциите на Apple Intelligence са ограничени до следните модели iPhone:

  • iPhone 15 Pro
  • iPhone 15 Pro Max
  • iPhone 16
  • iPhone 16 Plus
  • iPhone 16 Pro
  • iPhone 16 Pro Max

Дата на пускане на iOS 18.1

По време на събитието за iPhone 16 Apple потвърди, че iOS 18.1 и първите функции на Apple Intelligence ще бъдат пуснати за обществеността през октомври. Ето хронология за това кога Apple е пуснала актуализации от точка едно през предишни години: 

Bloomberg съобщава, че Apple в момента се стреми към дата на пускане на iOS 18.1 28 октомври и първите функции на Apple Intelligence.

 

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И от всички тези неща, нас ще ни огреят само:

  • NFC достъп на 3rd party приложения
  • превключване към селфи камерата с новия бутон на iPhone 16

Да са живи и здрави в ЕК.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, venelin1111gmail написа:

Няма какво да е сбъркано, чудя се как при мен не се появява . На два различни модела апарати 12 и 14 плюс приложението показва едно и също…дъжд няма. Луна , пълнолуние, облаци и светкавици, гръм да..дъжд не.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Пиши Florida, да видиш дъжд

IMG_3966.thumb.png.c45a1d9e439d984b719c9a73e2b5cc4b.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спира ме, че имам вързана българска кредитна карта и 1 камара купени приложения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...