Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iOS 18


ML16

Recommended Posts

преди 10 часа, simba4 написа:

Аз пък се радвам, че плъзването остана и другото може да се смени.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Да, аз също. Така, мога да сложа на бутона шорткът за друг камера апп, а плъзването да си отваря дефолтната

 

преди 11 часа, dessyteneva написа:

Жалко, че това плъзване не може да се смени, редовно го правя неволно и си намирам телефона на камера в джоба...

Теоретично, с новият iOS 18, би могла да си сложиш Face ID на камерата, и така дори и при плъзване, би трябвало да го иска, и да не се отваря камерата автоматично. Предполагам разбира се, като идея просто. Докато не тестваме, няма как да разберем

Явно не може да се слага FaceID на камерата. Благодаря на @Grievous за ъпдейта.

Редактирано от robot
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На камера и настройки не може да се сложи Face ID.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, robot написа:

Да, аз също. Така, мога да сложа на бутона шорткът за друга камера, а плъзването да си отваря дефолтната

Не може да сложиш шорткът на приложение, свалено от AppStore (поне засега). Shazam е изключение, нали си е тяхно все пак.

На този етап това:

 

 

1.PNG

2.PNG

3.PNG

4.PNG

5.PNG

6.PNG

7.PNG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, гледах че това става от Open App, и има бъг за момента, но има и workaround - като затвориш и отвориш пак персонализирането на лок скрийна 

image.thumb.png.852c69e9981f0b1c14ad234a135fce65.png

Ето и видео - https://youtu.be/3pljWSJh_X8?si=T3bkqcOPm4FCK-qM&t=81

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Apple Intelligence, iPhone Mirroring to Mac и SharePlay Screen Sharing няма да бъдат налични в ЕС през 2024, поради не съответствие с “Digital Markets Act“

9TO5Mac

В същото време понеделник 24 юни ще излезе iOS 18 Dev beta 2 с iPhone Mirroring, SharePlay Screen Sharing.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бета 2 излезе, а с нея и...
 

IMG_4539.thumb.jpeg.a5b85befbc8936c2faafac2ad655757a.jpeg
 

Така вече е по-добре.

Нотификациите все още не излизат при поставено Face ID.

Чакаме.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

То хубаво, ама изчезна Customise.

При мен е неактивно.

IMG_4658.jpeg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Мен ме интересува, дали според Вас Apple ще пуснат Call Recording в EU предвид че за другите Apple Intelligence няма да могат?

Мен тази функция е от най-голямо значение спрямо другите.

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Call recording е забранена в ЕС. В андрешко се активира с набиването на фърмуер за различен пазар, ама тук не върви.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си мислех че точно в Щатите е забранен.... Много добре знам при Андроид какво е и в частност при Huawei - EMUI Call Recorder.

Като е забранен за'тва ли ни записват навсякъде където звъним на 0700 итн...

И така да е, това не пречи да се промени региона на USA при Iphone....

Благодаря!

Редактирано от Viiipeer
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Със смяна на региона не става. Всеки модел е произведен за специфичен пазар и от това зависи какъв фърмуер ще му набият.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Все още ли не направиха да се сменя източника на времето, не че се оплаквам тук е 40С а ми го дава успокоително само 36😂

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iPhone Mirroring is not available in your country or region.

 

Apple ограничи дублирането на iPhone в ЕС поради проблеми със съответствието с разпоредбите на ЕС DMA. Не съм сигурен кога и дали Apple възнамерява да пусне тези функции в ЕС, но има начин да използвате iPhone Mirroring в европейските страни, както следва:

  • Уверете се, че вашият iPhone е актуализиран до iOS 18 beta , а вашият Mac е актуализиран до macOS 15 Sequoia beta 2 или по-нова версия.

На вашия Mac отворете Finder и отидете до следния път (можете да използвате Shift + Cmd + G):
/private/var/db/os_elibility/elibigibility.plist

Редактирайте стойностите в OS_ELIGIBILITY_DOMAIN_IRON, както е показано на изображението по-долу, след което запазете промените.

 

Pasted Graphic.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледах го това в нета, но на повечето места пише и че телефона трябва да е с US iCloud accound. Дали си ги пробвал?

Тази една функциите, които бе ме накарало да пробвам бетата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тествах го, може само акаунта в AppStore да е в US. Все още е бъгаво, и файла си сменя стойностите на различен период от време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес се очаква Apple да пусне бета версия на iOS 18.1, която включва Apple Intelligence. Това не е първият път, когато получаваме „X.1“ бета версия преди окончателното излизане на „X.0“, както беше и с iOS 13. В резултат ще има две бета линии на iOS 18.

Към момента Apple Intelligence няма да включва новостите в Siri, които се очакват в началото на 2025 г. Също така е интересно да видим, какво ще бъде достъпно официално от Apple Intelligence в Европа, като се има предвид влезлият в сила Digital Service Act и фактът, че в момента iPhone screen mirroring също не е налично за тестване в ЕС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

Apple пусна бета версии на iOS 18.1 и iPadOS 18.1 за разработчици за тестване. Build number 22B5007p.

iOS 18.1 beta предлага ранен преглед на Apple Intelligence.

За да изпробвате бета версията на Apple Intelligence, трябва да се присъединете към списъка с чакащи в Настройки и ще бъдете уведомени веднага щом вашето устройство бъде готово. Езикът на устройството и езикът на Siri трябва да бъдат настроени на английски (САЩ), а регионът на устройството трябва да бъде настроен на Съединените щати.

Apple Intelligence е наличен за iPhone 15 Pro и iPhone 15 Pro Max. Apple Intelligence в момента не е наличен в ЕС или Китай.

 

 

 

Редактирано от ML16
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След малко research относно Apple Intelligence.

1.        Към момента в рамките на ЕС ако искате да тествате и пробвате функционалността, това може да се случи само и единствено на macOS Sequoia 15.1 Beta – трябва да сте на език US English, регион US и Siri език US. НЯМА значение Apple ID-то(iCloud + App Store) с какъв регион е, тоест може да е с български регион – това важи към момента, може и да се промени в последствие.

2.        На iOS и iPadOS нещата не седят по този начин, ако се намирате в държава от ЕС няма никаква възможност да подкарате Apple Intelligence(към момента). Дори да сте с US Apple ID, регион US, език на устройството US English, език на Siri US, да имате USA VPN и дори да spoof-нете GPS локацията пак няма да се получи. Apple си имат начини да разберат, че се намирате в държава в ЕС.

Друг пример: Ако устройството Ви е с Български Apple ID а езиците и региона са на US, но се намирате извън ЕС, примерно Швейцария, Турция, UK и т.н. ще може да ползвате Apple Intelligence без проблем *към момента.

3.        Целия проблем идва от Digital Services Act (DSA)/ Digital Markets Act(DMA).

Apple Intelligence използва голямо количество лични данни за изпълнение на задачите. Голяма част от обработката се случва локално на устройството, поради тази причина работи на iPhone 15 Pro и Pro Max и само на компютри с Apple Silicon, но когато запитването е по сложно и модела не може да извърши коректно задачата устройството се свързва анонимно към защитен сървър на Apple(поне така твърдят). Според Apple за да имат покритиe с DSA/DMА, които целят да блокиране на антиконкурентно поведение, те трябва да дадат достъп на приложения и услуги на трети страни към Apple Intelligence, което според тях би нарушило сигурността на данните на потребителя. Има и друга страна на монетата колкото Apple си държат затворена екосистемата толкова повече пари правят.

Официалното становище на Apple, е че са в преговори с ЕС и чак след успешното им приключване може да очакваме официално Apple Intelligence.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да ти :censored2: на ЕВРОГЕЙСКИТЕ РЕГУЛАЦИИ, първо САЩ удариха HUAWEI, сега APPLE - САЩ сами лимитират функциите на база измислини регулации....... Ама всички сме платили по 4К при излизането на моделите им...

Очаквам да има скандал и общи дела срещу ЕС/Apple за ограничаване на функциите на Apple.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Смятам, че реакцията е преувеличена. iOS 18.1 все още не е финализиран, а Apple са заявили, че ще се съобразят с новите изисквания. Компанията няма интерес да загуби европейския пазар. Регулациите са положителна стъпка,която насърчава иновациите и защитава потребителите. Важно е да се помни, че компаниите инвестират огромни суми в разработването на своите продукти и е нормално да искат да получат максимална възвръщаемост. В същото време, конкуренцията е движеща сила на пазара и е важно да има разнообразие, както по-добри условия за потребителите и въвеждането на стандарти като USB-C, RSC и 3rd party store.

*Също през септември миналата година не са били дадени конкретни обещания за функциите, които ще има устройството след една година.

Marques Brownlee: Never. Ever. Buy a tech product based on the promise of future software updates.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Премахнал съм ви мненията, моля да запазите добрия тон и да се придържате към темата. Благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...