Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iOS 18


ML16

Recommended Posts

От Display -> Brightness -> Light, Dark

Няма как само тях да промениш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ясно… Странно ми е защото на хоум скрийн си ги върнах както преди (цветни), но като вслезна в настройките после аппс излизат черни, сега видях и, че известията на лок скрийна също излизат с черни икони…

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах… няма разлика. Миже би когато самата система е зададена в Display & Brightness на Dark, тогава и иконите са тъмни. Най-вероятно промяната към цветни икони от хоум скрийна си важи само за там… Нямам идея😬

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен също е така, цвета на иконите на Home не са обвързани с тези в Settings.

Тези в Settings се сменят спрямо дали в display - brightness съм на Light или Dark.

Не съм обърнал внимание, защото аз съм постоянно на Dark и иконите ми на Home са същото на Dark от както сложих първата бета.

Редактирано от ML16
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има ли начин в Сафари Suggestions да се направят на малки икони, а не както са сега огромни?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че не. 

Иначе нещо друго по темата за iOS 18 - всеки апп, който искате да сложите на лок скрийна, на мястото на фенерчето или камерата, трябва да се ъпдейтне за тази цел, за да може да ползва специална "глиф" икона, а не иконата на самото приложение, тъй като тя не е подходяща за това място, и стои по-малка като размер.

Т.е. ако приложението не е ъпдейтнато за iOS 18, и го добавите от Open app - ще изглежда така (примерно Halide)

image.thumb.png.ef9f023efd6bddba410ec328dc1ff953.png

Но ако самото приложение е ъпдейтнато, и разработчика е добавил специална икона за лок скрийна / контрол, панела, то ще го видите отделно за добавяне, ето така - в напълно отделна част, само за него:

image.thumb.png.4097acd4b4258e2e1657cf1b2057894d.png

И така като се сложи на локскрийна, изглежда доста по-добре

image.thumb.png.121b4903316a0172798330aeb5a4a25a.png

Редактирано от robot
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Апъл защо тогава не си ъпдейтнаха podcast и music?Мисля, че не е свързано с това.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@ML16 Благодаря за отговора,! Прочетох, че Google RCS-а се съпортва от Google сървъри, а Apple RCS-а не се съпортва от тези сървъри и ще трябва да минава през операторите. (Може и да бъркам детайлите, но със сигурност има разлика в цялата логистика)

Благодаря за списъка, много е полезен!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, simba4 написа:

Апъл защо тогава не си ъпдейтнаха podcast и music?Мисля, че не е свързано с това.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Разгледах документацията и е точно това като информация към момента.

Предполагам просто епъл не са си ъпдейтнали всичките апове, както и почти никой от девовете за аповете от апстора.

https://developer.apple.com/design/human-interface-guidelines/controls/

Също така има специални опции за всяко приложение да работи от локскрийна, без да се отключва самия телефон, както е сега камерата.

Реално може да сложиш всеки апп на локскрийна, но ще ти иска faceID или пин, за да го отвориш, освен ако не си го направил да може да работи и така.

 

Т.е. обобщено, всеки апп, за да се възползва максимално от новите опции в iOS 18, трябва да ъпдейтне следното:

 - да може да работи, дори и при заключен екран (ако изобщо го позволява самия апп)

 - поддръжка на тъмни икони, и икони с цвят от избраната тема

- добавяне на специална икона, която да се показва на лок скрийна, или в контрол панела

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Калкулатора който рекламираха за айпада са го сложили и тук 🤪

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По същия начин и в Notes и Freeform, ако почнеш да пишеш нещо математическо, ти предлага да го сметне, ако искаш.

А може да се направи и да не го смята, или да го смята автоматично.

 

И нещо интересно, което видях в едно ревю на 18ката, е че вече ти показва, ако зараждаш бавно.

image.thumb.png.456b5bb90e8baf639e09467c08a822b8.png

Аз си мислех че като зареждам с USB от компа е бавно, но се оказа че не е. Пробвах и с едно 2.5W безжично зарядно, което ппц е суууууупер бавно, но пак не ми излезе това

Редактирано от robot
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бих предложил отново, да направите reset all settings след ъпдейта. Разликата е осезаема. Губят се някои настройки, но за няколко минути всичко се оправя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не помня кои настройки се губеха, имам банково приложение и хич не ми се разхожда пак до офис. Би ли припомнил, моля?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

wi-fi, bluetooth, Face ID. Трябва и да отвориш всяко приложение, за да активираш известията.Аз с банковите нямам проблем. Там нищо не се губи. Всичко си заслужава. Да не кажа и задължително

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, gogi6 написа:

wi-fi, bluetooth, Face ID. Трябва и да отвориш всяко приложение, за да активираш известията.Аз с банковите нямам проблем. Там нищо не се губи. Всичко си заслужава. Да не кажа и задължително

Моля колега, кажи с какво точно си заслужава, каква е разликата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Променя работата на устройството във всяко отношение. Положително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще ми затрие ли отворените табове в сафари?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На iPhone 13 няма опцията за батерията до колко да се зарежда

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм още със 16.4 не съм ъпдейтвал тоя iOS работи добре за сега мисля да не го пипам !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   2 потребители

    • Здравко Велчев
    • gogi6
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...