Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iOS 18


ML16

Recommended Posts

Вече има тема за спорове между айфон и андроид, предлагам там да пишете, даже ако на някой модератор му се занимава, да премести там мненията, и тук да си остане за iOS 18

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 часа, Viiipeer написа:

Това е полезно - благодаря! Просто не знаех че е функция директно във "file manager-a" а не отделна опция в настройките.

 

Поздрави!

От външна мрежа при мен не става.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, това е само за сигурно споделяне в обща мрежа. 

Ако искаш да си достъпваш личният компютър от външни мрежи, най-сигурно е да си направиш собствен VPN с https://tailscale.com/ примерно, или просто да си направиш домашен медия сървър от някой стар комп, примерно с Jellyfin  - https://jellyfin.org/

 

Редактирано от robot
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Забави се нещо първият ъпдейт. На по-ставите версии на 3-4 ден излизаше 0.1


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако има някой с носталгия по контрол центъра от iOS 7, може да го наподоби донякъде с iOS 18, а в iOS 18.1 вече имаме и шорткът за Control Center, и може да се сложи на доста по-удобни места или на екшън бутона.

А вече може и да се отваря и с "бутона" на гърба с потупване, за който го ползва.

image.thumb.png.a2b5b0d19d595a42a3da8156d081adb7.png

 

шорткът за Control Center в  iOS 18.1

image.thumb.png.06ccb10a2f8c05bdf2a62231b538a329.png

Редактирано от robot
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като ви гледам имам чувството, че на този етап постъпих доста мъдро като си блокирах телефона да не мине сам на 18-ката. Стана случайно, но работи. Понеже пътувах и си го напълних с филми за гледане в почивното време. Моят телефон е стар - СЕ 2020 64 ГБ. Новата версия иска 14  ГБ място да си се качи сама и оня ден ми реве телефона да съм му освободил място. Е няма да стане! Ще почакам до 18.9.9 и тогава ще реша. 😂

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Който е на 18.0 е хубаво да сложи 18.0.1 че има доста важни подобрения:

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз го сложиш защото “сензорният екран може да не реагира на определени обстоятелства” го има и при мен на 15 про. Мислих, че е от протектора 😁

Редактирано от penmark
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой на Yettel да е забелязал спад в скоростта на мобилните данни? На неограничен план съм и си постигах 700-900 Mbps download. Не съм сигурен дали е от ъпдейта.
Иначе при мен на 14 Pro Performance не е като на 17. Има все още, какво да се желае.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Господа, нужно ли е да напомням, че спам и офтопици се санкционират? Придържайте се към темата, моля.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид, че скоростта ми падна, от какво съм на 18 .....
Но не съм сигурен дали е съвпадение или си е проблем на оператора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, istoyanov написа:

Имах предвид, че скоростта ми падна, от какво съм на 18 .....
Но не съм сигурен дали е съвпадение или си е проблем на оператора.

Вероятно е от оператора. На 18.1 бета съм и направих speed test по-рано на 14 Pro. 815 Mbps download. Също съм на Yettel.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен баджовете се оправиха с 18.0.1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой на ти с бета програмите би ли ми казал защо при наличие на активирана бета програма и на двата акаунта единият може да сваля само пъблик, а другият и дев бети? Активирах си един стар акаунт заради apple intelligence и той може да сваля само пъблик бети, а основният ми може всичко... на базата на какво идват тези права?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Dev се сваля само на регистрирани в програмата устройства с инсталиран профил.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

" userid="226"] Dev се сваля само на регистрирани в програмата устройства с инсталиран профил.

Нямам инсталиран профил и съм с 18.1 с активно apple intelligence, но не можех да го направя на основният заради subscriptions… Доста хора са ми фамилия и не е оферта заради музиката. За това активирах мой стар акаунт и преместих всичко на ус заради ai. По един и същи начин са записани и двата в бета програма, но единия има повече права 🤷‍♂️

1bbd380a434a5ada43877d4d4b3214b2.jpg
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само за пробата смених акаунта на US и всичко работи.

ebe8dfe3f45bf7f7a73c8c53d0572d02.jpg

2e40c76e6c0a7b636311c565c2b7353e.jpg

П. П. Това с изтриването на детайл от снимка, също работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен баджовете се оправиха с 18.0.1

При мен, не. Дори след премахване и слагане на приложението, баджа пак светва.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Weather, вън вали като из ведро. Приложението показва облачно. Някой в България видял ли е анимацията за дъжд?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Ъпдейтнах старата машина (SE 2020) до 18.0.1. Едно нещо ме дразни за момента и не мога да разбера къде е проблема, в мен, в устройството, или в софтуера. Понеже съм свикнал да връщам неприето обаждане с директно плъзгане на съобщението (нотификацията) при заключен екран. Сега обаче не става. Плъзгам и иска отключване, но дори и след отключването, не започва да набира, а просто отваря информация за абоната, който ме е търсил... много по-бавно от преди. Въпреки че, в настройките все още си я има опцията (Settings→Touch ID&Passcode→Allow access when locked→Return missed cals). Местих плъзгача няколко пъти, рестартирах, но не, тази функция вече не работи. Аз ли нещо не правя правя правилно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За моя жалост е така, промени ли са го в iOS 18. В първите beta версии не беше така. При мен с FaceID, като кликна на пропуснато обаждане ми отваря контакт-а. И мен ме дразни, единственото което може да се направи сега е да се пусне feedback.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за лаишкия въпрос, но как да пусна фийдбек от телефона?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...