Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Не мога да запаметявам контакти след връщане на ръчен backup


atcboj

Въпрос

Здравейте,

след като минах от 2.2 на къстъм 2.2.1 на Аveliky(благодарности за което) и след ръчен back up, не мога да запаметявам нови контакти-нито от Recents, нито от Keypad-a, нито от Conatcts. Мисля, че проблема е от ръчния бек ъп, въпреки че го направих както Adamov съветва. Имам iPhonetic, ако е от значение.

Благодаря предварително за всеки отговор

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

11 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Като цъкнеш на стрелката за надясно, в Recent, какви опции ти излизат? Само Add New Contact ли я няма? Я снимай екрана и покажи, снимай и Keypad-a с написан номер.

Описаният проблем е някакъв бъг, пробвай с преинсталация на фърмуер-а, ако не пробвай друг релииз. Защо не ползваш оригинален, ами ползваш моднати?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Защо не ползваш оригинален, ами ползваш моднати?

Не подхлъзвай човека без да знаеш дали не е с фабрично заключен телефон.Дали Aveliky щеше да му дава къстъм, ако нямаше нужда от такъв?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Защо не ползваш оригинален, ами ползваш моднати?

Не подхлъзвай човека без да знаеш дали не е с фабрично заключен телефон.Дали Aveliky щеше да му дава къстъм, ако нямаше нужда от такъв?

В случай, че не си прочел правилно, ще поясня, че моето нещо е ВЪПРОС, не съвет! Също така къстъм е много разтегливо понятие!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Нищо лично пич! Просто хората понякога възприемат погрешно...

Здравейте,

след като минах от 2.2 на къстъм 2.2.1 на Аveliky

Драсни за 3Г ли става въпрос? При мен имаше такъв проблем и го оправих с рестор, но аз съм с 2Г. При мен е лесно...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

От ръчното връщане на контактите е. При notes се появява същия проблем. След ръчното връщане не дава възможност да създаваш нови. Първо пробвай да фикснеш правата на телефонния указател с BossPrefs. Отваряш BossPrefs и натискаш бутона More(горе в дясно), ще ти се появи допълнително меню от което натискаш Fix User Dir Permission.

Ако не се получи горния вариант пробвай това:

1. Синхронизирай контактите с outlook-a през iTunes.

2. Изтрий контактите от телефона с програмата Erase Contacts от cydia.

3. Върни контактите в телефона.

П.С. Има и още едно нещо което може да пробваш. Да ресетнеш настройките на телефона, но след ресет последно време при версия 2.х.х, телефона увисва и се налага рестор. Custom Firmware не се мъчете да го коментирате и свързвате с този проблем. Слагал съм го на над 30 телефона и никакъв дефект не е имало до сега.

Защо не ползваш оригинален, ами ползваш моднати?

Не подхлъзвай човека без да знаеш дали не е с фабрично заключен телефон.Дали Aveliky щеше да му дава къстъм, ако нямаше нужда от такъв?

В случай, че не си прочел правилно, ще поясня, че моето нещо е ВЪПРОС, не съвет! Също така къстъм е много разтегливо понятие!

bobbyggx ще те помоля за напред ако не си запознат с нещо да не се опитваш да го коментираш или даваш съвет(такива съвети могат много да навредят на някой потребител). Този моднат къстъм фирмуер който съм правил е за заключени телефони, които не могат да ъпдейтнат с оригинален фирм до версия 2.2.1 по простата причина, че после не могат да го отключат със снега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз винаги съм синхронизирал контактите и не съм правил/връщал ръчно такива. Ще ви кажа обаче, че при връщане на смс е важно да се презапишат съществуващите файлове, а не първо да се трият и после връщат бекъп-ваните. За това пробвай така. Презаписваш новите със старите и рестартираш телефона със Home и Power натиснати заедно и като видиш ябълката ги пускаш и 2та бутона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
...

Вие, хора, четете ли какво съм написал. Къде видя да давам съвет да си смени моднатият фърмуер, който ти си направил? Попитах защо позлва моднат, поради простата причина, че моднат може да значи много неща, от това което си направил ти, да не му ъпгрейдва бейзбанда до това, което хората си правят самички свързано с големината на главният дял и т.н.

П.П. Не съм имал предвид, че твоят къстъм софт е дефектен, просто гадаех от малкото информация, която беше подал колегата. Другото, е че без значение на колко телефона си го качил този софт, никога не можеш да изключиш варианта за появата на проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не е от къстъмите. Вчера и при мен стана така , когато от 3.0 минах на 3.1.2. Всички функции и бутони си ги има , но не могат да се добавят нови контакти. Bossprefs на мен не ми помогна .Изтрих AddressBook.sqlitedb и AddressBookImages.sqlitedb , добавих измислен контакт ... рестарт , сложих си на ново бекъпа от контактите , рестарт и всичко работи вече . :mrgreen:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте на всички,

аз имам същия проблем (не мога да запаметявам нови номера), но преди това направих следното....преинсталирах си компютъра(с windows 7) и реших да си синхронизирам iPhone 2G фирмуер 3.00 и ми изчезнаха контактите.

След това пробвах да направя ръчен backup се стигна до тук.

Как да си ги върна обратно (начинаещ съм)?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

АААА, не, за 10 дни тук се напълни с човечета, дето идея си нямат къде са и как трябва да процедират тук!

Начинаещите да се запознаят:

Първо: Със светлинна скорост да се запознаят правилата на форума,за които при регистрацята си са излъгали, че са прочели, и са декларирали неистина!

Второ:Да не публикуват постове(теми, реплики на постове и пр.) по изконни проблеми, които са намерили решението си още в зората на прощъпулника на това животинче–iPhone на територията на България, и по–специално в този "по–различен форум", на пространство, заемащо най–малко 34343453422 страници.

Трето: Да се ориентират що е това "търсачка", и начин на ползването му.

Четвърто: Да свикнат да търсят и четат, търсят и четат, и четат, четат, и пак така... и само ако не могат да проумеят прочетеното, тогава да творят рикусети, съждения, или каквото и да е било, но ... където и както е указано в оня раздел, дето форумното зло, познато като "Кака" заточава, командирова или пее приспивни песнички преди да яхне метлата...

И специално за petko: Нали не искаш само за теб да ти бъде специално преразказано съдържанието на N броя теми тук какво следва да направиш при преинсталация на компа– напр. деоторизация в iTunes, после нова оторизация след чист инстал, или какво точно да инсталираш и какво да маркираш в него за да синхронизираш правилно, да не говорим за начините на ръчен бекъп ...

Щото ако това искаш, само дай знак... :twisted:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...