Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проблем с MacBook Pro


goetschl

Recommended Posts

Здравейте.

С две думи днес ми умря мак топчо. Бачках си на компа. По едно време почна да баца по-бавно. След това започна да не иска да ми отваря картинки с Preview и Photoshop, освен ако от програмата не дам File -> Open -> име на файла. Инак дава грешка на Finder - кой номер не знам, щото не обърнах внимание преди рестарта. Та, направих си рестарт с цел да се пооправи, щото рядко го гася и.... Умря!!!! Появява ми се в началото ябълката с едно въртящо се кръгче, което си върти с часове и нищо... Пробвах с Shifta да стартирам в Safe Mode, обаче същия ефект с тази разлика, че отдолу се появява един слайдър, който се пълни до средата, след което чезне и продължава да се върти само кръгчето :p(((

Последното нещо, което съм качвала беше една антивирусна, мисля Avast, която намери някакво нещо, което беше вирус и го махнах. Намери и отделни части от архиви, но не и вируси .. Пробвах да пусна ъпдейт - пак грешка. После направих рестарт и от там КРАЙ - умря!!

Системата е последната - 10.6.нещо си - всичко ми беше ъпдейтнато.

Моляяя виии, помогнете ;) какво да правя ;)((

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

Цитатите:nono:

Е това не важи ли за iPhoncheto?? Или за ябълките като цяло ?! Щото аз съм го записала само за телефона...

Редактирано от alxx
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Адаша майстори све бре:p Отиди до там - няма да те върне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така ми звучи като да си си сриналa операционната система.

Пробвай да буутнеш от дисковете към компютъра - става като поставиш диск 1 (mac os and application disk) рестартираш и задържиш "alt" и после посочиш диска,става и директно със задържане на "C", но не захапва всеки път.

След като буутнеш от него,даваш "Go back" на инсталатора и от горното меню от секцията "Utilities" стартираш "Disk Utility" и проверяваш дали изобщо ти вижда диска.

Ако го вижда му посочваш партишъна с Mac OS и даваш Repair.

screenshot20100609at103.th.png

Вариант 2 е да форматираш диска и да инсталираш на чисто, но си губиш всичката информация.

Ако не можеш да буутнеш от дисковете или "Disk Utility" не вижда диска, значи си за сервиз.

Ако в момента на стартирането чуеш писукане от рода на морзов код, със сигурност е за сервиз, а според кода може да се разбере какво е умряло.

п.п. Хора за Mac OS вируси няма, не си тормозете машините.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

п.п. Хора за Mac OS вируси няма, не си тормозете машините
.

Така си мислиш...има и botnet от макове - регистрираха го миналата година. 16 души - спокойни като теб, се оказа че "работят" по разбиване на банкови кодове, без да знаят! Не си мисли че сте недосегаеми.Аваст е боклук, за това спор няма.

П.П.Спорът - има или няма вируси за мак, не е за тук!

Редактирано от alxx
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега преди да ми падне батерията. Пуснах си от бут диска отново да ъпдейтна към леопард и след едночасов ъпдейт успях да го излъжа да стартира. Като Стартъп не е зададено нищо, НО. Горе в дясно всичките ми икони мигат. Имам впредвид сърча, датата с часа, батерията, звука, мрежата и натам. Всичко се появява и изчезва после пак. Махнах Аваста, део качих,. Това го прави непрестанно...........

Диск Ютилити не ми даде никаква грешка на диска - верифайд и репеърд - без резултат демек. Сега работи добре, но това горе е супер странно - цялото меню в ляво е неизползваемо...

Какво да правя натам според вас? Има му нещо на този комп....

А мигането на иконите става по следния начин. Имам една икона на дропбокс. Първо всичко без нея изчезва, а тя си седи в левия край. След това се мръдва сама яв дясно, като до нея се появява сърча. Накрая се появява всичко, седи 2 секунди и пал същия номер. Имам чувството, че се стартира и се скапва после, забива, пак тръгва и така...

Идеи? На някой подобно нещо да се е случвало?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Що не вземеш да качиш малко шотчета, или видео (направени през тела, примерно)... Някак по– ясно ще е май ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами няма за кога да имам....

Инак, вчера след като описах последня проблем и затворих капака, днес като го отворих иконите горе не изчезват, но като ида да цъкна горе се върти цветното колелце и не ми дава да цъкам върху тях... Сега ако има все още проблеми ще направя едно клипче...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От диска като буутна, нормално ли работеше ( с малкото забавяне да чете от него )?

Програми като стартираш тръгват ли или въобще не изпълнява команди?

Като смениш програмата се сменя и системната лента (горе където ти върти колелцето), на всички ли ти цикли?

Има ли как да стартираш "System Profiler", чрез него ще може да провериш дали всички компоненти работят изрядно.Можеш да го стартираш и от дисковете, като "Disk Utility"

Все го подозирам този Аваст като причинителя и мисля че е софтуерен проблем.

п.п. с 2.2 процесор и интелското видео 3100 си е чисто мак бук-че от белите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

пробвай с fsck , нищо не губиш, значи при стартирането натискаш едновременно command + s, ще се появи нещо като терминал, и след както се изпишат всякви щуротии там, напиши /sbin/fsck -fy

и дай enter (след fsck има празно място преди терето) след като провери всички файлове, напиши reboot и дай enter

Редактирано от blabla11
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стартирай както каза колегата с Command+s (single user mode), после:

/sbim/fsck -fy

/sbin/mount -uw /

exit

Сега системата ще ти зареди и ако пак имаш проблеми, просто си направи втори дял (ако нямаш), копирай си файловете които не искаш да загубиш и преинсталирай. Аз препоръчвам преинсталация с RETAIL DVD, но ако нямаш и с дисковете, които ти вървят към компютъра става. Цялата работа трае не повече от половин час, ако всичко е наред :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами, благодаря на всички за съветите.

След днешния ден резултата е следния. След като успях да стартирам системата след ъпдейт лентата горе започна да работи нормално. Първото, което направих е да премахна великия аваст. После свалих всички последни ъпдейти, направих ги и рестартирах. Съответно всичко си дойде на мястото. Сега компа си бачка както вчера сутринта. Подочирам, че глупавия аваст е затрил или променил нещо, което е било достатъчно важно, че да кара компа ми да стартира. Въпреки това ще запомня всички съвети, защото са важни...

Нямам втори дял, но планувам да си купя още един диск, понеже мисля, че има място. Не обичам още от преди да съм само с един, а и е добре статовия диск да е различен от онзи, в който са ми файловете...

Остава въпроса как изцяло да премахна тъпия НОРД, който беше качен някога и който макар и да го протрих с CleanApp и от програмите продължава да иска да се ъпдейтва и да ми сканира маунтнати и инсъртнати дискове... Изобщо, ако искам да имам все пак антивирусна, коя да ползвам?! Отслабнах с този комп...

АА, и да, баш от белите е. Мен всичко ми е бяло :mad: като на момиченце

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами истината е, че Нортъна мнООООго ме дразни. Имам усещането даже, че ми бави компа. Та го махнат и исках да кача някаква антивирусна, все пак да има... И като порових малко след Нортъна излезе, че Аваст е читава. Свалих си я и си я качих...

Просто си мисля, че е добре да имам антивирусна... Свикнала съм си от Уиндоуса, че без такава не е добре...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това си е живо престъпление ... да си помислиш за антивирусна на Мак ;)

Това много ми хареса!!!!!!!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха, блазе ви

Само си кажи конфигурацията на компютъра и ако е съвместима и ти се занимава, след два часа работа ще се радваш на Mac OS X :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

SONY VAIO VPCF11M1E, само че не съм сигурен дали искам точно да се "радвам" на Мак :)

Доста главоболия имах напоследък с един Еър :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е било моментно,не се отказвай толкова лесно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така като гледам в нета, конфигурацията ти е едно към едно почти с тази на новите MacBookPro-та, така че би трябвало на тази машина да няма проблеми да се сложи Mac OS 10.6 :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...