Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Toneshop Converter или как да си направим ringtone


chayanne

Recommended Posts

Открих случайно тази програмка Toneshop (Mirror) за Windows OS. Конвертира .mp3 във .m4r ringtone. Изходния файл е значително по-малък по обем от входящият и с iFunBox(примерно) поставяте конвертираната песен в Ringtones на вашия телефон. Вече имате голямо разнообразие :razz:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ringtona е дълъг, колкото си е дължината на песента. Това с 30-те скунди май е валидно само за sms-ите, но те са в .caf формат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, така е. Обаче на мен (както и на повечето хора) след 20 сек. звънене ми се включва гласовата поща. Никога не съм звънял на някой 5-6 минути, за да може той да си изслуша песента. Но ако ви е мерак да си пълните паметта на телефона с безсмислени рингтонове по 7-8MB всеки, живи и здрави. Много по-удобно е да са ви в Itunes и след всеки рестор просто синхронизирате телефона и всичко си идва на мястото. За това си ги правя 30 сек. С това приложение може да избереш кога да започне рингтона и каква продължителност да има.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

30 секундни рингтонове може и с iTunes да се правят, без нуждата от допълнителен софтуер.

Това което каза Anthony е така, 30 секунден рингтон е напълно достатъчен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на това мнение, тунката върши идеално тази работа, разликата при мен че не ги пазя в него а в самия компютър. След това с iFunBox в Library/Ringtones изтривам системните които не ползвам и слагам моите. Така дори освобождавам още малко място на малкия дял което е без значение де.

п.п. нали mupo

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Естествено. Какъв е смисълът да ти звънят 4-5 минути. Обаче iTunes не дава да се прави ринг от песни, които не са купени от Ябълката(поне на мен не ми дава), а като ги конвертира в .aif ги прави доста дебели. С тази програмка при зададено време 30сек. ринга става някакви килобайти. После двоен клик на фаила и го праща в рингтон либрари на тунес.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всякакви песни може да се конверитрат с iTunes. Давате десен бутон, в опции избирате start time, end time (по този начин си определяте точно къде искате да "изрежете" 30 секунди. След това, конверирате файла във формат AAC и като приключи процеса, само сменяте разшрението му от .m4a в .m4r

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, след като може от всякакви песни да се правят рингтонове, защо ми изписва тая простотия ??? :evil: :exclaim: :evil: ???

capturekul.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо трябва да зададеш начало и край на файла.След това го конвертираш в AAC.Изгледай видеото което е в поста на Миро и мисля че ще ти стане ясно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Може ли и аз да предложа един вариант за правене на Ringtones.Има една програма,която се казва iPhone Ringtone Maker.Тя ти позволява да си накълцаш песента,както на теб ти харесва.Когато свършиш с обработката на любимата мелодия,просто трябва да включиш телa към компа с USB кабела на телефона и да я изпратиш директно в него.Супер лесно и супер бързо става всичко.Аз я ползвам от доста време и съм много доволен.Мисля,че я има в този тракер-p2p.com-в секцията на iPhone.Надявам се да съм бил полезен с нещо.Поздрави на всички iPhone маниаци. :imnewhere:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам iRinger и съм страшно доволен..супер лесно се ползва, и директно вкарва рингтоновете в iTunes :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Аз имах мн стренен проблем с iPhone Ringtone Maker качва си ринг-а всичко идеално докато не се появи итунс-а и не ми изтрие всички качени рингове от програмата и затова я смених и ползвам toneshop от скоро и мисля че добре се справя :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А за "New Text Messages" как да добавя нови ringtone-ове? Качих около 20, но те са за звънене, а за СМС си седят фабричните - Tri-tone, Glass, Horn, Bell, Electric?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За да си промениш мелодията за СМС трябва да замениш един от оригиналните тонове, и файла с новия тон трябва да бъде макс. 30 секунди и във формат "sms-received1.caf", като цифрата може да е от 1 до 6 и съответства на различните оригинални тонове:

1 - Tri-tone

2 - Chime

3 - Glass

4 - Horn

5 - Bell

6 - Electronic

файловете се намират в:

/System/Library/Audio/UISounds

:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А как да ги направя във формат .caf? Пробвах директно да сменя разширението на файла, но не се чува мелодия? Някаква програма?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз си ги правя с iTunes.

В настройките настройваш импорт от CD да е в AIFF формат, а после готовия файл си го преименуваш на caf.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Направих всичко по клипчето , всичко стана , но къде после мога да намеря рингтона , защото го няма в sounds на settings ?

П.П. - оправи се проблема , след още 2-3 опита , най - вероятно моя грешка някъде :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно...

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...