Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Войната на дисплеи, Super AMOLED vs Retina LCD-ISP Display


B_A_D

Recommended Posts

Миналата седмица се разрази истинска война между SAMSUNG и Аpple , по повод изявлението на менаджера на Apple - Steve Jobs че Retina IPS-LCD Display е най-добрият на пазара и е с по-добри характеристики от Super AMOLED на SAMSUNG.

http://www.mobilebulgaria.com/news/view.php?id=16246

http://www.koreaherald.com/national/Detail.jsp?newsMLId=20100609000744

В отговор представители на SAMSUNG заявиха че въпреки действително по-яркият с 5% дисплей на Iphone 4 , той е с по-лоши ъгли на видимост както и консумацията на ток е по-голяма с 30% от тази на Super Amoled-а.

http://www.phonearena.bg/htmls/Samsung-Super-AMOLED-ekranat-e-po-dobar-ot-Retina-Display-na-Apple-novina-a_11818.html

http://www.slashgear.com/samsung-defend-super-amoled-over-steve-jobs-iphone-4-display-snub-1089234/

http://www.phonearena.com/htmls/Samsung-says-its-Super-AMOLED-screen-beats-Apples-Retina-Dislpay-article-a_11818.html

Друга интересна подробност е че все пак SAMSUNG забраниха на служителите си да правят негативни коментари по-повод Iphone , тъй като основната електроника в него е производство на SAMSUNG, а бизнеса си е бизнес.

http://joongangdaily.joins.com/

8483ca91f1c2t.jpg

Редактирано от B_A_D
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не не е от това. Просто някои от линковете не са пълни.. Има многоточия, на чието място трябва да има друго..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

Да допълня, че 5мп камера на iPhone 4 е направена по най-новата BSI технология, така че от нея се очаква доста добро качество на изображението.

Линковете са оправени.

Редактирано от B_A_D
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само искам да отбележа, че така наречения RETINA дисплей е произведен от LG. A ето и доказателство в моя подкрепа част от статия в Appleinsider

LCD-IPS дисплея, използван в iPhone 4 се произвежда от LG, един от първоначалните съперници на Samsung. От своя страна, фирмата за проучвания iSuppli смята, че конкуренцията между Apple и Google се оприличава и като битка между LCD-IPS дисплей и AMOLED дисплей.
Редактирано от alessandros
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да,/мерси за забележката ние не знаехме/ ама можеше да е на samsung и тогава нямаше да е Retina, a AMOLED дисплей

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iPhone 4 << = >> Samsung Galaxy S

Touchscreen << = >> Pushscreen

На скоро имах ,,честта'' да се докосна до N97 който е на същия принцип Pushscreen ...еми по-голямо дърво от тая технология не съм срещал... Ужасно е ,докато отворя даден файл ме заболяват пръстите да натискам ...какво е това ? На 3310 се натискаха бутоните по -лесно, от колкото на тва чудо дисплея...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
i Pushscreen ...еми по-голямо дърво от тая технология не съм срещал... Ужасно е ,докато отворя даден файл ме заболяват пръстите да натискам ...какво е това ?

Неееее НЕ Е ТАКА! Днес ми попадна един Самсунг Галакси С и със сигурност не е с технологията на N97 или е нещо много усъвършенствана :) Повярвайте ми - НЯМА РАЗЛИКА С iPhone! Единствената причина да ползвам продукта на гадното копеле Стив Джобс толкова години е че дисплея работи наистина перфектно... Много от хората тук помнят какво борба беше със инсталъра и сидията да накараме телефона да праща MMS-и, каомерата да снима видео.... ама край от утре съм на Андроид - отивам в М-тел да го взема, че там е ексклузивно...

Хлапето ми ще се изкефи утре - iPhone отива при него и той ще си пише с вас кое как не му работи... Аз със удоволствие спирам да инвестирам при Стив и отивам при Гугъл!!!!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще се върнеш. За съжаление, конкуренцията е много по-зле.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на мнението на Anthony.преди да си взема iPhone си играх с N97 на един мой приятел,но един месец след като ползвах iPhon-a не можех да натисна екрана на N97 освен с писалка.То не бе натискане :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В най лошия случай ще си има два айфона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Хора ... N97 е ужасен, но ако говорим за конкуренцията ... не знам защо сравнявате със телефон със симбиан и резистивен тъч .. не е коректно. Сравнявайте с HTC Desire примерно ... мисля че наистина има минуси, но има и доста плюсове които не бива да пренебрегваме. Преди iPhone 4 бях с Tattoo (който е много по-зле от Desire) но е с пъти по-добър от N97, и спокойно мога да кажа, че Андроид е достоен съперник на iPhone и лично мисля че по коледа ще има телефони които са доста по-добри от iPhone 4.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е коя Коледа, защото следващата Коледа през 2010 наистина може да има по-добър телефон от сегашния айфон 4, но до тази Коледа се съмнявам :p

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен временно HTC имаха по-хубав телефон от Apple ... става дума за Desire когато излезна ... сравнен с 3GS мисля че определено е по-хубав. Сега с тези процесори които се анонсират и стремежа на HTC (отделно показват че могат да правят телефони) в комбинация с Андроид ... мисля че са си реална конкуренция което мен много ме радва :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

уж темата е за супер амолед и ретина вие почнахте за други модели телефони да говорите!аман от разбирачи значи!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Муци, по - леко с тона! За чистотата има кой да се погрижи, не се притеснявай.

Оправи си профила и правописа!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...