Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone, iPad, iPod и т.н.устройствата и децибелите


BardoSore

Recommended Posts

Някой знае ли колко е максимума от децибели, който устройствата от "фамилията" могат да поемат без да изкрияват звука?Аз мисля, че е някъде между 90 и 91 db.

Преди, когато има iPod Nano 4th Generation ми кривеше звука на доста от песните.Разрових се из нета и открих, че болшинството от хората имат същия проблем.Препоръчваха програмата MP3Gain, която реже или добавя децибели от/към вашите mp3-ки.Не помня на колко бях ги направил тогава, но сега моя iPod Touch 3G отново "криви" (най-вече на ниските звукови честоти) на определени mp3-ки и се сетих за програмата да я използвам...на 90.5/91 db положението става нормално, някои от песните ми бяха на 94/95 db.

При вас как е положението?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има нещо такова. Аз обаче, за редакция ползвам добрият стар айтюнс :)

Десен бутон, get info/options - има опция за увеличаване/намаляване на gain-a на песента :mrgreen:

Оригиналните слушалки много куцат - с akg-тата този проблем е забележително слабо осезаем( моите са с чувствителност SINAD=107db).

П.П. В settings/ipod има опция sound check, която също орязва кривенето.

Редактирано от alxx
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

За тези от вас, които са се почуствали объркани от естеството на темата, ще поясня.Характеристиката се нарича SNR или "signal-to-noise ratio".Това е лимита на устройството където при прескачане на тази граница звука почва да "криви" и да не се възпройзвежда правилно.Измерва се в децибели.Ако трябва да вярваме на Plesio, в характеристиката на iPod Touch 3G пише, че SNR е 90 db, което според моите изчисления е вярно.Това, което съм забелязал е, че при други плейъри (Samsung, Kingston и т.н.) прескачнето на тази граница не води до такова явно изкривяване, както при продуктите на Apple.

@alxx

При мене sound check е ON и не съм забелязал да е помогнало особено преди да преработя MP3-ките си.

А MP3Gain преполагам е 100 пъти по удобна за употреба от вградения инструмент на iTunes.

Колкото до слушалките, ако ще е и 200 db да са, когато плейъра ти подава вече изкривен звук...спасения мисля, че няма.

Редактирано от Sladichuk®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мда, това последното е вярно. Но, пък има добри страни - възпроизвеждането на white/pink noise, също е по-слабо, също и thd, с което другите фирми(освен SONY може би) не могат да се похвалят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...