Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

3GS 16ГБ ОС 4.0 заспива кротко


adept

Въпрос

Здравейте, имам следния проблем:

На кратко: телефона се изключва сам през макс. 1 минута, без значение дали е от stand by или по време на работа.

На дълго: Телефона ми е 3GS 16GB купен с договор от оператора на който съм си и до сега беше на 3.1.2 и близо година не е правил никакви поблеми, но вчера както си говорих просто се изключи и повече не пожела да се събуди. След много и различни опита реших да му направя чист restore на 4.0 (set as new без backup и т.н.) и да чакам по-добри времена за джейл. Вече е 4.0 оригинално ресторнат, но проблема си стои с малката разлика, че телефона след като заспи мога да го събудя с power бутона (показва се ябълката, стои 1 минута, събужда се и тръгва без да иска ПИН) и след малко работа пак се изключва.

Много ще съм благодарен на всякаква помощ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

18 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Вероятно имаш гаранция? Твоят проблем е задължение на продавача - връщай го по гаранция и ще получиш друг, вероятно е хардуерен проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

точно заради това се опитвам, да реша проблема по друг начин, преди да ми се наложи да го връщам. Според Ейпъл Австрия, гаранцията е 1 година, а телефонът ми е на 1 год. и 2 седмици ... може би ще успея да преборя оператора за тия 2 седмици, но ще е страхотна разправия, която честно казано бих искал да си спестя :-) но май наистина не ми остава нищо друго. Благодаря

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Много им здраве на епъл Австрия - виж си документите на телефона и правата според ЕС директивите - гаранцията от производител, не може да е по-малко от 24м. в Европа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И аз мисля, че е така, мой приятел ми беше споменал, че е 24м., но после четох в сайта им, че е 1 год. а за 24м. трябва да си купиш Apple Care пакет за "удължена гаранция". Както и да е, веднага се изстрелвам и после ще пиша за резултата...

Още веднъж благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

За америка може и да има такъв пакет за "удължена гаранция", но в европейският съюз е закон телефоните да се продават с 2-годишна гаранция.

Работя в магазин за телефони и всички устройства, които продаваме са с такава гаранция, включително и iPhone .

Така че ако са ти праснали едногодишна гаранция, много здраво можеш да ги порежеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

е проблема се реши ... благодаря за помощта на всички!

Ето какво се случи. Ходих до офис на оператора и там ми казаха, че гаранцията на АйФон е 1 год. и това е. Освен това имало разлика м/у гаранция и Gewährleistung (пак се превежда като гаранция, но не от производителя, а от продавача) и при 2/та важи 2 год. Но момента е, че с нея продавача се задължава да ти смени продукта, след като докажеш, че нямаш вина за проблема и ако се покрива с тази на производителя, тогава целия цирк е безплатен ... иначе плащаш ... питах и адвокат и той го потвърди :tooth:

Както и да е, след този безуспешен опит звъннах директно на Ейпъл Австрия и обясних болката ми. Нямам думи да опиша как се отнесоха там с проблема. Жената на телефона беше повече от любезна, поговорихме и накрая каза, цитирам:

"Няма значение от гаранцията! Ще направим изключение и ще го сменим, ние не сме Самсунг например и държим на качеството на продуктите ни" :-)

След около 2 часа в офиса цъфна куриер взе телефона, попълнихме документи и потвърди, че в петък най-късно ще ми изпратят новия телефон!!! (който м/у другото ще е с нова гарнция) ...

какво да кажа повече? ако някога съм казал нещо лошо за Ейпъл, просто си взимам всичките думи назад.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Заплаши ги със съд в Хага, ако нещо се опнат. :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

На това се казва "отношение към купувач"! Евала! :) Само да беше така и с антената на "4"...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте, имам следния проблем:

На кратко: телефона се изключва сам през макс. 1 минута, без значение дали е от stand by или по време на работа.

На дълго: Телефона ми е 3GS 16GB купен с договор от оператора на който съм си и до сега беше на 3.1.2 и близо година не е правил никакви поблеми, но вчера както си говорих просто се изключи и повече не пожела да се събуди. След много и различни опита реших да му направя чист restore на 4.0 (set as new без backup и т.н.) и да чакам по-добри времена за джейл. Вече е 4.0 оригинално ресторнат, но проблема си стои с малката разлика, че телефона след като заспи мога да го събудя с power бутона (показва се ябълката, стои 1 минута, събужда се и тръгва без да иска ПИН) и след малко работа пак се изключва.

Много ще съм благодарен на всякаква помощ.

Имам същия проблем и същия телефон и параметри, но нямам гаранция. Какво да правя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Опитай с чист рестор. Ако не помогне (при мен не помогна за жалост), отскочи до сервиза>

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Когато е вързан, няма проблем. Знаеш ли отговора на загадката? Иначе вчера му пуснах рестор и сега ми иска съвместима сим карта за активиране. Продължавам да се лутам!

Редактирано от emilios
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ще има доста да се луташ...попълненото в профилът ти очевидно не е вярно и си го заключил с рестора. Честит айпод.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

emilios Като гледам познанията ти в областа , отговора на твойта загадка е в някой сервиз ! Проблема с рестор няма да се оправи .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Първо да кажа - да познанията ми са много скромни в тази матертия. Но всеки е бил така ;)

Така значи, заключил съм си телефончето. То е ясно, че ще го нося на сервиз. Дано там са малко по знаещи от мен :)))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ходих на сервиз. Оказа се , че на са много по-знаещи от мен. :))) Все пак са поработили по хардуера и проблема , който имах е решен. Остава този , че съм си заключил телефона с рестора. :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...