Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Вече е легално да jailbreak-нете своя iPhone


KurtiMakarov

Recommended Posts

Потребителите на iPhone вече могат съвсем легално да хакват телефоните си и да инсталират приложения, които не са свалени от легалния разпространител на екстрите за телефона App Store на Apple, съобщава CNN Money.

Щатската администрация за защита на авторските права е приела няколко нови изключения от закона за авторските права в интернет (Digital Millennium Copyright Act). Едно от тях ще позволи на потребителите на мобилни телефони легално да проникват в софтуера на телефоните си и да инсталират приложения, които не са оторизирани от производителя. Новите правила ще бъдат публикувани на 26 юли, четвъртък, във Федералния регистър.

Хакването на iPhone и инсталирането на приложения, които не се предлагат в App Store на Apple, е гореща тема още от появата на телефона на пазара. Технически, Apple имаше право да иска налагането на глоба в размер на 2 500 долара на всеки потребител, който нарушава закона, забраняващ „заобикалянето на технически мерки“, контролиращи достъпа до изделия, защитени от авторски права. В случая това е операционната система на iPhone – iOS.

Apple никога до сега не е поискал на практика да бъде глобен потребител на iPhone, но се опита да запази това свое право и миналата година подаде възражение в Бюрото за авторски права срещу отмяната на тази клауза.

Решението на администрацията означава, че тези които хакват телефоните си, няма да са заплашен от легални санкции, но и че производителите на устройствата ще запазят правото си да се опитат да попречат на тази практика с технически средства. Обикновено Apple анулира гаранцията за хакнати iPhonе апарати. Според компанията проникването в iPhone може да доведе до бъгове и технически проблеми.

„Целта на Apple винаги е била всеки наш потребител да се наслади максимално на своя iPhone, а ние знаем, че хакването на телефона може чувствително да влоши това изживяване“, каза говорител на компанията по повод решението Бюрото за авторски права. „Огромното мнозинство от потребители не хакват своите iPhone апарати“.

Организацията за авторски права потвърди и разшири и решението си от 2006 г., което позволява на потребителите да хакват телефоните си, за да преминават от един мобилен оператор на друг.

„Бюрото призна, че основната цел на заключването на телефоните е обвързването на потребителите към техните мобилни оператори, а не защита на авторските права“, казва Дженифър Граник от лобистката група Electronic Frontier Foundation.

Инфо:http://www.investor.bg/news/article/103267/350.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Легално, къде? Гога, на мен ми дреме на...а, на теб?

Американските главоблъсканици - кой крив,а, кой прав, не ме засягат. Иначе, в техния свят , това е победа за "обществото". Браво! Епъл претендираха, да заключат достъпа до ОС, базирана на свободно достъпен код. Не е правилно и сенатът е решил че е така. Не мога да повярвам, но за първи път приветствам решение на американското правораздаване. BSD rulllez!

Редактирано от alxx
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добра работа, KurtiMakarov. Междувпрочем, това е като да се признае на птиците правото да летят... Сещам се и за царя от "Малкият принц" на Екзюпери :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяйте, че тази легализация е само за САЩ. Още когато Меглена Кунева беше еврокомисар по въпросите за защита на потребителите, обяви, че е АБСОЛЮТНО ваше право да направите джейлбрейк или да отключите телефона си, тъй като той е ваша собственост и с тези процедури не нарушавате никакви закони. ЕС е много по-либерален в това отношение и го наби на Стив Джобс преди 2 години :) Не знам само откога влизаше в сила законът за универсалните зарядни за всички марки и модели телефони.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като jailbreak-а е вече легален в САЩ, според мен не би трябвало да се превежда "хакване", а "модифициране" :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

HACK - глагол

насичам

разсичам

кълцам

режа

дялам

разбивам

подсичам

имам суха кашлица

успявам

справям се с

карам такси

давам на кирия

банализирам

давам под наем

яздя наемен кон

возя се на такси

Т.е. може и хакване да се казва, просто си избираш едно от превода. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

//Offtopic

Явно сте ме разбрали погрешно, относно думата "хакване". Както и да е, моя грешка, че се отклоних от темата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Неол-чо - вероятно епъл ще се окажат пионери в областта на зарядните. Пътят се очертава като зарядно с юсб и кабел за дадена марка, т.е. на телефона буксите ще си останат каквито са.

Нокиа също вече имат зарядни с юсб и кабел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Неол-чо, ами то освен Нокиа и Алкател има ли други европейски марки? Викаш само тези две марки ще имат еднакви зарядни, а? HTC, iPhone, Samsung, Sony Ericsson (полуевропейци), LG, Blackberry и т.н. просто ще кажат на Европа - сори, ама ние не сме европейци и затова нашите зарядни ще са различни. Или ще инвестират няколко милиарда за да имат два различни дизайна и производствени линии - за Европа и за останалия свят? Страхотна логика, би казал Ники Пънчев.

П.П.

3-4 входа ако има, какво му е лошото? Ако жените имаха само по един вход, щеше да оревеш светът :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ей, страшна логика имаш. И ако буксата на всяка марка е различна, то какво ще му е универсалното на това зарядно, бе? Много се отклонихме от темата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А ето и една интересна статия (на руски) по темата за Jailbreak-а

Джейлбрейк iPhone 4 в фирменном магазине Apple

http://creep.ru/interesnoe/1161041531-dzhejlbrejk-iphone-4-v-firmennom-magazine-apple-2-video.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А ето и една интересна статия (на руски) по темата за Jailbreak-а

Джейлбрейк iPhone 4 в фирменном магазине Apple

http://creep.ru/interesnoe/1161041531-dzhejlbrejk-iphone-4-v-firmennom-magazine-apple-2-video.html

Извинявам се, но можеш ли да я преведеш, за да разберем всички за какво става на въпрос :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е първоизточника на статията (на английски), предполагам ще е по-удобен за повечето от руския текст. ;)

http://www.redmondpie.com/iphone-4s-in-apple-store-gets-jailbreakme-treatment-video/

Редактирано от buge
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи за не разбралите става на въпрос за клипове и снимки на хора, които джейлбрейкват iPhone 4 в магазините на Apple, защото това е съвсем легално вече :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с мнението на gorgior.. Всичко си е, както си беше :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като си купувах първия Айфон 2Г (2007 ли беше :() от щатите, в магазина ми обясниха как да го джейлна, за да си го ползвам в БГ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама не ти го джейлнаха те, и ако постфактум им го беше върнал джейлнат поради дефект, тогава щеше да получиш какво?.... :) срещу гаранцията си ?...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не не го джейлнаха те, но бяха достатъчно любезни да ми обяснат как стана.

Относно гаранцията, надали и след кото е легален вече джейла (мисля само в САЩ за сега), биха я признали. Лично мнение.

Редактирано от prasko
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...