Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да шерна интернет от МАС-а на други РС?


imanev

Recommended Posts

Привет приятели,

отново съм с малко по - странно питане, но съм сигурен, че всичко произведено от Стив и компания е с класи над всичко останало на пазара, следователно и за моето питане ще има решение.

Проблема ми е следният:

На почивка съм и единственият интернет който ми се предлага е Hot Spot връзка, при която като закача едно устройство и не мога да закача друго, за паралелно ползване на интернет. Варианта който ми предлагат е да закупя още една карта, който вече е супер неизгоден.

Настройвам интернета на айфона, след което с кабел с PDANet го пускам и на МАС-а, обаче искам да шерна интернета и на другия си лаптоп, който е под Уиндоус. Създавам wifi мрежа от МАС-а компютър между компютър, т.е. изполвам МАС-а като рутер. Закачам се с другия лаптоп към вече създадената мрежа, но на него няма нет :-(

Под Уиндоус съм виждал при закачане към частни мрежи да има опция за шерване на интернет, но такова не видях в настройките на МАС-а, което ме води на мисълта, че вероятно търся на неправилното място.

На кратко питането ми е следното: мога ли да използвам МАС-а като рутер?

Благодаря предварително

Приятен уикенд

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

[ATTACH=CONFIG]4135[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]4134[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]4133[/ATTACH]

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеца по-късно...

Здравейте.

Значи да не отварям друга тема проблема ми е следния.

От айфон шервам интернет към един imac със usb кабел .. До тук няма проблем на imac-а имам нет и всичко е шес. Но със airport-а на imac искам да шерна този нет към един macbook pro, лаптопът засича и се конектва към мрежата но без достъп до интернет!

Във настройките всичко е направено както го пише по книгите...

Пробвах същия метод но айфона вързан към лаптопа за да шерва той но пак същия х*й.

Някакви идеи?

Редактирано от Fakoni
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

всичко е шес.

Ми може и да родим някоя, ако споделиш секрета какво е това "шес"...:tease3:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аре, да не цитираш последното мнение?

Значи...

От айфона давам нет на макбук про със усб кабел!

След това на макбука създавам wifi-мрежа със airporta!

Всичко до тук е ок, но когато се конектна от друго устройство към тази мрежа ми изписва "no conection to internet.

Надявам се този път да си ме разбрал!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейтни си айфона до 4.3 и ще имаш Hotspot функционалност или си изтегли MyWi от cydia.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Със телефона нямам проблеми.

Просто искам от лаптопа чрез airporta да споделя интернет на другите компютри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Относно споделянето на wifi от мака, става много лесно. Отиваш в system preferences\sharing\ internet sharing - цъкваш на отметката, задаваш му от какво да шерва към какво и си готов. Слагаш само една парола да не ти крадат интернета и всичко е наред. Мака ти е рутер :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, супер. А, мислиш ли че от 15 юли досега, не е "открил топлата вода"? Гледайте ги тия дати бре :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...