Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Different Sim Card - Решение на проблема


o3Mo

Recommended Posts

Видях, че доста хора са писали за подобен проблем, но нямаше решение и за това реших да пусна това.

Ако при активиране с универсална карта,при поставянето на бг картата ви покаже Different Sim Card и екрана стане на спешни повиквания, правите следните стъпки:

Добавяте от Сидия този сорс: http://cydia.pushfix.info/

После инсталирате: Hacktivation Patch

Работи на фирм-ове от 3.1.2 до 4.0.1 на iPhone-и 3G/3GS/4

Ето едно решение от Geohot за 3GS новия буут FW 4.0.2 .

Качвате от Сидия следния пач afc2add,

инсталирате iFunbox , за тези които нямат ето линк ;

http://www.pars-gsm..../ifunbox_en.zip

синхронизирате с телефона и отивате в /private/var/root/Library/ там намирате папка lockdown и я изтривате ,

След това заменяте със следните файлове ;

http://www.4shared.c...__Lockdown.html

Ребуутвате и сте готови .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А как като ти се покаже "екрана за спешните" ти ще отидеш в Cydia?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще активира пак с универсалната/рестор и преди да сложи бг картата ще си сложи горепосочения пач.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Телефона си остава активиран ако след активирането с универсална карта не сложиш СИМ карта в него, която не е към съответния оператор.

С две думи:

- Слагаш различна от заключената към оператора карта и телефона изписва "Different Sim Card" и екрана става на спешни повиквания.

- Изваждаш СИМ картата и телефона се активира.

Това се случва само когато си активирал телефона с универсална СИМ карта. Разбира се от по-горното написано се вижда, че спокойно без СИМ карта можеш да го джейлнеш и да сложиш нужния пач.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как пък никой не даде досега готов пакета?

HacktivationPatch(lockdownd) 1.1 + Depends .rar (1,6 MB)

Свали

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А как да ги инсталирам след като не мога да сложа OpenSSH? Мъча се тук с един телефон 2 часа.. в момента би трябвало да е на 3.1.3, но не е активиран и няма мърдане ни напред, ни назад. Опитвам да върна 3.0/3.1.2 или да сложа custom firmware, но не става.. до тук ми се изредиха грешки 1015, 2009, 1600, 1601, 2002... redsn0w зацепва на waiting for reboot, пробвах с вадене на кабела, но не става, а пък като се опитам да върна 3.1.2 заспива preparing iphone... телефона се рестартира и си стои на екрана с iTunes, като след 1-2 мин дава някоя от горните грешки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я, напиши в търсачката 1015 - ще останеш силно изненадан от резултата...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

A и що пък непременно през SSH да трябва да ги слагаш, като има толкова други начини...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С 1015 отдавна нямам проблем, него го реших.. а и RecBoot и iREB не работят при мен

@ Sladichuk® - какви? В момента за нищо не мога да се сетя или май просто не знам други

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Ами виж в сидиа, аз ли да дойда да я отворя от твоя телефон?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В Cydia е версия 1.1 и за 4.1 не работи. Може някой друг да има съшият проблем и да е намерил решение. :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здрваеийте ресторнах си аифона и сега ми пише че картата трябвало да е на оператора от който е купена, а той е от Италия. Не мога дайе и с айтунес да го кънектна и там ми пише същото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здрваеий и на теб

Защо реши тук да изцвъкаш това?!?

Ако профила ти беше попълнен както трябва, щяхме да знаем поне за какъв телефон става дума!

Съвет: Осъзнай се къде се намираш! За да ти помогнем, пиши точно какво си творил, на какъв телефон, с какъв FW си ресторнал и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Става дума за iPhone 3G ъпдейтнах го от 3.1 към 4.0.1 и сега не мога да си включа телефона не ми приема картата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът ми е следният тази Universal Activation Sim Card for iPhone за всички айфони ли е от 2G, 3g i 3GS ли е или става и за 4G?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@plammenn ако продължаваш да не си оправяш профила, ще ти наложа забрана да посещаваш форума.

@joroiliev Universal Activation Sim Card става за всички iPhone без 2G.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ето едно решение от Geohot за 3GS новия буут FW 4.0.2 .

Качвате от Сидия следния пач afc2add ,

инсталирате iFunbox , за тези които нямат ето линк ;

http://www.pars-gsm..../ifunbox_en.zip

синхронизирате с телефона и отивате в /private/var/root/Library/ там намирате папка lockdown и я изтривате ,

След това заменяте със следните файлове ;

http://www.4shared.c...__Lockdown.html

Ребуутвате и сте готови .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

Здравейте,

Имам проблем с Iphone 2g 8гб 3.1.3 ъпдейтнах до 3.1.3 и джайлбрейкнах с jailbreakme.com

пробвах по всякакъв начин да го отключа но не става след Bootneuter пак ми дава само спешни, което е много интересно защото слагам глобул и набирам номер пише спешно повикване но звъни но не можеш да го използваш за нещо друго... всеки път когато сложа друга освен О2 карта излиза Different SIM

Някой ако има идея ще е много хубаво

Благодаря

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

И аз имам подобен проблем с едно 2G 3.1.3. Направих джейл с jailbreakme.com и после отключих с BootNeuter, но след рестарта и поставянето на SIM карта ми излиза different sim. Интересното, е че картата, която поставям (мтел) се разпознава, но въпреки това не мога да Slide to Unlock заради different sim. Опитах да инсталирам Hacktivation patch, но ми дава грешка по време на инсталацията "subprocess pre-installation script returned error exit status 1 Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1).

Редактирано от mirror
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам да сложа на МТЕЛ, а е активирана с AT&T, която е в мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Наново, активираш, после джейл с извадена сим карта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...